:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Wspólne śpiewanie po raz drugi

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym. Muzyczne spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia na Skwerze Solidarności w centrum Garwolina.

 

Pieśni są dowodem polskiego trwania, budzą wspomnienia rodzinnego domu i echa dawnych lat. Są dowodem historii naszego narodu. Były zawsze i niech będą nadal manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej a dla naszych dzieci – współczesnych Polaków, niech będą szansą na zakorzenienie we własnej kulturze i historii.

– Ku miłemu zaskoczeniu, w ubiegłym roku na skwerek przy fontannie przyszło sporo osób, by razem z kapelą Bocianisko przez niemal dwie godziny śpiewać znane i lubiane piosenki żołnierskie i patriotyczne z różnych czasów. Dlatego postanowiliśmy kontynuować inicjatywę. W tym roku razem z Garwolińskim Sekstetem Kameralnym zapraszamy do wspólnego śpiewania w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 19.00 – informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.

– Niech połączy nas wszystkich ta piękna, patriotyczna nuta. Niech popłynie z naszych serc pieśń prosta, szczera i żarliwa – godnie, ale z radością uczcijmy Święto Wojska Polskiego i Czynu Chłopskiego – dodaje.

Organizatorem patriotycznej inicjatywy jest Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta garwoliński oraz burmistrz miasta Garwolina. Wydarzeniu patronuje również portal Garwolin z Przeszłości. Dawny Powiat Garwolin i okolice.

 

(Inf. pras., oprac. ur) 2017-08-03 12:23:49


Wspólne śpiewanie po raz drugi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl