:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Wilga wygrywa w doliczonym czasie

Wilga Garwolin po dramatycznym meczu wygrała u siebie z Mszczonowianką Mszczonów 3:2. W 97. minucie rzut karny obronił Daniel Fic.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Po mocnym wyrzucie z autu Filipa Gaca, piłkę do własnej bramki wpakował Piotr Wójcik. W 24. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Marcin Gregorowicz, przegrał jednak pojedynek sam na sam z Danielem Ficem. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła. Cztery minuty później po podaniu Mikołaja Goli, prowadzenie Wilgi podwyższył Sebastian Papiernik.

Przyjezdni chcąc odrobić straty ruszyli do ataku. Ofensywna taktyka przyniosła oczekiwany efekt. W 37. minucie bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Koziarski. Chwilę potem bliski wyrównania był Gregorowicz.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 69. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Po przejęciu piłki w środku pola, wyprowadzili błyskawiczną kontrę, którą skutecznie wykończył Gregorowicz.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia podyktował rzut karny dla Wilgi. Piotr Cudny walcząc z Rafałem Macioszkiem, trafił piłkę ręką. Jedenastkę na gola zamienił Paweł Pyra. To jednak nie koniec emocji w tym spotkaniu. W 97. minucie Krzysztof Korycki wskazał na wapno pod drugą bramką, tym razem dopatrzył się zagrania ręką u Patryka Janisiewicza. Gospodarze nie mogli pogodzić się z tą decyzją. Za dyskusje z sędzią czerwoną kartkę obejrzał Filip Gac. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Gregorowicz. Daniel Fic odczytał jego intencje i obronił strzał. Ostatecznie Wilga wygrała z Mszczonowianką Mszczonów 3:2.

– Słowa pochwały dla całego zespołu za zaangażowanie, za walkę i za to, że chłopaki do końca wierzyli w zwycięstwo – mówi trener Sergiusz Wiechowski.

W najbliższą sobotę Wilga zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem Oskarem Przysucha.

Wilga Garwolin - Mszczonowianka Mszczonów 3:2(2:1)

Bramki: Wójcik (s) 12`, S.Papiernik 28`, Pyra 90`+2 (k) - Koziarski 37`, Gregorowicz 69`

W 90`+7 Marcin Gregorowicz (Mszczonowianka) nie wykorzystał karnego

Czerwona kartka: 90`+7 Filip Gac (Wilga)

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac, Pyra (90`+4 Janisiewicz), Kisiel (63` Migas), Ochnik (67` Rękawek), Głowala (84` Jóźwicki), Kamil Zawadka (89` Zabłocki), S.Papiernik (78` Macioszek), Gola.