:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Woda z ujęcia Wiecków nadaje się do spożycia

Inne Powiat, ujęcia Wiecków nadaje spożycia - zdjęcie, fotografia

Przez dwa tygodnie mieszkańcy 9 miejscowości w gminie Trojanów nie mogli spożywać skażonej bakterią coli wody z wodociągu publicznego. Po środowym badaniu wody z ujęcia Więcków, powiatowy inspektor sanitarny w Garwolinie stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi.

Problem dotyczył ujęcia wody w Więckowie w gminie Trojanów, które zaopatruje w wodę 9 miejscowości: Więcków, Babice, Majdan, Kozice, Rudę, Skrudę, Trojanów, Żabiankę i część wsi Życzyn od strony drogi nr 17 do torów. Państwowy powiatowy inspektor sanitarny stwierdził występowanie w wodzie bakterii coli.

 

Jak informuje sekretarz gminy Trojanów Jarosław Ryszkowski, po otrzymaniu informacji od zarządcy sieci wodociągowej i z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Trojanowie został opublikowany komunikat o tym, że woda z ujęcia Więcków nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Może być tylko wykorzystywana do celów gospodarczych. Sekretarz dodaje, że ponadto zarządca sieci dodatkowo informował o sytuacji sołtysów wymienionych miejscowości oraz mieszkańców. Przed świętami, w niedzielę 17 grudnia, odbyło się także spotkanie z mieszkańcami miejscowości Więcków.

Dla mieszkańców wymienionych 9 miejscowości zostały uruchomione dwa punkty zastępcze poboru wody w stacji uzdatniania wody w Podebłociu i w stacji uzdatniania wody w Mrokowie.

 

Po badaniu wody wykonanym w środę 27 grudnia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Garwolinie stwierdził przydatność wody z ujęcia Więcków do spożycia przez ludzi. Komunikat z wynikami badania został zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy. Jarosław Ryszkowski dodaje, że o przydatności wody do spożycia, sołtysów i mieszkańców 9 miejscowości powiadomi także zarządca sieci wodociągowej.

 

ur

Fot. freeimages

 

 


Woda z ujęcia Wiecków nadaje się do spożycia komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-12-29 18:11:51

  Nikt nas o niczym nie informuję!! Taka wspaniała gmina i jej zarządcy!! Aby do wyborów!!

 • Gość - niezalogowany 2017-12-29 18:12:09

  Ta jasne, nikogo nie poinformowali- dopiero jak się media zaczęły interesować. Ktos z Urzedu Gminy pwinien za to odpowiedzieć- jak nie sekretarz, to z ochrony środowiska :P

 • Gość - niezalogowany 2017-12-30 06:25:38

  Tak badanie27 woda dobra ciekawe kiedy zdążyli przepłukać panie Jarku powinien pan za to beknąć o wòjcie nie wspomnę bo o tym człowieku to szkoda gadać a pan przewodniczący rady to tylko kaskę z gminy ciągnie i jest git aby do wyborów

 • Gość - niezalogowany 2017-12-30 08:35:40

  Tylko tak chlorem wali ze sie pic tego nie da

 • gość 2017-12-30 20:47:08

  I najprawdopodobniej będziemy mieli taką chlorowankę już zawsze, bo stara studnia daje znać o sobie.

 • gość 2017-12-31 20:45:18

  wali mało powiedziane strach tego używać

 • Aga - niezalogowany 2018-01-02 14:14:58

  Tak ciekawe a w rurach u tak wida stara zostala szkoda ze nikt nie pomyslal zeby ja spuścić

 • Gość - niezalogowany 2018-01-02 19:18:41

  No to nas Wójt zakonserwuje chlorem żadne grzyby i bakterie nam nie straszne a jakie oszczędności na środkach do wc to jest dbałość o mieszkańcòw

 • Gość - niezalogowany 2018-01-06 00:10:28

  Długo ten chlor będzie jeszcze leciał z kranu ? Mógłby ktoś z Urzędu zabrać głos głos tej sprawie? To się staje już nie do zniesienia, aż nie dobrze się robi...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl