:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C mgła

Wielkie kolędowanie w kolegiacie w Garwolinie

Ponad 200 osób wystąpiło podczas wczorajszego koncertu kolęd i pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu!”. Garwolińską kolegiatę wypełniły piękne dźwięki, dobre słowo, klimatyczne światło i tłumnie zebrana publiczność.

Podczas koncertu można było usłyszeć dawne, tradycyjne, jak i nowsze utwory świąteczne – kolędy, pastorałki i pieśni o tematyce bożonarodzeniowej. W koncercie wzięło udział 8 zespołów wokalnych – schola dziecięca z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, schola dziecięca z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy, schola dorosłych „Młodzi Duchem” z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, Chór Żelechowa oraz Chór Miasta Garwolina. Występy każdego zespołu przeplatane były słowem mówionym – w rolę aniołów głoszących dobrą nowinę wcielili się aktorzy Teatru Rękawiczka.  – Atmosfera płynąca od stajenki betlejemskiej przez wszystkich wykonawców tak nam się udzieliła, że było nam wszystkim bardzo dobrze – podkreślał ks. prałat Ryszard Andruszczak.

W finale koncertu wszystkie zespoły wystąpiły wspólnie, tworząc ponad 200-osobowy chór. Artyści wykonali razem 5 kolęd, a towarzyszyła im Orkiestra Dęta z Trąbek. We wspólne kolędowanie włączyła się także publiczność.

– Chciałbym podziękować ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi za otwartość, gościnność, za to, że możemy się tu integrować w kolegiacie wokół wydarzeń kulturalnych i religijnych – mówił Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu” odbył się już po raz drugi. Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie.


 

CSiK, oprac. ur

 


Wielkie kolędowanie w kolegiacie w Garwolinie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-01-27 13:27:00

    Witam, czy ktoś wie kto stworzył tak piękne efekty świetlne?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl