:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Wójt Marcin Kołodziejczyk z absolutorium: „Liczy się cała drużyna!”

Jeden Lewandowski mistrzostwa ani meczu nie wygra niestety. Cała drużyna się liczy i w skład tej drużyny wchodzą właśnie radni. Bardzo wam dziękuję za taką konstruktywną pracę, często słowa krytyki, które wzbudzają w nas możliwość większej pracy – mówił w piątek 10 czerwca wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, dziękując radnym za udzielone absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2015.

 

W piątek 10 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garwolinie, odbyła się sesja rady gminy. W porządku obrad piątkowego posiedzenia znalazły się między innymi projekty uchwał w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego gminy Garwolin wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2015 oraz w sprawie udzielenia wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2015.

 

Wykonanie budżetu zyskało aprobatę radnych i RIO

Przewodnicząca rady gminy Iwona Pluta, odczytując pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, przypomniała, że wójt gminy Marcin Kołodziejczyk złożył sprawozdania z wykonania budżetu radzie gminy oraz RIO w Warszawie z Zespołem w Siedlcach. Wraz z tym sprawozdaniem przedłożone zostały sprawozdania roczne z wykonania planów finansowych samorządowych instytucji kultury, działających na terenie gminy oraz informacja o stanie mienia gminy, a także wykaz jednostek budżetowych, posiadających wydzielone rachunki dochodów, o których mowa w art. 223 ustawy o finansach publicznych. Oprócz tych dokumentów włodarz gminy przekazał sprawozdania finansowe za rok 2015.

Następnie przewodniczący komisji rewizyjnej Piotr Żurawek odczytał wniosek komisji w sprawie udzielenia wójtowi gminy Garwolin absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2015. Radny przypomniał, że uchwalony przez radę gmin Garwolin budżet na rok 2015, po uwzględnieniu zmian w ciągu roku, przewidywał realizację dochodów w kwocie 39 mln 293 tys. 797, 78 zł. Dochody ogółem zostały wykonane w kwocie 39 mln 577 tys. 580,84 zł, co stanowi 100,72 % planu rocznego. Plan wydatków budżetowych po zmianach dokonanych w ciągu roku przewidywał kwotę 37 mln 432 tys. 854, 78 zł. Wydatki zrealizowano w kwocie 34 mln 827 tys. 102, 83 zł, co stanowi 93,04% ogółu planu. Radny przypomniał, że inwestycja związana z rozbudową budynku Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej, nie była planowo realizowana z powodu rozwiązania w grudniu 2015r. umowy z wykonawcą z jego winy. Piotr Żurawek informował ponadto, że na realizację inwestycji w gminie Garwolin w roku 2015 wydatkowano kwotę 5 mln 985 tys. 418,70 zł, co stanowi 87,07% planowanych wydatków na inwestycje. – Są to zatem wielkości satysfakcjonujące. Budżet gminy Garwolin za rok 2015 zamknął się nadwyżką budżetową w kwocie 4 mln 750 tys. 478,01 zł przy planowanej nadwyżce budżetowej na rok 2015 w wysokości 1 mln 860 tys. 943 zł. Stan zadłużenia gminy Garwolin na koniec roku 2015 z tytułu zaciągniętych pożyczek 1 mln 142 tys. 687,32 zł, co w stosunku do zrealizowanych dochodów daje wskaźnik 2,89%. Ze środków budżetu gminy Garwolin w 2015 roku spłacono raty zaciągniętych pożyczek wraz z należnymi odsetkami w kwocie 3 mln 852 tys. 333,13 zł – informował Piotr Żurawek. Radny, odczytując wniosek komisji rewizyjnej, dodał, że wójt gminy Garwolin, realizując zadania związane z wykonaniem budżetu, kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi.

Radni gminy Garwolin jednomyślnie przegłosowali uchwałę w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego gminy Garwolin wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2015. Radni również jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2015. Po głosowaniu w sali rozległy się brawa. Nie zabrakło podziękowań i gratulacji.

 

Jeden Lewandowski mistrzostwa ani meczu nie wygra”

Dziękując za udzielone absolutorium wójt Marcin Kołodziejczyk nawiązał do Mistrzostw Europy. – Jeden Lewandowski mistrzostwa ani meczu nie wygra niestety. Cała drużyna się liczy i w skład tej drużyny wchodzą właśnie radni. Bardzo wam dziękuję za taką konstruktywną pracę, często słowa krytyki, które wzbudzają w nas możliwość większej pracy. Podsuwacie pomysły, współpracujecie z mieszkańcami i pracownikami, więc bardzo wam dziękuję za tę pracę – mówił wójt Kołodziejczyk, który tego dnia podziękował także przewodniczącej rady, wszystkim pracownikom urzędu, zastępcy, skarbnik i sekretarz gminy, wszystkim kierownikom jednostek organizacyjnych oraz sołtysom.

– Będziemy pracować. Ja będę pracował jak najciężej, żeby były jak najlepsze efekty. Żeby ta nasza gmina się rozwijała, żebyśmy byli wszyscy dumni i z gminy naszej, i z pracowników, i z wójta. Dziękuję bardzo! – zapewniał Marcin Kołodziejczyk.


(ur) 2016-06-11 14:08:41

 

Wójt Marcin Kołodziejczyk z absolutorium: „Liczy się cała drużyna!” komentarze opinie

  • narodowiec IV RP - niezalogowany 2016-06-12 11:36:12

    wójcie, brakuje ci tylko moherowego berecika, i będzie całkiem nieźle. Ty i te dwoje "przypupaski" z gminy to słaba drużyna w porównaniu do drużyny z Pilawy, Miastkowa, a nawet Garwolina. A ty spocząłeś na laurach, nic wielkiego nie zrobiłeś. Ile pozyskałeś kasy unijnej na infrastrukturę gminną?.

  • Wiola z KOD-u - niezalogowany 2016-06-12 11:32:23

    jaka drużyna wójcie, która to nie umie zrobić porządnego przetargu na szkołę w Rudzie T.? No jaka? spartaczona robota, ludzie nie znający realiów i wręcz nieprofesjonalni w działaniu. Nie ma się czym chwalić. Wybory już za 2 lata?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl