:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Wypadek przy pracach polowych w gm. Garwolin – Apel policji

Wypadki drogowe , Wypadek pracach polowych Garwolin policji - zdjęcie, fotografia

Do pierwszego wypadku w tym roku doszło w gminie Garwolin podczas pracy na polu. Mężczyzna, który spadł z ciągnika między pojazd a pługi, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania prac rolniczych.

W poniedziałek 23 kwietnia w gminie Garwolin, doszło do wypadku. – Podczas wykonywania pracy na polu, 76-letni rolnik obsługujący ciągnik wraz z maszyną rolniczą zakopał się, a następnie próbując wyjechać spadł z ciągnika pomiędzy ciągnik a pługi. Na skutek poniesionych obrażeń, mężczyzna trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

– Okres od wiosny do jesieni, to czas wzmożonych prac związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, to czas kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy jak również samej obsługi urządzeń rolniczych. Chwila nieuwagi i zmęczenie podczas wykonywania z pozoru prostych czynności niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. Dlatego policjanci apelują aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić niedbale i rutynowo – podkreśla mundurowy.
 

Pamiętajmy również o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie dla samego operatora jak również dzieci, które nie zawsze potrafią przewidzieć skutki ich działania.
– Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych.

– Nie pozostawiajmy małych dzieci bez opieki dorosłych.

– Nie pozostawiajmy niebezpiecznych narzędzi w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka.

– W obejściu powinno być wydzielone miejsce, w którym dzieci mogłyby się bawić. Miejsce to winno być odgrodzone wysoką siatką od części roboczej podwórka, po którym chodzą zwierzęta i poruszają się maszyny rolnicze.

– Nie pozwólmy dziecku przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny rolniczej.

– Nie prośmy dzieci o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi takimi jak pestycydy, nawozy, paliwa, rozpuszczalniki, smary, smoły.

– Każdorazowe uruchomienie kombajnu czy ciągnika poprzedź sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnij się czy w sąsiedztwie pracującej maszyny nie przebywają osoby nieuprawnione, np. bawiące się dzieci!

– Nie każdy, zwłaszcza osoby starsze i dzieci, powinien pracować na wysokości, np. na przyczepie przy załadunku, przy układaniu słomy na stogach i na poddaszach!

– Nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach.

– W stanie nietrzeźwym nie podejmuj żadnej pracy; nie pozwalaj, by inni to czynili!

– Nie pozwalajmy dziecku na obsługę ciągników i maszyn rolniczych!

 

KPP Garwolin, oprac. ur

Fot. Freeimages.com


Wypadek przy pracach polowych w gm. Garwolin – Apel policji komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-28 04:00:39

    Niestety ten Pan zmarł w szpitalu

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl