:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Wywiadówka z policjantką

Funkcjonariuszka policji z garwolińskiej jednostki uczestniczyła w szkolnej wywiadówce organizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie i Szkołę Podstawową z Oddziałami Gimnazjalnymi w Uninie. Mundurowa skierowała apel do rodziców. Jaki?

Dwie szkoły z powiatu garwolińskiego na wywiadówkę zaprosiły policjantów. Dyrektorzy i pedagodzy szkolni, dbając o dobro uczniów chcieli, aby to rodzice dowiedzieli się ważnych informacji o zagrożeniach w internecie. Wszystko po to, by chronić naszą młodzież, by nie stała się ofiarami cyberprzemocy, ale też jej sprawcami. Spotkanie miało formę policyjnego instruktażu i apelu. Poprowadziła je policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie asp. Danuta Kalinowska.

 

Policjantka wprowadziła rodziców w zagadnienie i krótko omówiła odpowiedzialność młodzieży za swoje zachowanie. Podkreślała, że często w szkołach odbywają się też spotkania policjantów z uczniami. Ma to swój określony cel. Podczas nich mundurowi edukują na temat różnych zagrożeń, radzą i uczą zasad. Musi jednak w tym wszystkim być wsparcie wychowawcze ze strony rodziców. Kalinowska przedstawiła rodzicom przykłady niebezpiecznej działalności w sieci, gdy młodzież: zawiera znajomości przez internet, publikuje swoje zdjęcia, na których dokładnie widać np. co jest w domu, wchodzi na strony groźne z uwagi na treść i przekaz. Podkreśliła, że informacje o posiadanym mieniu są doskonałym źródłem wiedzy dla przestępców. Ponadto uświadamiała, że to co „wrzucamy do sieci”, mimo pozornego usunięcia, tak naprawdę tam pozostaje. Człowiek w internecie nie jest anonimowy. Policjantka podał też przypadki, że cyberprzemoc może być stosowana za pomocą e-maili, witryn internetowych, portali społecznościowych czy forów dyskusyjnych. Przykładami mogą tu być: wyzywanie, straszenie, nękanie, wyśmiewanie, poniżanie kogoś, robienie komuś obraźliwych zdjęć, filmów, a następnie bez jego wiedzy publikowanie ich i rozsyłanie dalej. Takie zachowanie to łamanie prawa. Sprawca, który działa „w sieci”, nie może być bezkarny. Dlatego tak ważny jest dobry kontakt ze swoim dzieckiem i tłumaczenie mu, że w razie niepokojących sygnałów powinno informować rodziców oraz nauczycieli.

 

(KPP Garwolin, oprac. ur) 2017-10-13 09:57:42

 

Wywiadówka z policjantką komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl