:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Portal eGarwolin.pl 05/12/2018 19:53

Dziś po południu w sklepach w Maciejowicach i Sobolewie ktoś wylał nieznana ciecz. Sklepy po ewakuacji klientów i pracowników zostały zamknięte. Potwierdzono, że w jednym ze sklepów wylano kwas masłowy. Na miejscu pracują strażacy oraz policjanci, którzy poszukują sprawcy.

Informacje potwierdza oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

- Sklepy w Maciejowicach i w Sobolewie zostały zamknięte. Osoby zostały ze sklepów ewakuowane. Mamy potwierdzenie ze Straży Pożarnej z Warszawy, że w sklepie w Maciejowicach rozlany został kwas masłowy. Na miejscu pracują policjanci. Zabezpieczymy monitoring. Będziemy prowadzić postępowanie w tej sprawie i ustalać, kto tego dokonał - informuje asp. szt. Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.

Na miejscu zdarzeń od początku jest obecna straż pożarna. Jak udało się nam ustalić w działaniach, poza jednostkami z powiatu, uczestniczy grupa ratownictwa chemicznego z JRG nr 6 w Warszawie.

- W obu przypadkach ta substancja to najprawdopodobniej kwas butanowy lub inaczej zwany masłowym. Niebezpieczna w dużym stężeniu lub długim czasie narażenia na jej działanie. Bardzo trudno pozbyć się jej uciążliwego i nieprzyjemnego zapachu - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Na miejsce wezwano także karetki pogotowia ratunkowego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilka osób przebywających w sklepie w Maciejowicach źle się poczuło.

Więcej informacji niebawem.

ur

Fot. ŁS, czytelniczka Anna - Dziękujemy!

 

Reklama

Wylał kwas w dwóch sklepach - policja szuka sprawcy komentarze opinie

  • brudne otoczeni - niezalogowany 2018-12-05 21:13:00

    Kiedyś w Maciejowicach boksowało się 2 właścicieli lokali rozrywkowych.....p.T i p. J ....i w Sobolewie bawili się zapałkami skutecznie paląc aptekę. Czyżby duch przedsiębiorczości się obudził? https://biomus.eu/jak-usunac-zapach-kwasu-maslowego/ Reka Boska was dopadnie.....i spali!

  • gość 2018-12-05 21:23:24

    Bardzo dobrze jak chlam sprzedają i winnych nie ma póżniej to straty ponoszą niestety . Jeszcze brakuje by ktoś porządek zrobił z biedronką na targowej .

  • Ziomek - niezalogowany 2018-12-05 23:22:29

    Ktoś najwyraźniej boi się o swój interes... :)

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 04:52:49

    Gość co Ty pieprzysz?! Gdyby nie takie sklepy to dalej jedli byśmy smalec z cebulą! Dobrze że pracownika I klientom się nic nie stało. A załatwić to Ty się możesz sam(I D i O ...)

  • tubylec - niezalogowany 2018-12-06 05:29:57

    Siec Top Market i ci sami właściciele. Estetyczne, zadbane i bardzo dobrze zaopatrzone sklepy. zapewne konkurencja zgrzyta zębami i .....

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 07:10:49

    Mam nadzieje ze zlapia tego psyhola. Bylam wtedy z 3 dzieci na zakupach w tym z niemowlakiem! Jak tak mozna!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 11:14:41

    Masakra... Nie wiem co ludzie mają w głowach! I że jeszcze znajdują się ludzie, którzy to pochwalają... Uch! Żeby truć klientów i pracowników z jakiejś chorej zawiści to już jest szczyt wszystkiego, naprawdę... Ludzie, trzeba trochę myśleć! A gdyby coś się stało jakiemuś dziecku, albo kobiecie w ciąży...? Mam nadzieję, że sprawdza szybko zostanie znaleziony i poniesie konsekwencje!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 11:35:07

    Bylem tam w tym czasie, smród nie do wytrzymania, dodatkowo chyba wszedłem w tą plamę i teraz buty śmierdzą wymiocinami :( jak można robić takie rzeczy, w tym czasie był spory ruch w sklepie i mnóstwo dzieci. Mam nadzieję że szybko złapią sprawcę, a co najważniejsze zleceniodawce

  • Ju&Ty=### - niezalogowany 2018-12-06 12:33:38

    W Maciejowicach rozlali kwas masłowy po warzywach i po prawej stronie przy wędlinach. Konkurencja? Żyletki? Skalpele? Kilka lat temu też 2 dziwaków wojowało -sąsiedzi z przeszłością###....i niby tacy spokojni. Czym skorupka za młodu...nasiąknie...itd ....zaproszenia do Kosyniera i Lewiatana.

  • gość 2018-12-06 14:01:40

    czasem nie stoi za ty Andrzej K bo podobno chodził po sklepach i zbierał podpisy w sprawie zamknięcia tego marketu

  • gość 2018-12-06 19:22:53

    Myślę, że p. J. tego nie uczynił, bo on ma głowę do wyższych celów i nikogo nie skrzywdził. Obstawiam, że na pewno p. T. Od dawna wiadomo jakiego typu jest człowiekiem ..., jeśli można go jeszcze tak nazywać. A policja jak zwykle nie wykryje zleceniodawcy, bo ze sprawcą to chyba nie powinni mieć problemu.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 06:26:01

    Nie mógł zrobić tego pan T co by mu to przeszkadzało ? I tak na prawdę co niektórzy nie wiecie jak bylo A wypisujecie jakieś brednie .

  • gość 2018-12-07 16:44:42

    zrobili to razem K z T a pomagał im J

  • CPN lubelska - niezalogowany 2018-12-11 17:53:08

    Pan T. opłaca lokal i pracowników na pełnym ZUS ie z dopłat strukturalnych z kuratorium AAA...zwłaszcza Oświaty z ....lubelskiego.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-12 23:27:28

    Dzbany