:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C pochmurno z przejaśnieniami

Zagłosuj na list dla Ziemi uczennicy z Pilawy!

Jeszcze tylko do jutra można oddawać głosy w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy list dla Ziemi. Rywalizacja jest naprawdę zacięta, a najpopularniejsze wśród internautów prace mają już ponad 2 tysiące głosów! O nagrodę walczy także Natalia Russak, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilawie.

 

Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęły setki prac z całej Polski. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było ograniczanie ilości odpadów i ekokonsumpcja. Uczniowie w listach przedstawiali pomysły na to, co można zrobić na etapie zakupów, a następnie w domach, szkole, w wolnym czasie, by minimalizować ilość wytwarzanych każdego dnia śmieci. Przypominali również, czym można zastąpić foliowe jednorazówki i z jakimi konsekwencjami dla środowiska wiąże się wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych. Swoje propozycje prezentowali w formie pisanej lub rysowanej. Część uczniów stworzyła również kolaże a nawet krótkie komiksy.

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi, który ruszył 25 maja, dobiega końca. Finisz zapowiada się naprawdę emocjonująco, zwłaszcza że wśród 100 prac z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów nie brak takich, która mają już ponad 2 tysiące głosów. Wśród nich znalazł się również list autorstwa uczennicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilawie.


By zagłosować na Natalię Russak, uczennicę z Pilawy, która reprezentuje powiat garwoliński, wystarczy zagłosować na jej list, który zamieszczony jest na oficjalnej stronie akcji Listy dla Ziemi. Głosowanie zakończy się 10 czerwca, zaś do 15 czerwca zostaną ogłoszone wyniki.


(listydlaziemi.pl, oprac. dw) 2015-06-09 09:51:06Zagłosuj na list dla Ziemi uczennicy z Pilawy! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl