:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego w Garwolinie

Zaplanowana na 5 maja wizyta Prezesa klubu Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego nie doszła o skutku z powodu jego wizyty w szpitalu. Prezesa zastąpił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Od porannych godzin można było wyczuć na mieście że do Garwolina przyjeżdża ktoś ważny. Wzmożony ruch radiowozów i obecność pracowników Biura Ochrony Rządu przy szkole nr 1. przy Żwirki i Wigury w Garwolinie. Tuz przed godziną zero - spotkanie zaplanowano na godzinę 15. pięćset osób zostało wpuszczonych na halę sportową. Premier pojawił się dopiero o godzinie 16-tej przywitany gromkimi brawami.

O ZUS-ie, dodatku dla niepełnosprawnych i bezpieczeństwie Państwa

Premier po przywitaniu się z publicznością przeszedł do tematów które najbardziej interesowały osoby zgromadzone w hali sportowej. Rozpoczął od  tematu osób niepełnosprawnych, który z powodu protestu w Sejmie jest na nagłówkach wszystkich serwisów informacyjnych. Kolejnym tematem jaki poruszył Premier temat dobrze wróżący dla małych firm i mikro przedsiębiorstw. Od nowego roku rząd planuje wprowadzić wpłaty do ZUS uzależnione od przychodu firmy. Przez temat bezrobocia, służby zdrowia premier dotarł do tematu rolnictwa. I tu kolejne planowane zmiany dla małych gospodarstw i wspieranie wsparcie sprzedaży wyrobów regionalnych. Poruszony został również temat bezpieczeństwa, przywracanie posterunków policji, bezpieczeństwa energetycznego - wydobycie węgla oraz bezpieczeństwo Państwa - uzbrojenie. Premier podsumowując program PiS powiedział ze jest to program odbudowy dumy z Polski, program odbudowy Państwa, program odbudowy Polskiego patriotyzmu.  

Pytania od mieszkańców

Po przemówieniu Premiera RP Mateusza Morawieckiego przyszedł czas na pytania zadane Premierowi przez mieszkańców. Pierwsze pytanie jakie padło dotyczyło braku flag Unii Europejskiej na spotkaniu. Premier powiedział że nie ma nic przeciwko fladze UE, ale Polska flaga bardziej mu się podoba. Mieszkańcy pytali o program 300+, program funduszy z UE, o środki na drogi powiatowe, program Mieszkanie+ i zmiany w sądownictwie. Pytali równiez o aktualne zadłużenie kraju, podatki CIT i VAT, oraz o to ile pieniędzy Państwo Polskie płaci Unii Europejskiej.

Pełna relacja video z przemówienia szefa rządu dostępna niebawem w materiale video.

Spotkanie z Premierem RP zakończone okrzykami i przepychankami!

Podczas całego prawie 50. minutowego przemówienia Premiera RP całe spotkanie przebiegało spokojnie. Podczas drugiej części spotkania gdzie z kartek odczytywano pytania od mieszkańców - po odpowiedziach Premiera - można było usłyszeć słowa negujące wypowiedzi Premiera. Po zakończeniu spotkania wśród zgromadzonej publiczność pojawiły się transparenty i słychac było donośne okrzyki. Pomiędzy zwolennikami obecnego rządu i jego przeciwnikami rozpoczęły się kłótnie i szarpaniny. Na miejscu pojawiła się natychmiast Policja. Premier spokojnie opuszczał salę w obstawie pracowników Biura Ochrony Rządu.

Więcej w naszym poprzednim materiale

W spotkaniu wzięli udział także m.in. Krzysztof Tchórzewski i Marek Suski. Nie zabrakło rówineż lokalnych samorządowców.Po spotkaniu szef rządu złożył kwiaty przy pomniku upamiętniającym Żołnierzy AK.

Premier @MorawieckiM złożył wieniec pod pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Armii Krajowej obwodu "Gołąb" poległym, pomordowanym w latach 1939-1956 oraz zmarłym w #Garwolin. pic.twitter.com/n34AE5zP7j

— Kancelaria Premiera (@PremierRP) May 5, 2018

(KK)

Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego w Garwolinie komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-07 16:20:52

  PRECZ Z KOMUNA I PIERWSZYM SEKRETARZEM kaczynskim!!!!! PRECZ PRECZ PRECZ

 • Czeslaw - niezalogowany 2018-05-07 16:28:22

  Zawsze jak pali się grunt panu k to zaczyna chorować!! Boi się szczur !! Leć do Smoleńska!!! Ha ha ha ha tam mają dobrych lekarzy !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-07 16:30:29

  Spiepszaj DZIADU na emeryturę!!!!

 • Gość3 - niezalogowany 2018-05-08 16:31:46

  Dają 500+ dają 300+ wszystko dadzą aby wygrać następne wybory. Tylko skąd brać na to wszystko pieniądze. Będziemy następna Grecją.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-08 18:41:59

  Z tego co widzimy, szarpaniny dopuścili się zwolennicy rządu przecież protestujący nikogo fizycznie nie atakowali. Trochę stronnicza ta relacja dziennikarska.

 • gość 2018-05-08 19:09:31

  Pycha kroczy przed upadkiem, a jak już upadnie to bolą kolanka. zagadka kto upadł przez swoją pychę tak że rozbolały go kolanka?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-08 23:51:55

  Porażka PIS-u. Ha ha ha

Dodajesz jako: Zaloguj się