:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Wilga lepsza od młodzieży Radomiaka

Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego pokonali na własnym stadionie rezerwy Radomiaka Radom 2:1. Do Garwolina przyjechali przede wszystkim młodzieżowcy z rocznika 2001 i 2002.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. W 14. minucie bliski otworzenia wyniku był Tomasz Paszkowski, do którego piłkę spod linii końcowej wycofał Kacper Kozikowski. 19-latek szybko zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję. 60 sekund później ruszył w tempo do prostopadłego podania Roberta Kwiatkowskiego i na raty pokonał Kamila Bielikowa.

W 29. minucie przyjezdni po raz pierwszy zagrozili bramce Wilgi i od razu zdobyli gola. Po stracie Rafała Macioszka, goście znaleźli się w sytuacji dwóch na bramkarza.  Jakub Nowakowski podał do Karola Hodowanego, a ten wpakował piłkę do siatki.

Garwolinianie mogli natychmiast odpowiedzieć. Długi przerzut dotarł do Patryka Kisiela, który natychmiast zagrał do wbiegającego na krótki słupek Tomasza Paszkowskiego. Jego strzał ofiarnie zablokował obrońca. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotr Talar. Futbolówkę nad poprzeczkę końcami palców przerzucił Bielikow. Chwilę potem w stuprocentowej sytuacji spudłował Robert Kwiatkowski.

Niewykorzystane okazje mogły zemścić się w 37. minucie, kiedy to goście wyszli z kolejną kontrą. Daniel Fic wygrał jednak pojedynek z Karolem Hodowanym.

Talar z karnego za trzy punkty

W drugiej połowie sygnał do ataku dał Wildze Patryk Kisiel. W 58. minucie złamał akcję do środka, po czym uderzył z lewej nogi w długi róg. Golkiper Radomiaka odbił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później skrzydłowy GKS-u zdecydował się na strzał zza pola karnego, po którym futbolówka trafiła w rękę Sebastiana Kozakiewicza. Sędzia bez chwili wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Talar.

W końcówce ożywienie w grę Wilgi wniósł Sebastian Papiernik. Niespełna 22-latek dwukrotnie był bliski pokonania Bielikowa, a w 83. minucie sędzia powinien podyktować rzut karny za faul na nim.

- Rywale pomimo młodego wieku pokazali, że już coś potrafią. Czekali na nasz błąd i doczekali się go w pierwszej połowie. Może za wiele z przodu nie zrobili, natomiast samo kreowanie gry stało po ich stronie na dobrym poziomie. W naszej grze było za dużo nerwowości, która była spowodowana tym, że wiedzieliśmy, że ten mecz musimy wygrać - podkreśla Sergiusz Wiechowski. - Skupiamy się teraz na derbowym meczu z Orłem Unin. Liczę, że go wygramy i zakończymy rundę z dorobkiem 22 punktów, który będzie nas satysfakcjonował - dodaje.

Wilga zmierzy się z Orłem Unin w najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Sportowej w Garwolinie. Mecz zaplanowano na godzinę 13:00.

Wilga Garwolin - Radomiak II Radom 2:1 (1:1)

Bramki:  Paszkowski 15', Talar 62' - Hodowany 29'

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Jóźwicki, Talar, Kisiel (82' D.Papiernik), Kozikowski (82' Świder)i, Macioszek (52’ Głowala), Paszkowski (59’ Rękawek), Zalewski (77’ Pyra), Gola (68’ S.Papiernik)