:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Wystawa prac jeszcze w listopadzie

Ostatni plener w tym roku w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji odbył się 8 listopada. Zwieńczy je ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017r. w dworku w Miętnem.

- Jest taka wieś i jest taka szkoła, w której powstała Wiejska Galeria Sztuki. Donosiły w 1975r. gazety. W miętnieńskim dworku organizowano niegdyś m.in. plenery malarskie i goszczono tu artystów plastyków Mazowieckiego Towarzystwa Kultury – informuje dyrektor PCKiP Beata Pasternak.

- Chcialibyśmy ożywić piękną historię tego miejsca. Dlatego serdecznie zapraszamy artystów w każdym wieku do udziału w plenerach malarskich. Chcemy integrować środowisko lokalnych pasjonatów. Dać im możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Ale także w sposób oryginalny przedstawić i promować piękno Ziemi Garwolińskiej – dodaje.

Okresy jesienne i zimowe są bardzo wymagające dla tego typu przedsięwzięć. Dla tych, którzy są mniej wytrzymali na temperaturę czy wiatr organizatorzy dali możliwość tworzenia we wnętrzach dworku. Dlatego efektem pracy z ostatniego pleneru są także prace ilustrujące urokliwe zakątki naszego powiatu które powstały na bazie fotografii. Prace powstały pod okiem plastyka Iwony Jończyk.

Plenery zwieńczy ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017r. w dworku w Miętnem podczas sesji krajoznawczej pt. „Garwolin nad Wisłą”.

Plener współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany w ramach projektu pt. „Garwoliński Sejmik Krajoznawczy”.


Wystawa prac jeszcze w listopadzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl