:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Wystawa „Codzienny heroizm – o Polakach ratujących Żydów” w CSiK

Kiedy: 2018-06-13 , godzina: 11:00 | Gdzie: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Wystawy, Wystawa „Codzienny heroizm Polakach ratujących Żydów” - zdjęcie, fotografia

Polska była jedynym państwem na świecie, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Mimo śmiertelnego zagrożenia zarówno instytucje Polskiego Państwa Podziemnego jak i rodziny polskie uratowały w latach wojny co najmniej kilkadziesiąt tysięcy Żydów. 13 czerwca w Centrum Sportu i Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Codzienny heroizm – o Polakach ratujących Żydów” oraz wykład eksperta z Instytutu Pamięci Narodowej.

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Warszawie organizuje wystawę pt. „Codzienny heroizm – o Polakach ratujących Żydów”. Wystawa poświęcona jest rodzinom, które podczas II wojny światowej były zaangażowane w ratowanie Żydów – między innymi rodzinom Ulmów, Bytniewskich, Szulców.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 czerwca o godzinie 11:00 w holu wystawowym Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1, I piętro). Wernisażowi będzie towarzyszyć prelekcja wygłoszona przez dr Martynę Grądzką-Rejak z Instytutu Pamięci Narodowej.

 

CSiK, oprac. ur


Wystawa „Codzienny heroizm – o Polakach ratujących Żydów” w CSiK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl