:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Wypadek, dachowanie i kolizja – uwaga na oblodzone drogi!

Wypadki drogowe , Wypadek dachowanie kolizja uwaga oblodzone drogi! - zdjęcie, fotografia

Jednego dnia, w zaledwie 2 godziny, doszło do trzech zdarzeń drogowych w powiecie. Dwa auta uderzyły w drzewo, a jedno dachowało. Do szpitala trafiły dwie osoby, w tym 4-miesięczne dziecko. Do wszystkich zdarzeń doszło, gdy drogi były oblodzone. Kierowcy, zwiększcie ostrożność!

Mrozy powoli odpuszczają, ale rano nawierzchnie dróg bywają pokryte lodem. Z powodu śliskości doszło dziś rano do trzech zdarzeń drogowych. Kierowcy, zwiększcie ostrożność.

 

Warunki na drogach nie są łatwe

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Górki w gminie Garwolin. Zgłoszenie o wypadku dotarło do dyżurnego Komendy Powiatowej w Garwolinie o godzinie 7.24. – Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni mężczyzna kierujący samochodu marki Volkswagen Transporter na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo po przeciwnej stronie jezdni. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer pojazdu, który został przetransportowany do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy KPP w Garwolinie,

Zaledwie godzinę później doszło do poważnie wyglądającej kolizji drogowej w Reducinie w gminie Górzno. – Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 8.30. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Honda nie dostosowała prędkości do warunków jazdy, zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. W pojeździe podróżowało 4-miesięczne dziecko. Z uwagi na wiek dziecka, zostało one przewiezione do szpitala, z którego po przeprowadzonych badaniach zostało wypisane bez obrażeń do domu – mówi mundurowy.

Tuż po godzinie 9.00, do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Rudzie Tarnowskiej (gm. Wilga). Kobieta kierująca samochodem marki Citroen, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków jazdy, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta podróżowała sama. Nie odniosła obrażeń.

 

We wszystkich tych przypadkach, podczas zdarzeń, droga była oblodzona. Podobne warunki na drogach kierowcy mogą napotykać w najbliższych dniach, w godzinach porannych po nocnych przymrozkach. W ciągu dnia, przy dodatnich temperaturach, rozpuszczający się lód również stwarza ryzyko poślizgu i utraty panowania nad pojazdem. Kierowcy, zwiększcie ostrożność.

 

ur

Fot. poglądowe: arch. eG


Wypadek, dachowanie i kolizja – uwaga na oblodzone drogi! komentarze opinie

 • Gościo - niezalogowany 2018-03-07 23:24:42

  Jakie oblodzenie? Kałuże nawet nie zamarzly. Mokra droga i predkosc-cala filozofia

 • Gość - niezalogowany 2018-03-08 09:11:45

  Maki citroen - idealne do świątecznego makowca. Święta tuż tuż, nie czekaj dłużej i pędź do Twojego sklepu. Ilość towaru ograniczona.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-08 13:38:19

  Jeszcze mocniej ten niby kierowca powinien depnac tego złoma żeby ze dwa machy wyciągnął.

 • gość 2018-03-09 14:49:07

  Droga oblodzona. Jeżdżę codziennie tą drogą do tzw nadwiślanki. Powiat nie sypie w ogóle soli na drogi m.in z Łaskarzewa do "nadwiślanki" , sól zaczyna się od miejscowości Wilga, przez całą zimę taka sama sytuacja, droga zapomniana z wieloma dziurami. Odcinek Łaskarzew Garwolin przez Rudę Talubską taka sama sytuacja. Powiat nie sypie na tym odcinku i droga jest notorycznie ślizga, zaniedbana. Dostosowanie prędkości to jedno, a stan nawierzchni i dbanie o nią przez drogowców to drugie.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl