:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Wyniki ankiety – Na kogo oddasz głos w 2 turze głosowania na burmistrza Garwolina?

Wybory samorządowe 2018, Wyniki ankiety oddasz głos turze głosowania burmistrza Garwolina - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 02/11/2018 12:25

Zakończyła się facebookowa ankieta, w której pytaliśmy Was o to, na kogo oddacie głos w drugiej turze głosowania na burmistrza Garwolina. Kto zwyciężył w internetowej sondzie? Czy jej wynik przełoży się na wynik niedzielnych wyborów?

Internetowa ankieta na facebookowym fan page'u portalu eGarwolin.pl była aktywna od godziny 12.40 w poniedziałek 23 października. Zakończyła się w piątek 2 listopada po godzinie 12.00. W sondzie pytaliśmy Was o to, na kogo oddacie głos w drugiej turze głosowania na burmistrza Garwolina.

Ankieta dotarła ponad 17 324 odbiorców. W głosowaniu wzięło udział blisko 2 tysiące internautów. 53% uczestników sondy (1000 osób) zadeklarowało, że w niedzielę 4 listopada, w drugiej turze wyborów burmistrza Garwolina odda swój głos na Marzenę Świeczak (KWW Marzeny Świeczak wspierany przez Tadeusza Mikulskiego). 47% uczestników ankiety (906 osób) planuje głosować na Iwonę Kurowską (Prawo i Sprawiedliwość).

Czy wynik ankiety przełoży się na wynik niedzielnych wyborów? Czy układ głosów się odwróci? Tego dowiemy się już niebawem!

Pod sondą pojawiło się także blisko 50 komentarzy, dotyczących kandydatek. Aby je zobaczyć, kliknij tutaj.

ur

Fot. materiały wyborcze kandydatek

Reklama

Wyniki ankiety – Na kogo oddasz głos w 2 turze głosowania na burmistrza Garwolina? komentarze opinie

  • Bez przewagi - niezalogowany 2018-11-02 13:05:00

    Jedno jest pewne: przewaga pani Świeczak nad panią Kurowską z I tury stopniała do minimum i w tej sondzie wynosi niemal margines socjologicznego błędu. Nie wiadomo też ile osób z biorących udział w tej zabawie ma czynne prawo wyborcze i będzie mogło głosować w niedzielę- pewnie połowa głosujących to dzieci jak to na FB bywa. Najbardziej zastanawia egzaltowany ton wpisów pod quizem zwolenników pani Świeczak, odwołujący głównie do emocji i tanich sloganów- a to przecież podobno merytoryczna i konkretna kandydatka jest (przoduje w takich wpisach M. Kobus z PSL ;-)

  • gość 2018-11-02 15:10:57

    W niedzielę 4 października,jak większość mieszkańców Garwolina,pójdę
    na Wybory,aby oddać swój głos na Burmistrzynię,która będzie zarządzać
    sprawami mieszkańców miasta,przez najbliższe 5 lat.Decyzję o tym,komu
    zaufam,podjąłem juz dawno;w niedzielę potwierdzę to tylko na wyborczej kartce.
    Nie zdradzę,której z Pań zaufałem,ale dlaczego Jej zaufałem,już mogę powiedzieć.
    Kampania wyborcza,wyjątkowo długa jak na ten rodzaj wyborów,pokazała,
    że obie Panie mają niespotykaną determinację do objęcia urzędu.I robiły to
    w bardzo różny sposób.
    Można to w skrócie określić słowami: z jednej strony “Działamy”,z przeciwnej :“Dużo gadamy”.
    Mnie przekonał spokój,odpowiedzialność,kultura osobista i klasa, jednej z Pań.
    Potrafiła bez negatywnego przekazu przedstawić merytoryczną,możliwą do realizacji,wizję rozwoju miasta.
    W opozycji do takiej kampanii,stał przekaz drugiej strony.
    Jestem uzytkownikiem FB,czytam informacje
    z lokalnych portali internetowych,ale chyba nie tylko mnie,zaczęła dokuczać
    ilość i nachalność wpisów oraz komentarzy zwolenników jednej z kandydatek.
    Trudno zaakceptować ich poziom merytoryczny i intelektualny,
    wielokrotnie na pograniczu dobrego smaku i wiarygodności.Nie przekonała
    mnie więc ilośc tzw.lajków i udostępnień,bo to nie jest miara stopnia przydatności
    do pracy dla mieszkańców miasta.Trudno mi zrozumieć,dlaczego posłużono się wątpliwymi
    danymi o wykorzystaniu srodków unijnych,które zaprzeczają pozyskanym przy udziale posła na Sejm,dotacjom.
    Kandydatka,którą popieram nie musi wspierać
    się wysoko postawionymi prominentnymi politykami krajowymi,którzy przyjeżdzają do nas
    czarnymi limuzynami.Przyjeżdżają,aby wesprzeć teorię o konieczności współpracy
    wszystkich szczebli samorządu z władzą centralną.Kandydatka,którą popieram jest
    niezależna politycznie,jest reprezentantką lokalnej społeczności,jest daleka od koneksji
    i uzależnień politycznych.Kandydatka,którą popieram,będzie przez całą swą 5 letnią kandencję
    realizować swe zamierzenia w Garwolinie.Jestem pewien,że nie skusi Ją żadna zagraniczna misja.
    Taka postawa gwarantuje uczciwą i merytoryczną pracę dla naszego miasta.
    Wiem,jak niewiele liczy sie głos szarego mieszkańca w konfrontacji z głosem
    przegranej w I turze kandydatki czy innych ważnych lokalnych osobistości.
    Ale mój głos jest szczery i niezależny.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 15:50:31

    Przewaga utrzymuje się na tym samym poziomie. Powodzenia pani Marzenko trzymam kciuki.

  • Podsumowanie - niezalogowany 2018-11-02 16:44:28

    Ptaszki ćwierkają, że dziś na Garwolak generalne podsumowanie kampanii wyborczej na st. burmistrza w Garwolinie. Wreszcie będzie jasne, KTO ZA KIM STOI w mieście! Oj, będzie się działo!

  • Jarek - niezalogowany 2018-11-02 17:02:30

    Pis = polexit !!!! Scierwa!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 17:17:21

    Wybór jest prosty. Zagłosuje na kandydatkę ktora nie narzucałała się w kampanii, ktora nie musiała wzywać skompromitowanych polityków do Garwolina, która pracuje a nie biega po domach jak domokrążca. Zagłosuję na Panią Marzenę Świeczak. Wspaniałą kobietę.

  • gość 2018-11-02 17:35:53

    pani Marzenka to taka "malowana lala za nia teraz robotę wykonuje emerytka kieruje nia obecny burmistrz . Natomiast przy wyborze Marzenki na burmistrza ma przeciw sobie rade miasta wiec kaszana nic tylko brac kase bo dzisiejszy włodarz juz nie bedzie wazny

  • gość 2018-11-02 18:47:32

    Ale się ludzie "podniecacie" . Nie ma znaczenia kto wygra. I tak burmistrz będzie musiał wykonać co zleci rada miasta. W niej karty zostały rozdane. Rządzi pis. To oni ustalają co będzie robione i w jakiej kolejności. Przecież burmistrz to władza wykonawcza. Najechało się ostatnio wiele "elyt" z pis-u. Tylko śmiech polega na tym, że to nie Rząd przekazuje pieniądze unijne tylko Sejmik Mazowiecki. A tam? Pis jest w opozycji. I naprawdę myślicie, że KO+PSL /mająca większość w SM/ będzie w nagrodę "sypał kasę" dla garwolina bo burmistrz będzie z pis-u?

  • Chochoł - niezalogowany 2018-11-02 20:42:16

    Ludzie głosujecie na kandydatkę Kurowską, rada powiatu już jest z PiS to tylko brakuje, żeby miasto było we władzy tej partii jedynie słusznej, patriotycznej, prawdziwie patriotycznej patriotycznie, prawdziwych Polaków patriotów patriotycznych... racji , ufff... Przed chwilą usłyszałem w TVPiS 3, że na Podkarpaciu zamierzają ogłosić republikę katolicką, wolną od nieprawomyślnych lewaków, liberałów, i innych niegodnych miana Polak i patrioty-katolika... Jak zaczną wam zaglądać pod kołdrę nie przejmujcie się, to dla waszego dobra. Specjalista od patriotyzmu, moralności i katolickości niejaki poseł PiS Stanisław Pięta ze swoją patriotyczną kochanką Izabelą Pek da wam pokaz moralności, dużo ciekawszy niż pokaz pani strażniczki broszki, B Szydło! Będzie się działo... może reaktywują święte stosy i Święte oficjum... Wszak wciąż Giordano Bruno nie jest męczennikiem kościoła a heretykiem, spalonym za wiarę ... inaczej. Głosujcie za panią Kurowską, jej przyjaciele z PiS i Ona sama, pokażą wam jak macie żyć... bezbożnicy i gorszy sorcie...!!!

  • gość 2018-11-02 21:30:37

    w sejmiku pis nie jest w opozycji , po prostu k...y się sprzedają i zmawiają a do czego to podobne aby po czy psl miała taki sam glos ? Nie może mieć nic po za grzecznym poproszeniem co ma robić

  • gość 2018-11-02 21:42:43

    https://umgarwolin.bip.e-zeto.eu/bip/216_umgarwolin/fckeditor/file/Umowy/Umowy-2018//44.pdf

  • gość 2018-11-02 22:24:36

    Liczę tylko na to, że gro mieszkańców Garwolina nie korzysta z internetu, fb i nie czytuje lokalnych portali i właśnie ci normalni zagłosują na normalność.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:15:16

    Dla mnie publiczne przekazywanie głosów przez p. Zadrożną to chęć podlizania się i sposobność na stołek . Ludzie żadna ogólnopolska partia ( w tym przypadku pis) nie powinna mieć wpływu na naszą społeczność. I na pewno osoba niezależna od tzw. Wielkiej polityki może zagwarantować niezależność od wyzszych władz. Ja popieram większą niezależność. Mój głos jest dla Pani Marzeny Świeczek
    Walczymy o niezależność burmistrza od partii

  • antylichwiarz - niezalogowany 2018-11-06 11:27:58

    Do tego (Jarek - niezalogowany 2018-11-02 17:02:30) co od ścierw wyzwał - a ja marzę o POLexit, bo nie urodziłem się w XXI wieku i mam doświadczenie w środowiskach międzynarodowych szersze niż pasek u spodni rozepchanych przez brzuch z niemieckich i brytyjskich sklepów wielkopowierzchniowych (lidl/kaufland/mediamarkt/carefour/castorama/tesco itd) niemal niepłacących podatków w Polsce, a pompujących nasze zarobki do swoich central. I nie wystarcza mi bezkrytyczny faszyzujący federalizm jaki spamuje przekaz niemieckich medialnych monopolistów typu axel springer (; 3/4 kiosku).
    Szczęść Boże.