:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Wycieczka do Muzeum Bursztynu i fabryki Cukier Lukier

Inne Ciekawostki, Wycieczka Muzeum Bursztynu fabryki Cukier Lukier - zdjęcie, fotografia

Cykl „Z wizytą w muzeum…” nadal trwa! Centrum Sportu i Kultury tym razem proponuje lekcję w Muzeum Bursztynu i słodkie warsztaty w fabryce Cukier Lukier. Dzieci będą robić własną biżuterię z bursztynu i kolorowe lizaki w manufakturze słodyczy.

Czy bursztyn rośnie na drzewach? Czy można zatopić coś w bursztynie? Co się z niego robi? Dowiemy się już 21 kwietnia w Muzeum Bursztynu. Podczas lekcji przewodnik pokaże ciekawe właściwości bursztynu oraz opowie legendy z nim związane. Po zwiedzaniu odbędą się warsztaty, w ramach których uczestnicy zapoznają się z prostymi technikami jubilerskimi. Każdy własnoręcznie wykona biżuterię z gotowych zestawów lub według własnego pomysłu.

Kolejnym punktem programu będzie wizyta w manufakturze słodyczy Cukier Lukier. Jest to najmniejsza na świecie fabryka cukierków, w której ręcznie wyrabiane są cukierki karmelki oraz lizaki w ponad 50 smakach. Pracownicy w trakcie pokazu wyleją karmel na gorącą płytę, zabarwią i uformują masę, z której następnie każde dziecko zrobi lizaka według własnego pomysłu. Do słodyczy dodane zostaną naturalne aromaty owocowe oraz olejki. Zapakowane lizaki będzie można zabrać do domu lub od razu zjeść. Dzieci spróbują także cukierków dostępnych w manufakturze.

Z wizytą w Muzeum Bursztynu

21.04 godz. 9:30

cena: 55 zł

Zapisy w sekretariacie CSiK ul. Nadwodna 1

 

Regulamin i oświadczenie opiekuna do pobrania na dole strony.

 

CSiK, oprac. urWycieczka do Muzeum Bursztynu i fabryki Cukier Lukier komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl