:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Wilga zrewanżowała się Sparcie

Piłka nożna, Wilga zrewanżowała Sparcie - zdjęcie, fotografia

Wilga Garwolin wygrała na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew 3:2, tym samym zrewanżowała się za dotkliwą porażkę w okresie przygotowawczym.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze. W 8. minucie wynik otworzył Arkadiusz Ryś, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu powstałym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Garwolinianie swoje szanse upatrywali w kontrach. W 24. minucie po jednej z nich doprowadzili do wyrównania. Sergiusz Wiechowski podał do ustawionego na linii pola karnego Mikołaja Goli, a ten uderzył nie do obrony. Remis utrzymał się do przerwy.

Na początku drugiej połowy gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale zmarnowali znakomitą ku temu okazję. W 64. minucie nadziali się na kolejną kontrę Wilgi. Sebastian Papiernik po otrzymaniu podania od Patryka Kisiela, natychmiast oddał strzał. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kwadrans później wybijający futbolówkę z własnego pola karne obrońca Sparty, trafił w Mikołaja Golę. Ta trafiła go w nogi i wpadła do bramki.

W końcówce piłkarze z Garwolina rozpaczliwie bronili się przed atakami gospodarzy. Dwa razy od utraty gola uratowało ich spojenie słupka z poprzeczką. Bramkę stracili dopiero w doliczonym czasie gry. W zamieszaniu piłkę do bramki wepchnął Kamil Domański. Sparta nie miała już czasu, by pokusić się o kolejne trafienie.

– Do końca było nerwowo, ale udało się dowieźć prowadzenie do końca. Dopisało nam trochę szczęście – przyznaje Sergiusz Wiechowski.

W najbliższą sobotę garwolinianie zmierzą się u siebie z Błonianką Błonie. Mecz zaplanowano na godzinę 15:30.

Sparta Jazgarzew - Wilga Garwolin 2:3 (1:1)

Bramki: Ryś 7`, Domański 90+2 - Gola 24`, 79`, S.Papiernik 64`

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala, Pyra, Kisiel (73` D. Papiernik), Wiechowski, Macioszek (76` Zabłocki), Rękawek (60` Migas), S.Papiernik, Gola.