:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Wilga rozbita przez lidera, Orzeł przegrał w Kozienicach

Trzynasta kolejka IV ligi nie była szczęśliwa dla naszych drużyn. Wilga Garwolin uległa na własnym stadionie liderowi z Grodziska Mazowieckiego 0:7, a Orzeł Unin przegrał na wyjeździe z Energią Kozienice 1:3.

Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego przystąpili do meczu z liderem z wielkim animuszem. Od pierwszego gwizdka ruszyli na bramkę rywala. W 11. minucie bliski otworzenia wyniku był Mikołaj Gola, który wymienił piłkę przed polem karnym z Arkadiuszem Zalewskim. Mocne uderzenie napastnika Wilgi zdołał obronić były reprezentant Polski Sebastian Przyrowski.

Z upływem czasu kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli przyjezdni. Wyraźna przewaga w posiadaniu piłki, nie miała jednak przełożenia na sytuacje bramkowe. W 34. minucie goście wreszcie dopięli swego. Patryk Szymański z łatwością ograł Kacpra Kozikowskiego, po czym pokonał Axela Gandarelę. Tuż przed przerwą prowadzenie Pogoni podwyższył Maciej Pietraszek.

Gol bezpośrednio z rzutu rożnego

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości. Już w pierwszej akcji do siatki mógł trafić Damian Jaroń, ale jego strzał obronił golkiper GKS-u. Cztery minuty później lepszy okazał się napastnik Pogoni.

W 54. minucie straty mógł zmniejszyć Sebastian Papiernik, który przedarł się lewym skrzydłem. Jego strzał przysporzył spore problemy Przyrowskiemu.

Zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego byli niezwykle skuteczni w swoich poczynaniach. W 73. minucie na 4:0 podwyższył Damian Jaroń. Dziesięć minut później bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Patryk Szymański. Nie minęło 60 sekund a napastnik Pogoni cieszył się ze skompletowania hat-tricka. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 7:0 z rzutu karnego ustalił Michał Strzałkowski.

- Nie usprawiedliwia nas to, że graliśmy z liderem. Pierwsze 30 minut nie zapowiadało takiego wyniku. Szkoda, bo pierwsze pół godziny gry wyglądało optymistyczne. Chłopaki chyba za bardzo uwierzyli w dobry rezultat - przyznał po meczu Sergiusz Wiechowski.

Wrócili bez punktów z Kozienic

Punktów do swojego konta nie dopisał także Orzeł Unin. Drużyna dowodzona przez Janusza Kowalskiego przegrała w Kozienicach z miejscową Energią 1:3. Przy wyniku 0:2, w pierwszej połowie, Cezary Jakubaszek obronił rzut karny. Na początku drugiej odsłony bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Sitarek, który pewnie wyegzekwował jedenastkę podyktowaną za faul na Kacprze Kowalskim. Taki stan utrzymał się tylko do 55. minuty. Po golu Daniela Ciupińskiego, oba zespoły znów dzieliła różnica dwóch bramek.

W następnej kolejce obie nasze drużyny zagrają u siebie. W sobotę Wilga podejmie Radomiaka II Radom (godz. 11:00), a w niedzielę Orzeł zmierzy się z Błonianką Błonie (13:00)

Wilga Garwolin - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:7 (0:2)

Bramki:  Szymański 24', 83', 84',  Pietraszek 42', Jaroń 50', 73', Strzałkowski 90'

Wilga: Gandarela - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (89' K.Zalewski), Kisiel (49' S.Papiernik), Glowala (73' Świder), Paszkowski (88' D.Papiernik), A.Zalewski, Migas (55' Macioszek), Gola (79' Pyra)

Energia Kozienice - Orzeł Unin 3:1 (2:0)

Bramki: Książek 17', 55', Ciupiński 30' - Sitarek 48' (k)

W 40' Cezary Jakubaszek obronił rzut karny

Orzeł: Jakubaszek - Gora, Korgul, B.Szczęśniak, Piesio, Michalczyk (46' Dróżdż), D.Matysiak, Kowalski, D.Szczęśniak (63' M.Matysiak), Sitarek (74' P.Wielgosz), Parzyszek (46' Osica)