:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

XIII Powiatowa Paraolimpiada za nami

Zacięta rywalizacja w duchu fair play, determinacja i ogromna radość z każdego wykonanego zadania. W minionym tygodniu w hali sportowej w Garwolinie odbyła się XIII Powiatowa Paraolimpiada. Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami!

Już po raz trzynasty odbyła się Powiatowa Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem starosty powiatu garwolińskiego. W miniony wtorek, w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury przy ulicy Żwirki i Wigury zaprezentowało się około 200 wychowanków Szkół Specjalnych, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tym dniu nie było przegranych, a w zawodach nie chodziło o wyniki sportowe, ale o budowanie poczucia własnej wartości i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Wszyscy, którzy uczestniczyli w paraolimpiadzie, byli jej zwycięzcami.

W zmaganiach wzięli udział wychowankowie Szkół Specjalnych nr 1 i nr 2 z Garwolina, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Trzciance, Izdebnie, Baczkowie i Przyłęku oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żelechowie i Miętnem. W tym roku, już po raz drugi, udział w wydarzeniu wzięli uczniowie z klas integracyjnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie.

 

Ogromne zaangażowanie, skupienie i radość

O ciepłą, serdeczną atmosferę walki w duchu fair play zadbał prowadzący zawody, a zarazem główny sędzia Marek Zieliński – nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i wolontariuszy z Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze oraz ich opiekunów, rywalizacja przebiegała bardzo sprawnie.

Konkurencje podzielone były na kategorie wiekowe i dostosowane stopniem trudności do możliwości uczestników zmagań, którzy byli dopingowani nie tylko przez gości, ale przede wszystkim przez rodziców, kolegów, opiekunów i dyrektorów placówek. Zadania były różnorodne i bardzo pomysłowe. Uczestnicy Paraolimpiady zmierzyli się ze sobą między innymi w wyścigu z „sadzeniem ziemniaka”, przypinaniu koszuli do sznurka i toczeniu piłki nożnej do bramki. Wiele emocji wzbudzały wyścigi na platformach z kółkami. Nie zabrakło slalomów na wózkach oraz rzutów do kosza. Paraolimpijczycy wykonywali wszystkie zadania z ogromnym zaangażowaniem, skupieniem i radością.

 

 

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a placówki pamiątkowe puchary i nagrody, których głównym sponsorem był Zarząd Powiatu Garwolińskiego. Nagrody wręczali m.in.: starosta garwoliński Marek Chciałowski, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, wiceprzewodniczący rady powiatu Marcin Kobus, dyrektor ZSS nr 1 w Garwolinie Małgorzata Sylwesiuk, dyrektor ZS w Miętnem Lilla Nawrocka oraz dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak. 

Starosta Marek Chciałowski, gratulując organizatorom i uczestnikom Paraolimpiady, podziękował im za chęć wzięcia udziału w wydarzeniu oraz wyraził słowa uznania dla ich codziennego zmagania się z przeszkodami i trudnościami.  

 

 

ur


XIII Powiatowa Paraolimpiada za nami komentarze opinie

  • gość 2018-06-11 09:35:32

    Biedne dzieci prawie godzinę czekały na jaśnie pana starostę, aż raczy przyjść i im wręczyć medale...ale najważniejsze że pan starosta ma kilka nowych fotek i nowy lans

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl