:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C lekkie zachmurzenie

Wygrali w dziesięciu

Wilga Garwolin od 34. minuty grała w dziesiątkę. Mimo to pokonała u siebie Błoniankę Błonie 4:2.

Garwolinianie nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku meczu. Wynik otworzyli już w 4. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Filip Gac. Piłka odbiła się od muru, co utrudniło interwencję Rafałowi Dwórzyńskiemu. Golkiper Błonianki odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Szymon Rękawek i wpakował ją do siatki. Z prowadzenia cieszyli się tylko dwanaście minut. Do wyrównania fantastycznym uderzeniem z dystansu doprowadził Radosław Bartoszewicz.

Od 34. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Jakub Ochnik w rewanżu za ostry faul, uderzył Michała Kępkę. Sędzia nie miał innego wyjścia, musiał odesłać go do szatni.  W pierwszej akcji po wznowieniu gry, nieprzepisowo w polu karnym zatrzymany został Sebastian Papiernik. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Grający w osłabieniu gospodarze mądrze się bronili. W 58. minucie wyprowadzili skuteczną kontrę, po której podwyższyli prowadzenie. Sergiusz Wiechowski odebrał piłkę przed polem karnym rywala, po czym podał do Papiernika. Ten uderzył tuż przy samym słupku. Goście odpowiedzieli osiem minut później. Z rzutu wolnego dośrodkował Arkadiusz Niezgoda, a piłkę głową do bramki skierował Michał Kępka.

W 71. minucie znów obie drużyny dzieliły dwa gole. Fantastyczny strzał zza pola karnego oddał Wojciech Migas. Piłka zanim zatrzepotała w siatce, odbiła się jeszcze od słupka. Garwolinianie spokojnie dowieźli to prowadzenie do końca.

– Czerwona kartka zmotywowała nas do jeszcze większego wysiłku. Wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w tym meczu, od początku czy z ławki, dali z siebie nie 100, a 110% – podkreśla Sergiusz Wiechowski.

W następnej kolejce Wilga zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w tabeli LKS-em Promna. Mecz zaplanowano na sobotę.

Wilga Garwolin - Błonianka Błonie 4:2 (2:1)

Bramki: Rękawek 4", S.Papiernik 37"(k), 58", Migas 71" - Bartoszewicz 16", Kępka 64"

Czerwona kartka: 34" Jakub Ochnik (Wilga)

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac, Pyra, Macioszek (74" D.Papiernik), Głowala, Ochnik, Wiechowski (90" Zabłocki), S.Papiernik (82" Szwed), Rękawek (60" Migas).