:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Uroczystości Powiat, Wyjątkowa strażnica Niecieplinie oficjalnie otwarta - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 16/09/2018 17:13

Wybudowali piękny i nowoczesny obiekt, zachowując tradycję i odtwarzając klimat charakterystycznego dla miejscowości budynku młyna. Dziś, w Niecieplinie, dokonano oficjalnego otwarcia nowej strażnicy miejscowej OSP.

Uroczystość oficjalnego otwarcia nowej strażnicy w Niecieplinie rozpoczęła się od przemarszu pododdziałów OSP na plac przy obiekcie, gdzie dowódca uroczystości Roman Maszkiewicz złożył meldunek wiceprezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesławowi Gąsce. Następnie, podniesiono flagę na masz i odegrano hymn państwowy.

 

Uczestników uroczystości powitał Marcin Zalech, prezes OSP w Niecieplinie. W oficjalnym otwarciu nowoczesnego obiektu, którego projekt oparł się na wyglądzie dawnego młyna, wzięli udział m.in.: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Marek Chciałowski, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesław Gąska, wójt gminy Garwolin i jednocześnie prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Marcin Kołodziejczyk, członek prezydium ZP ZOSP RP w Garwolinie i jednocześnie komendant gminny ZOSP Dariusz Grędzik, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. kpt. Tomasz Biernacki, emerytowany komendant PSP Dariusz Sadkowski, projektant budynku Mariusz Szostak, radni gminy z przewodniczącą Iwoną Plutą na czele, sekretarz gminy Martyna Karaś, skarbnik gminy Katarzyna Grzeszczak, sołtys miejscowości Artur Ziomek oraz sołtysi z terenu gminy, poczty sztandarowe i strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

 

Nie zapominać o najważniejszych wartościach

Uroczystą mszę świętą odprawił ks. Andrzej Danieluk, który w homilii zażartował, że gdyby wszystkie życzenia spełniały się jak to mieszkańców o doskonałej pogodzie, to z wieży strażnicy nawet księżniczka by wyglądała i czekała aż przyjedzie ktoś, kto ją uwolni. Duchowny podkreślił, że ważna podczas uroczystości jest obecność wielu mieszkańców, którzy przyszli na plac przed strażnicą całymi rodzinami. Ksiądz Danieluk podkreślał, że bez względu na to, jak się potoczy nasze życie i jak wiele osiągnęliśmy, nie możemy zapominać o najważniejszych w życiu wartościach. – Boga kochać, ojczyznę szanować, ojca i matkę czcić – wymienił kilka z nich. Duchowny dodał, że należy pamiętać o tym, że Polacy na miłości do Boga budowali swoją tożsamość i czerpali z niej siłę, gdy musieli bronić ojczyzny.

Po mszy świętej rys historyczny jednostki OSP w Niecieplinie przybliżył Adam Domarecki. Następnie, dokonano wręczenia medali i odznaczeń dla zasłużonych strażaków.

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie:

Krzysztof Metera

Dariusz Zalewski

Ryszard Szubiński

Piotr Karbowski

Andrzej Miętus

Marek Morton

Rafał Mućko

 

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie:

Marcin Zalech

Marcin Miętus

Leszek Wielgosz

Adam Domarecki

Tomasz Paduch

Dariusz Dębowski

 

Odznaczenia Strażak Wzorowy otrzymali druhowie:

Jarosław Syga

Marcin Baran

Sebastian Głaszczka

 

Historia zaczyna się tworzyć na nowo

Prezes OSP w Niecieplinie Marcin Zalech podziękował wójtowi gminy Garwolin Marcinowi Kołodziejczykowi, skarbnik gminy Katarzynie Grzeszczak oraz radzie gminy za przyznane środki finansowe na budowę wyjątkowego obiektu, którego inni mogą mieszkańcom Niecieplina pozazdrościć. Prezes Zalech przypomniał, że inicjatywa wybudowania strażnicy wyszła od poprzedniego wójta gminy Garwolin Tomasza Łysiaka i poprzedniej rady, którym także gorąco dziękował. Strażak skierował także słowa podziękowania do wszystkich osób, które zaangażowały się w pomoc w organizacji wydarzenia.

O powstawaniu i architekturze budynku, nawiązującej do historii miejscowości i znajdującego się w niej kiedyś starego młyna opowiadał wójt Marcin Kołodziejczyk. – Mam nadzieję, że obiekt będzie spełniał wasze oczekiwania, że będzie was integrował, a mam nadzieję, że to jest dobry początek, widząc ile dzisiaj państwa tutaj jest. (…) W moim odczuciu budynek jest piękny. Zdobył nagrodę Floriana. Jesteśmy wyróżnieni spośród wielu inwestycji z całego kraju. Historia zaczyna się tworzyć na nowo. Słyszałem, że OSP Niecieplin miało swoje lata świetności lata temu, ale mam nadzieję, że te lata znowu przychodzą i będą jeszcze lepsze dla Niecieplina i całej jednostki – mówił włodarz gminy, który podkreślił, że obiekt pełni również funkcję świetlicy, która ma być miejscem spotkań i rekreacji dla dzieci i dorosłych.

 

Strażnica sercem miejscowości, a duszą strażacy i mieszkańcy

Goście uczestniczący w uroczystości w Niecieplinie nie szczędzili dziś gratulacji pięknego obiektu i słów uznania dla zaangażowania lokalnej społeczności w organizację wydarzenia. Nie zabrakło także upominków dla jednostki. OSP w Niecieplinie i samorządowi gminy organizacji uroczystości i pięknej strażnicy gratulowali wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesław Gąska, który na ręce prezesa jednostki przekazał figurę św. Floriana, st. kpt. Tomasz Biernacki, który zwrócił uwagę na intensywny rozwój jednostki w Niecieplinie oraz starosta Marek Chciałowski, który stwierdził, że wyjątkowa strażnica będzie sercem miejscowości i miejscem jednoczącym wieś, a duszą obiektu będą strażacy i wszyscy mieszkańcy. Włodarz powiatu przekazał prezesowi OSP i sołtysowi wsi list gratulacyjny oraz mundury. Poseł Grzegorz Woźniak, gratulując budynku strażnicy, stwierdził, że gmina Garwolin stawia na bezpieczeństwo, rozwój, oświatę, bezpieczeństwo drogowe, czyli na to, na czym wszystkim zależy. List gratulacyjny od wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery odczytał wójt Marcin Kołodziejczyk, a list od marszałka województwa Adama Struzika sekretarz powiatu Jerzy Piesio, który przyznał, że ma wiele wspomnień związanych z Niecieplinem.

 

Po przemówieniach zaproszonych gości i złożeniu meldunku odbyła się uroczysta defilada pododdziałów. Następnie, uczestnicy uroczystości udali się na tyły budynku, gdzie dokonano tradycyjnego przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia strażnicy. Wcześniej budynek został poświęcony.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Łaskarzewie pod batutą kapelmistrza Jana Wieczorka, która zadbała o oprawę mszy świętej oraz wystąpiła po oficjalnej części wydarzenia dla zgromadzonych mieszkańców, na których czekał poczęstunek.

Strażnica OSP w Niecieplinie to obiekt o wartości 1 mln 447 tys. zł ma powierzchnię 459 m2. W budynku, który nawiązuje swoim wyglądem do historii miejscowości i stojącego tam wcześniej starego młyna, mieści się część wydzielona dla straży, związana z ich działalnością ratowniczą oraz część świetlicowa, w tym między innymi duża sala spotkań, kuchnia oraz pomieszczenia dodatkowe. W budynku wyodrębniono także pomieszczenie na sklep. Wszystko jest do dyspozycji mieszkańców. W planach jest również stworzenie w obiekcie siłowni. Realizacja została sfinansowana ze środków własnych budżetu gminy Garwolin. Aby przeczytać więcej o nagrodzie Floriana, który zdobył budynek strażnicy OSP w Niecieplinie, kliknij tutaj.

 

ur

Reklama

Wyjątkowa strażnica OSP w Niecieplinie oficjalnie otwarta komentarze opinie

 • Obywatel - niezalogowany 2018-09-16 19:02:48

  Gratulacje dla OSP Niecieplin oraz dla całego urzędu gminy Garwolin na czele z wójtem Panem Marcinem

 • gość 2018-09-16 19:57:38

  Naprawde ładna.

 • SirC - niezalogowany 2018-09-16 23:46:13

  Świetna architektura! Serce cieszy, że nie powstała następna stodoła. Szkoda ze autor projektu nie został wspomniany w artykule, ponieważ należą mu się same komplementy. Brawo!

 • gość 2018-09-17 07:47:54

  Gratulacje dla architekta pana Mariusza Szostaka. Zaprojektowany budynek wygląda wspaniale, nawiązanie do tradycji i historii. Jeszcze raz gratulacje i oby takich pięknych budynków było jak najwięcej.

 • gość 2018-09-17 07:56:39

  Obiekt w tym terenie robi wrażenie.
  Zabrakło celebrytow!.

 • gość 2018-09-17 09:27:07

  Wspaniały obiekt, wizytówka Niecieplina. Gratulacje dla OSP Niecieplin oraz dla P. Mariusza, który to projektował. Pan Mariusz projektował również dla mnie budynek mieszkalny, pełny profesjonalizm. Może jeszcze mało kto o tym wie, ale pan Szostak zaprojektował również budowany obecnie kościół w Górkach.

 • gość 2018-09-17 09:54:51

  Piękny obiekt, wspaniała organizacja i współpraca mieszkańców na czele ze strażakami! Gratulacje

 • sory bardzo - niezalogowany 2018-09-17 16:58:47

  A gdzie tu tradycja i historia ??? - w okolicy nie było i nie ma elementów budynków w technologii "mur pruski" (elementy belek z wypełnieniem muru) - czym się tak ekscytować?

 • gość 2018-09-17 19:15:07

  a Rumek bydła nie zrobił?

 • Gosc12345 - niezalogowany 2018-09-18 09:03:30

  Gratulacje dla OSP NIECIEPLIN a dla redaktorów portalu wielkie buuuuu za to ze się zapomina o innych. Duża impreza o podobnym charakterze ( otwarcie świetlicy wiejskiej i nadanie sztandaru dla OSP SOKÓŁ) i żadnej informacji, żadnych opisów, żadnych zdiec. Widać jak redaktorzy dzieła powiat na lepszych i gorszych

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca Stacja Paliw

Stacja Paliw Shell w Garwolinie poszukuje pana do obsługi klienta. Bez względu na wiek i wykształcenie, czekamy na Ciebie . Wystarczy, że jesteś..


Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"