:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Wielki sukces akcji „Spotkajmy się w Miastkowie” i 63 tys. zł dla Darka!

Festyny - Pikniki, Wielki sukces akcji „Spotkajmy Miastkowie” Darka! - zdjęcie, fotografia

Właśnie dobiegło końca liczenie całkowitej kwoty zebranej dla Darka Gądka podczas festynu „Spotkajmy się w Miastkowie” oraz podczas aukcji internetowych, które odbyły się bezpośrednio po wydarzeniu. Kwoty, które już wpłynęły, bądź wpłyną w ciągu kilku najbliższych dni dadzą sumę 63 005 zł!

Podczas festynu, który odbył się 22 lipca organizatorzy przeliczyli, że w trakcie całego wydarzenia udało się uzbierać ponad 51 000 zł. Ostatni utwór na festynie nie wiązał się jednak z końcem zbiórki. Wcześniej była uruchomiona zbiórka na portalu zrzutka.pl, z której udało się pozyskać 3 642 zł. Dodatkowo, w związku z napiętym harmonogramem całego wydarzenia, niektóre licytacje zostały przeprowadzone w internecie i właśnie dzięki tej licytacji końcowa suma całej zbiórki wynosi 63 005 zł.

– Nasz festyn „Spotkajmy się w Miastkowie” oraz zebrana kwota dla naszego chorego kolegi Darka Gądka jest wielkim sukcesem. Wszyscy bardzo się cieszymy, że nasz wysiłek oraz praca, którą włożyliśmy w tą imprezę przyniosła tak wspaniałe rezultaty. Ja i moi koledzy oraz koleżanki, z którymi stworzyliśmy wydarzenie i idee „Spotkajmy się w Miastkowie” ogromnie się cieszymy, a radość jest tym większa, że mogliśmy pomóc Darkowi, koledze, z którym na co dzień graliśmy w piłkę w klubie Wilga Miastków – podkreśla Mateusz Pałysa, jeden z organizatorów wydarzenia.

 

Wszyscy stanęli na wysokości zadania

Impreza to niewątpliwie nie tylko sukces finansowy, ale również organizacyjny. – Przy imprezie pracowało 60 osób z grupy organizacyjnej oraz 90 osób ze służby dodatkowej takich jak porządkowa, media, wolontariusze, grupa informacyjna czy medyczna. Mocno w zapewnieniu porządku i ładu publicznego pomogło 5 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Brzegów, Zasiadał, Zwoli, Starego Miastkowa, Woli Miastkowskiej i Ryczysk. Tutaj widać jak mocno mieszkańcy naszej gminy potrafią się organizować oraz stają na wysokości powierzonego zadania – dodają organizatorzy festynu.

Organizatorzy składają podziękowania również dla wszystkich patronów honorowych, medialnych, sponsorów i ludzi dobrej woli, którzy wsparli ich w organizacji tego wydarzenia: – Dziękujemy, że w tak dla nas ważnej chwili mogliśmy liczyć na wsparcie wójta gm. Miastków Kościelny Pana Jerzego Jaronia, starosty powiatu garwolińskiego Pana Marka Chciałowskiego, posła na Sejm RP Pana Grzegorza Woźniaka, proboszcza parafii Miastków Kościelny ks. Adama Turemki, firm sponsorskich oraz wszystkich, którzy udzielili nam pomocy przy festynie. Zaufanie, którym nas obdarzyliście umocniło nas w przekonaniu, że idziemy dobrą drogą ze wspaniałymi partnerami. Ten sukces to również Wasza zasługa, za którą bardzo dziękujemy!

 

Chcą pomagać dalej!

Organizatorzy liczą, że chęci i zapału do pracy przy takich wydarzeniach nie zabraknie na lata i idea „Spotkajmy się w Miastkowie” będzie kultywowana. – Życzę sobie, aby słowa, które padły na festynie „(…) do zobaczenia za rok” spełniły się. Niestety osób potrzebujących w samej naszej gminie i nie tylko jest wiele, a tak jak pokazaliśmy otwartymi sercami i dobrą zabawą, sportem i rekreacją możemy takim osobom pomóc. I będziemy to robić i zapewniam, że w tej kwestii mieszkańcy gminy Miastków Kościelny nie powiedzieli ostatniego słowa – podkreśla Mateusz Pałysa i dodaje: – Wykorzystując okazję, dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w nasze wydarzenie. Czy to organizacyjnie, czy to finansowo, czy nawet tym, którzy przyszli i korzystali z atrakcji, a co za tym idzie pomagali naszemu koledze. Dziękuję szczególnie Damianowi Baranowi, Patrycji Prusińskiej, Łukaszowi Wasilce, Pani radnej powiatowej Teresie Bąk oraz Panu przewodniczącemu rady gminy Marcinowi Zającowi. Były to kluczowe osoby w całej „maszynie” organizacyjnej naszego wydarzenia. Dziękuję!

 

Pełną galerię zdjęć i video z wydarzenia można znaleźć klikając tutaj.

Mat. Pras., oprac. ur

Fot. eG


Wielki sukces akcji „Spotkajmy się w Miastkowie” i 63 tys. zł dla Darka! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl