:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Inwestycje Miejskie, Wilga Garwolin budynek sanitarno szatniowy - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 01/10/2018 19:16

Spełniło się jedno z największych marzeń zawodników, trenerów i prezesa GKS Wilga Garwolin. W piątek 28 września dokonano oficjalnego otwarcia budynku sanitarno-szatniowego przy CSiK. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł.

W uroczystym otwarciu budynku sanitarno-szatniowego na terenie Stadionu Miejskiego Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wzięli udział m.in.: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni z przewodniczącym Markiem Jonczakiem na czele, zastępca burmistrza Garwolina Marzena Świeczak, starosta garwoliński Marek Chciałowski, wicestarosta powiatu Urszula Zadrożna, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, posłanka poprzednich kadencji Stanisława Prządka, prepozyt kolegiaty pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. prał. Ryszard Andruszczak, proboszcz parafii Św. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Tomasz Biernacki, Piotr Moreń z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, powiatowy inspektor sanitarny Dorota Brojek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Janusz Krawczyk, prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała, rodzina Piotra Ekierta, wykonawca budynku Jerzy Gajownik, projektant Mariusz Głaszczka, pracownicy magistratu, trenerzy oraz zawodnicy. Uczestników wydarzenia powitała Justyna Dybcio z CSiK.

 

Starania trwały od 8 lat

Dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol przypomniał historię klubu Wilga Garwolin, którego statut został zatwierdzony w 1922 roku. Dyrektor zaznaczył, że na przestrzeni lat klub rozwijał się dynamicznie, ale infrastruktura stadionu miejskiego powstawała bardzo powoli. Obecnie, mieszkańcy mają do dyspozycji m.in. korty tenisowe, boiska oraz pływalnię miejską. – Zniszczona i nienadająca się do remontu infrastruktura socjalna, brak dostatecznej ilości szatni, mogących obsłużyć rosnące potrzeby klubu przyspieszyły nasze starania o wybudowanie nowego budynku szatniowego. Pierwsze starania podjęto już w 2010 roku. Niestety, mimo że firma budowlana była już na placu budowy, projekt upadł. Dzięki przychylności władz miasta i zaangażowaniu działaczy sportowych na czele z prezesem klubu panem Waldemarem Mrugałą przystąpiliśmy do realizacji nowego projektu budowy zaplecza szatniowego – mówił dyrektor Kargol, który skierował słowa podziękowania do poprzedniego przewodniczącego rady miasta Marka Jańca i obecnego Marka Jonczaka, którzy mimo różnicy zdań zawsze wspierali ideę budowy obiektu i o jego realizację zabiegali. Dopiero trzeci przetarg pozwolił na wyłonienie wykonawcy obiektu, którym została Firma Usługowo-Handlowa Jerzy Gajownik z Krzywdy. Umowa opiewała na kwotę 2 mln 123 tys. 588 zł.

 

Kolejne inwestycje na 100-lecie klubu?

Szczególne słowa podziękowania Jarosław Kargol skierował do posła Grzegorza Woźniaka za poparcie wniosku CSiK o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 mln 61 tys. 700 zł, co stanowiło 50% wartości zadania. – Klub dzięki tej inwestycji uzyskuje zaplecze sportowe na miarę potrzeb i wymogów XXI wieku. W budynku znajduje się 6 szatni połączonych węzłami sanitarnymi, szatnia dla sędziów, pomieszczenia dla trenerów, biuro klubu, sala konferencyjna oraz zaplecze garażowe i gospodarcze dla obsługi obiektu sportowego – wyliczał dyrektor CSiK. Jarosław Kargol dodał, że wiosną 2019 roku mają być gotowe projekty modernizacji bieżni lekkoatletycznej i trybuny sportowej z zadaszonym sektorem głównym. Centrum także w zakresie tych inwestycji planuje występować o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dyrektor Kargol zaznaczył, że obecny na otwarciu hali sportowej przy SP nr 5 w Garwolinie sekretarz stanu Jarosław Stawiarski zadeklarował wsparcie tych inwestycji. Dyrektor CSiK dodał, że gorąco wierzy w to, że zaplanowane na 2022 rok obchody 100-lecia klubu Wilga Garwolin będą odbywały się na pięknym i w całości zmodernizowanym obiekcie, przy którym będzie już także gotowe zadaszone lodowisko.

 

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy”

Burmistrz Tadeusz Mikulski podkreślił, że dzień otwarcia obiektu jest wyjątkowy. Udowadnia to, że baza sportowa w mieście rozwija się i jest to powód do zadowolenia. Przewodniczący rady miasta Marek Jonczak przyznał, że do zrealizowania tej inwestycji potrzeba było czasu i współpracy rad dwóch kadencji oraz wsparcia licznych osób. – Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy – powiedział wyraźnie usatysfakcjonowany prezes Waldemar Mrugała, który podziękował radnym obecnej i poprzedniej kadencji, burmistrzowi miasta, posłowi, dyrekcji CSiK oraz wykonawcy obiektu. Prezes klubu poprosił zawodników o dbanie o obiekt, z którego będą korzystali oraz dodał, że byłoby pięknie, gdyby udałoby się zrealizować planowane modernizacje na 100-lecie Wilgi Garwolin. – Chyba jest to w 10 latach mojej kadencji najpiękniejszy dzień w życiu – wyznał Waldemar Mrugała.

Chwilę później, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady Marek Jonczak, wiceburmistrz Marzena Świeczak, starosta Marek Chciałowski, prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała, dyrektor CSiK Jarosław Kargol, ks. prał. Ryszard Andruszczak oraz przedstawiciele trenerów i zawodników.

 

W dowód pamięci Piotrowi Ekiertowi

Na budynku zawisła tablica upamiętniająca Piotra Ekierta – wybitnego sportowca i działacza sportowego GKS Wilga Garwolin, zaangażowanego trenera, oddanego ratownika wodnego, wielkiego pasjonata sportu, w szczególności kolarstwa i narciarstwa oraz wielkiego popularyzatora kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców miasta i powiatu garwolińskiego. – Kochał ludzi i oni kochali jego – mówił dyrektor Kargol, przypominając zebranym sylwetkę wielkiego społecznika. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali członkowie najbliższej rodziny Piotra Ekierta – żona Ewa, córka Anna i syn Dariusz. – Każdy, kto choć na chwilę zatrzyma się przy tej tablicy, wspomni Piotra Ekierta, jego pasję sportową, którą zaraził innych, od małych dzieci aż po seniorów naszego miasta – mówiła córka pasjonata Anna. Kobieta dodała, że cała rodzina wierzy, że tablica ta sprawi, iż kolejne pokolenia będą chciały poznać Piotra Ekierta i dowiedzieć się czegoś więcej o jego działalności.

 

Podziękowania

Po poświęceniu tablicy i obiektu oraz zwiedzaniu budynku, w sali konferencyjnej wręczone zostały podziękowania dla osób zaangażowanych w realizację inwestycji. Pamiątkowe grawerki otrzymali poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała, zastępca burmistrza Marzena Świeczak oraz przewodniczący rady poprzedniej kadencji Marek Janiec. Podziękowania otrzymali także radni miasta, pracownicy urzędu oraz inspektorzy nadzoru. Przewodniczący rady Marek Jonczak wręczył prezesowi Waldemarowi Mrugale pamiątkową tabliczkę, zachęcającą do walki o marzenia i ich realizację. Podczas otwarcia obiektu głos zabrali m.in. burmistrz Tadeusz Mikulski, poseł Grzegorz Woźniak i starosta Marek Chciałowski, którzy gratulowali ukończonej inwestycji. Tego dnia nie zabrakło także sportowych upominków.

 

Klub Wilga Garwolin to Garwolin

Wilga Garwolin to 15 drużyn piłkarskich (w tym drużyna kobieca i drużyna 4-latków) oraz kilkudziesięcioosobowa reprezentacja lekkoatletyczna. – W klubie mamy dzisiaj 425 zawodników, którzy uprawiają sport. Jakbyśmy wzięli pod uwagę to, że każdy z nich ma rodziców, to już wychodzi prawie 1300 osób. Jeżeli weźmiemy, że mają jeszcze dziadków z jednej i z drugiej strony, to jest prawie 4 tysiące ludzi. Wilga Garwolin to jest po prostu Garwolin. Te 4 tysiące osób to już jest naprawdę 25 procent wszystkich mieszkańców Garwolina. Podziękowania jeszcze raz od dziadków, rodziców, zawodników i zarządu klubu wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego sukcesu – mówił prezes GKS Wilga Garwolin Waldemar Mrugała.

 

Jeszcze w trakcie trwania uroczystości otwarcia obiektu młodzi sportowcy rozpoczęli treningi.

 

ur

Reklama

Wilga Garwolin ma nowy budynek sanitarno-szatniowy komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-02 16:05:34

  Miło, że pamiętano o Piotrze Ekiercie. Szkoda, że pominięto wieloletniego dyrektora, zawodnika i trenera klubu - Adama Bogusza

 • gość 2018-10-03 10:45:42

  Nie ujmując zasług P.Ekierta, ale pominięcie pamięci o Adamie Boguszu jest wręcz obrzydliwe. Wypadało by przynajmniej przy racji wyborów ukazać jakieś ludzkie normalne uczucia i zachowania. Ale to przy tej zmianie jest chyba nie możliwe.

 • Wojtek63 - niezalogowany 2018-10-04 17:03:42

  Komuniści z PZPR, lewaki z PO, skrajni prawicowcy z PiS i bezpłciowe sprzedajne towarzystwo z PSL, a nawet ksiądz (jeden ksiądz sportowiec jest nawet znany- Paweł Łukaszka) - oni wszyscy zapragnęli mieć udział w tej było nie było fajnej ceremonii otwarcia fajnego, nowego budynku socjalnego Wilgi Garwolin.
  To cieszy. Cieszy to, że oni wszyscy mają na celu dobro Garwolińskiego Klubu Sportowego :-)
  W jedności siła...

  Oczywiście, że się wygłupiam z tą jednością.
  Oni mają inne cele, niż Wilga Garwolin.

  p.s.
  A przy okazji zapytam: Czy Szanowny Zarząd Wilgi Garwolin pomyślał o pomieszczeniu, gdzie można by zgromadzić materiały związane z historią, osiągnięciami i sukcesami zawodników tego klubu ?
  (zdjęcia, może nawet filmy, materiały prasowe, puchary, dyplomy, biografie ). Jednym zdaniem - wszystko co się wiąże z Wilgą Garwolin. Materiały profesjonalne i amatorskie. Sam mam wycinki z gazet dotyczące piłki nożnej (lata 70-te) i chętnie je przekażę ku pamięci potomnych.


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Pracownik Produkcji

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Operator Mieszalni/ Ważący

Od 35 lat jesteśmy liderem wśród polskich marek pod względem popularności oraz sprzedaży na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Dzięki..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"