:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Wybory 2018 w powiecie – PiS przedstawia kandydatów – część 1

Iwona Kurowska kandyduje na burmistrza Garwolina, Anna Laskowska na burmistrza Łaskarzewa i Tomasz Kwiatkowski na wójta gminy Maciejowice – dziś, podczas konferencji prasowej, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak przedstawił trzech kandydatów z ramienia PiS, którzy wystartują w tegorocznych wyborach samorządowych. Przybliżamy ich sylwetki.

W piątkowej konferencji prasowej, która odbyła się w biurze poselskim Grzegorza Woźniaka w Garwolinie wzięli udział kandydaci z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na burmistrzów Garwolina i Łaskarzewa oraz wójta gminy Maciejowice. Poseł Woźniak przybliżył sylwetki kandydatów.

 

Iwona Kurowska – kandydatka na burmistrza Garwolina

Wykształcenie wyższe, magister filologii polskiej – KUL / studia podyplomowe – Zarządzanie w polskiej administracji publicznej – PAN / zarządzanie w oświacie / certyfikat - Coach Praktyk Biznesu.

Obecnie dyrektor szkoły w Wilkowyi. Wcześniej nauczyciel języka polskiego i animator kultury w środowiskach polonijnych w Buenos Aires w Argentynie, konsultant w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, dyrektor wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Garwolinie, nauczyciel w szkołach ponadgimnazjalnych w Garwolinie.

Dwukrotnie wyjeżdżała na misje do kraju globalnego południa Boliwii.

Członek PiS, Członek Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie, Honorowy Dawca Krwi.

Znajomość języków obcych – angielski, hiszpański.

 

Anna Laskowska – kandydatka na burmistrza Łaskarzewa

Wykształcenie wyższe, psycholog, absolwentka KUL (1993) , specjalizacja z psychologii klinicznej, zarządzania oświatą; nauczyciel mianowany / absolwentka podyplomowych studiów samorządowych UW.

Kierownik Prywatnego Centrum Pomocy Psychologicznej Synthesis w Garwolinie.

Radna Rady Miasta Łaskarzew w latach 2010-2014, kandydat na burmistrza miasta Łaskarzew w 2014r. Z wynikiem ok.38% głosów.

Członek PiS od 2014r. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przedstawiciel Stowarzyszenia dla Łaskarzewa „Nasza Ziemia”.

 

Tomasz Kwiatkowski – kandydat na wójta gminy Maciejowice

Wykształcenie wyższe, mgr inż. Zarządzania i Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie / podyplomowe studia Administracja Publiczna WSPINS w Otwocku / podyplomowe Akademia Rozwoju Regionalnego Uniwersytet Warszawski.

Obecnie Kierownik PT KRUS w Garwolinie (od 2.10.2017r.). Wcześniej, od 2006 roku, pracownik Urzędu Gminy Maciejowice jako inspektor ds. pozyskiwania funduszy UE, inspektor ds. obronnych OC i ZK, zastępca Kierownika USC.

Obecnie radny Rady Powiatu Garwolińskiego V Kadencji.

Członek Partii Prawo i Sprawiedliwość oraz członek Klubu Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego.

 

Podczas konferencji poseł Grzegorz Woźniak zapowiedział cykliczne spotkania, w trakcie których będzie przedstawiał kolejnych kandydatów z list PiS na burmistrzów miast i wójtów gmin w powiecie garwolińskim.

 

Pełna relacja z przebiegu konferencji niebawem.

 

ur


Wybory 2018 w powiecie – PiS przedstawia kandydatów – część 1 komentarze opinie

  • gość 2018-05-11 19:56:18

    A jaka jest znajomość języków pozostałych kandydatów?

  • gość 2018-05-11 21:07:36

    Stawiam na Urszulę Zadrożną jako kandydatkę na burmistrza miasta Garwolina , PIS pokazał ostatnio na hali sportowej (zwolennicy ) jak łatwo ich wyprowadzić z równowagi , poszło w TVN , Polsat lubię kabarety na żywo . POBUDKA WYBORCY bo was ten PIS całkiem wyd.........

  • gość 2018-05-11 22:00:58

    Pani Iwona zdecydowanie parcie na szkło... Dyrektor Szkoły w Wilkowyja a czarną robotę odwalają murzyni... m.in wspaniały nauczyciel i zastępca dyrektora osoba nieco mniej medialna Ewa Mucha!!! Pani Iwona do zdjęć za to ślicznie pozuje....

  • Obserwator wszystkiego i nicze - niezalogowany 2018-05-11 22:21:00

    Naprawdę nie ma innych kandydatów na burmistrza Łaskarzewa? ;-) Niestety.. Trzeba wiedzieć co się dzieje w mieście, by pomóc mieszkańcom, tym którzy na to zasługują oczywiście.. Dążymy do poprawy jakości usług i życia... Nie pnijmy się na szczyt jeżeli nie mamy siły przebicia i nie nadajemy się do tej funkcji. Tu potrzeba osoby silnej, mądrej, sprytnej i chcącej lepszych warunków i rozwoju. Mam nadzieję że jednak trafi się bardziej porządna osoba na to stanowisko. Dziękuję za uwagę.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-11 22:25:12

    Powiem tyle, kandydatem na burmistrza nie może zostać osoba, która śmieje się z innych, biedniejszych, słabszych i starszych. Myślę że Pani Laskowska wie o jakiej sprawie mowa. Jezdzi autobusem i wie jak się zachowała ;-) Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 08:26:46

    Dobra zmiana buhaa

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 09:42:52

    Będzie beka śmiechu.

  • gościówa - niezalogowany 2018-05-12 09:54:06

    wiedziałam że Pan K. nie daruje i będzie kandydował... och jakie parcie na szkło...

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 10:56:35

    Pani Laskowska jest super kandydatem na burmistrza Łaskarzewa. Jest mądra, miła i uczciwa.

  • gość 2018-05-12 11:21:51

    Nareszcie bedzie zmiana w Maciejowicach Tomasz Kwiatkowski na wójta brawo

  • gość 2018-05-12 11:23:20

    to ten pan Kw... pracował w tych funduszach w Maciejowicach co była taka afera ?

  • gość 2018-05-12 11:34:41

    Pamiętaj, że jak bierzesz dziewczynę za żonę, to żenisz się też z jej całą rodziną. Chcesz tego na pewno???

  • Jaa - niezalogowany 2018-05-12 11:56:38

    Też możecie kandydować nikt Wam nie broni. Ale Wy nie macie parcia na szkło tylko na krytykę innych ludzi. Zróbcie coś dla miasta, siebie innych. Kto by nie kandydował zawsze będzie źle, tylko sami i Wasi znajomi byliby super

  • Suweren - niezalogowany 2018-05-12 13:22:33

    Pora odsunąć od władzy dojzną zmianę. Nagrody, afery, Misiewicze i obciach w całej Europie. Przez ten PiS to wstyd być Polakiem.... Piss na nich....

  • Garwolinianin - niezalogowany 2018-05-12 14:53:13

    Dojna zmiana...

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 16:38:18

    To są Ci kandydaci? Pani Iwonka, która zamiast troszczyć się o szkołę , której jest dyrektorem to jeździ sobie po świecie? Czy jak zostanie burmistrzem to ona też będzie w podróżach a rządzi będzie mąż z Grzesiem. Laskowska szefowa pieniaczy z Łaskarzewa, którzy nigdy nic zrobili dla miasta, tylko zawsze przeszkadzają i tworzą sami problemy. Kwiatkowski z kategorii BMW- Bierny Mierny Wierny. Wykona każde polecenie żeby dostać posadę od partii matki.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 20:48:25

    Nie chcemy PIS-u.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 22:26:11

    Wreszcie w Maciejowicach wśród pracowników gminy zapanuje normalna atmosfera

  • Gość - niezalogowany 2018-05-13 03:16:44

    Zgodzę się z poprzednim komentarzem, że Pani Iwona Kurowska, ma tylko parcie na szkło... Świadczy o tym chociażby jej "dyrektorstwo". Wigilia szkolna, rozpoczęcie, zakończenie roku szkolnego, czy codzienne problemy szkolne, nie mają dla niej żadnego znaczenia, ale jak tylko są jakieś media, to wzorowa Pani Dyrektor! Od czarnej roboty są inni, m.in. Pani Ewa Mucha, która wkłada całe swoje serce w kierowaniu szkołą.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-13 06:20:15

    Trzumam kciuki. Pani Iwona nie raz udowodniła, że jak się chce to można. Garwolin czeka na tą zmianę.

  • mieszkanka Maci - niezalogowany 2018-05-13 07:33:35

    W Maciejowicach jeżeli Paprota będzie trzymał z obecnym wójtem i Milewskim, może się mocno przejechać w jesiennym glosowaniu.

  • gość 2018-05-13 11:22:11

    Nareszcie będzie normalna osoba na tym stanowisku, bo obecna to jest tragedia, nie idzie się dogadać z obecnym wójtem, wreszcie zapanuje normalna atmosfera w gminie Maciejowice wśród pracowników, bo wszyscy siedzą pod napięciem. Brawo Tomek, będziemy na ciebie głosować!!

  • Gość - niezalogowany 2018-05-13 11:53:27

    Precz z powrotem do KOMUNY PRECZ Z PISEM I TYMI KANDYDATAMI !!!!! PRECZ PRECZ PRECZ

  • Gość - niezalogowany 2018-05-13 13:52:50

    Maciejowice już wybrały w pierwszej turze Tomek pogoni towarzystwo emerytów, towarzystwa wzajemnej adoracji a poplecznicy wójta razem z nim będą się pakować. Biedne P.... z Oronnego itp. Gok, gopsy...

  • Wernyhora - niezalogowany 2018-05-13 14:08:40

    2 orlice i orzeł w koronie, falstart - zaraz się wszyscy pos...ą. Jeszcze nie ogłoszono wyborów, a już wszyscy pisarze mają mokro.

  • Francuz - niezalogowany 2018-05-13 14:12:42

    dobrze wykształcony kandydat/tka na stolec wójta czy też burmistrza, to oprócz języka ojczystego, powinien biegle posługiwać się angielskim i dobrze władać francuskim. Szczególnie francuski jest przydatny, szczególnie w rozwijaniu współpracy, a zarazem komunikacji z partnerem zachodnim

  • gość 2018-05-13 19:53:44

    Wczoraj byłem trącony I kandydaci mi się podobali, dziś jestem trzeźwy i już mniej zdecydowany :)

  • Alek - niezalogowany 2018-05-13 20:34:50

    Do wszystkich pseudo znawców! Po 1. Zanim otworzycie ryj pełen jadu... zróbcie coś sami m! Idźcie, popytajcie ludzi czego im potrzeba i rozwiążcie ich probkemy! Wiecie czemu tego nie robicie? Bo jesteście malutcy!!! Po 2. PiS nie PiS to osoba będzie zasiadać na szczycie i z jakiej partii by nie była - jest to nie istotne! Ważne aby pracowała dla ludzi. Po 3. Może Mikulski PSL owiec lepszy? Gowno robi od kilku lat! Puszcza kiełbe wyborcza i daje se podwyżki... Dziad rządzi ponad 18 lat, czas dać się wykazać komuś innemu! Po4. Stołki w mieście są obstawione przez mikulskiego - dosłownie wszędzie! Wiec jeśli natychmiast ludzie tego nie zmienia to za pare lat jedna rodZina będzie rządzić Garwolinem. Po5. Zamiast oceniać kobietę, dajcie jej szanse zaprezentować program wyborczy! Niech się wykaże... ale do cholery nie bądźcie cebulakami

  • gość 2018-05-13 21:38:37

    tragedia.....

  • Gość - niezalogowany 2018-05-13 21:59:41

    Proszę nie obrażać T.Kwiatkowskiego że był zamieszany w jakieś afery bo tam siedziała A.K... o której było tak głośno kandydat jest czysty i nie ma co mu tutaj przypisywać jakiś machloi drodzy wyborcy bo z tym starym trepem wojskowym takie rzeczy się działy

  • Gość - niezalogowany 2018-05-13 22:35:54

    Pani Iwona to piękna mądra pracowita i energiczna osoba która może zmienić nasze miasto Garwolin na jeszcze bardziej rozwojowe.. Dajmy jej szansę... mała szkoła w Wilkowyji o której mało kto słyszał... Odżyła gdy pani Iwona została dyrektorem dzieci skorzystały rodzice też gorzej z nauczycielami....bo zaczęła wymagać i jest beee

  • J23 - niezalogowany 2018-05-13 22:40:08

    Mój przedmówca ma święta rację.... Dajmy szansę p. Iwonie to ambitna i pracowita osoba

  • gość 2018-05-14 00:32:36

    Jakoś nie kojarzę żeby sznowna Pani Iwona coś w mieście robiła. Jakoś tylko ludzie komentują że częściej męża zostawia i rusza w świat... Powiecie nie moja sprawa-moja bo zabiega o mój głos. Czy choć raz pokazała się na mieście robiąc coś dla mieszkańców? Brała udział w jakiejś miejskiej "debacie publicznej"? A to że ma poparcie partii? Niejeden miejski "szeryf" ma na fejsie więcej lajków niż ona znajomych.

  • gość 2018-05-14 07:57:57

    Maciejowice czekają na nowego wójta i myślę że Tomek ma duże szanse , p. Dymiński myślę że co miał zrobić to zrobił i nie bedzie kandydował bo już też nie ma siły i wykona tekst piosenki w praktyce "Trzeba wiedzieć kiedy, ze sceny zejść-niepokonanym. Znam obu i uważam że każdy z nich był i będzie lepszym wójtem niż wcześniejszy Kurek który tam był tylko po to żeby maciejowice zepsuć. Uważam że szacunek dla obu panów się należy

  • Gość - niezalogowany 2018-05-14 08:36:43

    Pani Iwona jest ambitna, ale żeby się tylko lansować.

  • gość 2018-05-14 08:45:04

    Nauczyciel na burmistrza bo umie zarządzać klasą HAHAHAHA, to może szkolna woźna na dyrektora wodociągów bo dobrze zarządza wodą w kuble do mycia podłogi. TO JEST PZPRPIS tu jest wszystko możliwe. HAŃBA PANOWIE SZLACHTA

  • gość 2018-05-14 13:05:31

    Ludzie tylko nie PIS, ocknijcie się, musi być jakaś równowaga. Rząd, parlament, sądy a teraz i samorząd. To powrót do czasów PZPR. Czy wy tego nie pamiętacie? Są inni ludzie, związani z miastem a nie z partią.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-14 13:08:46

    Zapomnijcie że coś się zmieni na lepsze władza myśli tylko o sobie i swoich przydupasach czy jeszcze tego niezauwazyliscie oni idą tylko po kasę lub kraść nic innego ludzie są po to żeby ich wybrać i na nich tyrac.

  • gość 2018-05-14 17:42:30

    Pytanie zasadnicze - po co pis czy jakakolwiek inna partia wystawia kandydatów ? To już sami nie mogą kandydować ? Prawda jest taka że taka osoba z jakiej partii by nie była ma być strażnikiem układu i po to jest popierana . Jak pis chce burmistrza to niech lepiej nie popiera bo skutek odwrotny od zamierzonego .

  • górnicze wdowy - niezalogowany 2018-05-14 18:35:57

    Minister zwodzi górnicze wdowy. "Nie wierzymy już w ani jedno jego słowo". Umawia się, a potem odwołuje spotkania. Walczące z rządem o rekompensaty za utracony deputat węglowy górnicze wdowy straciły cierpliwość do Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii. - On kiedyś straci stanowisko, wyjdzie na ulicę jako szary człowiek i będzie musiał nam spojrzeć w oczy - mówią zdesperowane kobiety. Pogrzebcie dobrze w pamięci, górnicze wdowy, czy przypadkiem w 2015 nie głosowałyście na pis-landię

  • górnicze wdowy - niezalogowany 2018-05-14 18:57:36

    Minister zwodzi górnicze wdowy. "Nie wierzymy już w ani jedno jego słowo". Umawia się, a potem odwołuje spotkania. Walczące z rządem o rekompensaty za utracony deputat węglowy górnicze wdowy straciły cierpliwość do Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii. - On kiedyś straci stanowisko, wyjdzie na ulicę jako szary człowiek i będzie musiał nam spojrzeć w oczy - mówią zdesperowane kobiety. Pogrzebcie dobrze w pamięci, górnicze wdowy, czy przypadkiem w 2015 nie głosowałyście na pis-landię

  • gość 2018-05-14 23:42:21

    W Maciejowicach to jest dwóch albo trzech takich Nowaków, co robią zamęt. Ale powoli czarka się przelewa i smrodek zaczyna się robić większy. Myśli gówniarz, że jak mu pozwolili pstryknąć sobie focie z jakimś ministrem albo służy posłowi to już mu wszytsko wolno. Hola, hola popatrz jak cię postrzegają w środowisku młody człowieku i stań na nogach.

  • Frania z Maciej - niezalogowany 2018-05-15 07:44:59

    Zagadka.. Jest taki Pan, który jest wyjątkowo nieorzyjemnym typem, bez kręgosłupa moralnego, zachowuje się jak chorągiewka na wietrze, wie komu się POdlizać... O kogo chodzi? Dla ułatwienia ma głowę jak domowe zwierze zaprzęgowe.

  • Frania z Maciej - niezalogowany 2018-05-15 07:54:24

    Zagadka.. Jest taki Pan, który jest wyjątkowo nieorzyjemnym typem, bez kręgosłupa moralnego, zachowuje się jak chorągiewka na wietrze, wie komu się POdlizać... O kogo chodzi? Dla ułatwienia ma głowę jak domowe zwierze zaprzęgowe.

  • gość 2018-05-15 08:13:50

    Podejrzewam że bliżej wyborów zaczną wypływać ciekawostki typu a wiecie że pan x; pani y to ma/miał/miała romans z panią z, panem w. oczywiście literki są ostatnimi z alfabetu żeby ktoś sobie do tego nazwisk nie dobierał

  • gość 2018-05-15 13:00:29

    Do Alka CEBULAKA: Masz takie pojęcie o sprawach miasta/powiatu i tak niską kulturę reprezentujesz, że NIE MA CO Z TAKIMI JAK TY ROZMAWIAĆ. I koniec.

  • OLA z TM - niezalogowany 2018-05-16 10:43:08

    Na fotel starosty, TIM z Maciejowic będzie chciał wcisnąć Milewskiego z GOKu łącznie z zapleczem psych-terapeutycznym. ani ormo, ani zomo nie wypierze konta UBywatelskiego .

  • Gość - niezalogowany 2018-05-17 17:51:09

    jesteście tacy odważni, i tak stanowczo wszystkich krytykujecie, co jak sadze jest oznaka posiadanych przez was kompleksów i niskiej samooceny. Czemu za ta odwaga nie idzie jawne wyrażanie swojego zdania nie posługując się nickami typu „gość”?

  • ariel - niezalogowany 2018-05-22 00:03:04

    do....Frania z Maciej - niezalogowany czy to kun z maciejowickiego goku, pracujący z Frania po 22.

  • NFZ - niezalogowany 2018-05-22 07:53:05

    Język ojczysty, język własny, język $ i (inne) oraz język prą&ia.

  • gość 2018-05-22 20:20:29

    Miastu takiemu jak Garwolin potrzebny jest burmistrz który ma właściwą dla wszystkich grup mieszkańców wizję rozwoju miasta. Człowiek który będzie widział między innym brak kostki brukowej na ulicy a nie na wale wzdłuż brudnej i śmierdzącej rzeki. Zaniedbań cała masa ot chociaż by ulica Dobra która jest dobra jedynie z nazwy bo stan nawierzchni od lat woła o pomstę do nieba. ulica Rataja zaczęta i od lat nieskończona... przed każdymi wyborami Nasz Tadzio Wspaniały obiecuje że dokończy... Ale ta ulica i jej stan to wina wyborców bo wybrali radnego z poza kliki Pana Burmistrza. No i to oświetlenie dla kaczek wzdłuż wałów szał. W porównaniu z Mińskiem Mazowieckim nasze miasto zostaje daleko w tyle jeśli chodzi o rozwój.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-19 11:17:57

    Kurowska najlepsza!