:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Wiesz, czym oddychasz? Głosuj na czujnik pomiaru jakości powietrza w powiecie!

14/12/2017 14:07

Spośród 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w Unii Europejskiej aż 33 znajdują się w Polsce. W akcji Aviva „Wiem, czym oddycham” można typować miejsca, które potrzebują zewnętrznych czujników jakości powietrza. Głosowanie na zgłoszone lokalizacje trwa do 22 grudnia. W powiecie zostały zgłoszone 3 lokalizacje.

„Wiem, czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji Aviva zainstaluje 150 czujników w całej Polsce, aby mieszkańcy wiedzieli, czym oddychają.

W powiecie garwolińskim zgłoszono trzy lokalizacje – Niecieplin, Łaskarzew i Garwolin. Głosując, zwiększamy szanse na to, że taki czujnik trafi do jednej z tych miejscowości i sprawi, że mieszkańcy będą wiedzieli, jak bardzo w danym dniu jest zanieczyszczone powietrze w ich okolicy i kiedy warto przełożyć spacer z dziećmi lub bieganie na inny dzień.

 

Zewnętrzny czujnik pomiaru jakości powietrza – co to właściwie jest?

To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

 

100 czujników Aviva zainstaluje w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie. Aby znaleźć się w zwycięskiej setce zgłoszona lokalizacja musi uzyskać minimum 191 głosów. (Ranking z 14 grudnia, godz. 14:17)

50 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji, aby jak najlepiej uzupełnić ogólnopolską sieć czujników monitorujących powietrze

 

Jak zagłosować na lokalizację?

Wybierz znacznik lokalizacji na mapie, potwierdź wybór, podając swoje dane kontaktowe i zaznaczając zgody na przetwarzanie danych oraz kliknij na przycisk „Głosuj”.

Link do głosowania na Garwolin – kliknij tutaj.

Link do głosowania na Niecieplin – kliknij tutaj.

Link do głosowania na Łaskarzew – kliknij tutaj.

 

Głosować na wskazane lokalizacje można do 22 grudnia 2017 roku do godz. 22.00

 

 

Wiem, czym oddycham

To również cykl działań, które mają nam uświadamiać, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Na naszym portalu wiemczymoddycham.pl udostępniamy wiele ciekawych informacji przygotowanych przez ekspertów, a naszym Klientom, którzy ubezpieczyli życie, proponujemy nowoczesny sensor jakości powietrza, którym szybko i w łatwy sposób będą mogli sprawdzać jakość powietrza w swoim domu.

Raport smogowy „Wiem, czym oddycham” codziennie o godz. 19:47 na antenie TVN.

 

Aviva, oprac. ur

Reklama

Wiesz, czym oddychasz? Głosuj na czujnik pomiaru jakości powietrza w powiecie! komentarze opinie

  • gośćgłosuję na - niezalogowany 2017-12-14 15:17:10

    zanieczyszczenie POwietrza to lewacka i unijna bzdura, nie ma zanieczyszczonego pPOwietrza

  • rb - niezalogowany 2017-12-14 15:34:57

    Drodzy mieszkańcy Garwolina. Głosujcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czasami wyjście na spacer niesie za sobą więcej złego niż dobrego. (ale nie zawsze) Stały pomiar zanieczyszczenia pozwoli nam to monitorować. Wydawało się, że problem Garwolina nie dotyczy. Ale niestety jest inaczej. Pokazują to pomiary, które były przeprowadzane przez ,,Warszawa Bez Smogu'' od 21 listopada – 5 grudnia. Czujnik był na szkole nr 1. Kilkukrotnie zostały przekroczone normy czystości powietrza, a 2 grudnia aż pięciokrotnie. Norma dla stężenia dobowego wynosi 50µg/m³ a w Garwolinie było ponad 250µg/m³

  • gość 2017-12-14 16:28:11

    Jak będzie czujnik to stan powietrza się poprawi ? Czy tylko ludzi będzie się straszyć ? Lepiej niech założą czujnik zamożności mieszkańców i w tę stronę poprawiają to i jakość powietrza się poprawi . Gdzie takich oszołomów produkują co podniecają się jakimiś pierdołami .

  • gość 2017-12-14 16:39:14

    I co to da ? W Łaskarzewie jest najgorsze powietrze bo ludzie kiedyś mieli w du**e jak się budowało, oby taniej, żeby jak najbardziej zaoszczędzić.U mnie sąsiad z niskiego domu zatruwa z komina wszystkich w okół, dym leci na podwórko, do okna, śmierdzi, że się nie da otworzyć okna ani wyjść na podwórku. Komin jest koło mojej działki. I co ja mam zrobić w takiej sytuacji ? Jak wiem, że sąsiad nic nie zrobi, ma to w du**e ?

  • gość 2017-12-14 17:35:12

    ,,Jak będzie czujnik to stan powietrza się poprawi ?'' oczywiście, że nie edukacja mieszkańców na temat spalania w piecach to oddzielny temat ale jak będzie taki pomiar to sprawdzam i wiem, czy wyjść z dzieckiem na spacer smog nie utrzymuje się cały czas np jest tak, że 5 dni w tygodniu jest w normie a 2 to dramat i wtedy nie wietrzę w domu i nie wychodzę na spacer TAKIE TO TRUDNE DO ZROZUMIENIA?

  • gość 2017-12-14 18:04:43

    Postawić czujnik z wielką syreną wzywającą staż przy warsztacie na skrzyżowaniu Krzywej i długiej. Właściciel warsztatu pali jakiś syf to cala okolica jest żółta od tego dymu do tego gryzący, a tak to może jak by wyła syrena przyjechali by strażacy raz drugi by zalali to wodą to może by tak nie smrodził.

  • gość 2017-12-15 10:55:49

    I bez czujników widać z którego komina najbardziej gęsty i duszący dym się wydobywa. Tylko co z tego że widać ?

  • gość 2017-12-16 14:58:55

    Boże ... co za oszołomstwo . Jak będzie czujnik alarmował to nie wyjdziesz .... . Co z tego że nie wyjdziesz ? W domu z d... powietrze leci czy jest to samo co na zewnątrz ? No ...?

  • gość 2017-12-16 18:03:53

    ,,Boże ... co za oszołomstwo . Jak będzie czujnik alarmował to nie wyjdziesz .... . Co z tego że nie wyjdziesz ? W domu z d... powietrze leci czy jest to samo co na zewnątrz ? No ...?'' KOLEGO. MAM W DOMU OCZYSZCZACZ POWIETRZA Z FILTREM HEPA.? NO ALE TRZEBA WYDAĆ KILKA STÓWEK JAK KOMUŚ ZALEŻY NA ZDROWIU TO JEST JEDYNE ROZWIĄZANIE. NA ZMIANĘ MENTALNOŚCI TYCH CO WRZUCAJĄ SYF DO PIECÓW NIE LICZĘ.

  • Gość - niezalogowany 2017-12-18 09:54:24

    Ludzie palą śmieci i tak śmierdzi dlatego, a jak komuś mówię żeby piec od góry odpalił to patrzy na mnie jak na kosmitę