:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zakupią sprzęt komputerowy i przeprowadzą szkolenia – Garwolin dostał grant

29/08/2018 10:45
Inne Miejskie, Zakupią sprzęt komputerowy przeprowadzą szkolenia Garwolin dostał grant - zdjęcie, fotografia

Miasto Garwolin otrzymało grant o wartości ponad 61 tys. zł na działania o nazwie "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego". Środki te pozwolą na zakup sprzętu komputerowego dla szkół oraz przeprowadzenie szkoleń dla mieszkańców. Dobre wieści przekazuje wiceburmistrz miasta Marzena Świeczak.

– Dobre wieści! Wniosek o powierzenie grantu pt. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego" złożony w ramach Działania 3.1 "Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych" Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, został rozpatrzony pozytywnie. W ramach zaplanowanych działań, w okresie od października tego roku do grudnia 2019 roku, osoby powyżej 25. roku życia będą mogły wziąć udział w 1 z 7 modułów szkoleniowych – informuje wiceburmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Wysokość grantu to 61 tys. 580 zł.

Moduły szkoleniowe:
1. Rodzic w Internecie
2. Mój biznes w sieci
3. Moje finanse i transakcje w sieci
4. Działam w sieciach społecznościowych
5. Tworzę własną stronę internetową (blog)
6. Rolnik w sieci
7. Kultura w sieci

Uczestnicy szkoleń nabędą umiejętności informacyjne, komunikacyjne, rozwiązywania problemów czy korzystania z usług publicznych.
 

Zastępca burmistrza Garwolina dodaje, że 23 tys zł z ogólnej kwoty grantu zostanie przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego, który po zakończeniu projektu zostanie przekazany miejskim placówkom oświatowym.

 

ur
Fot. UM Garwolin, arch. eG

Reklama

Zakupią sprzęt komputerowy i przeprowadzą szkolenia – Garwolin dostał grant komentarze opinie

  • gość 2018-08-29 14:34:15

    Brawo Pani Burmistrz!!! Widać że dużo dobrego może Pani wnieść dla miasta.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-29 19:22:55

    Przydałyby się kursy językowe dla osób w różnym wieku

  • Gość - niezalogowany 2018-08-29 20:03:18

    Chyba to nie ta Pani ponosi zaslugi. Sukienka bez rekawa troche niestosownie.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-29 21:18:41

    Super,tylko jaki wkład w pozyskanie środków miała Wiceburmistrz,skoro termin składania wniosków o granty uplywał chyba z końcem czerwca,a pani Świeczak z dniem 1 sierpnia objęła stanowisko?Już mnie głowa boli od wiadomości,co w ciągu trzech tygodni zrobiła pani Wice

  • Basia - niezalogowany 2018-08-29 23:31:35

    Takie granty może otrzymać każda gmina, wystarczyło tylko złożyć krótki wniosek. Nikt tym nawet się nie chwali. Niektóre gminy zrezygnowały lub nie podejmowały działań, szkolenia bardzo krótkie na uczestnika a sprzętu tylko tyle na ile komputerów z legalnym oprogramowaniem starczy za 24 000,00 zł, ciekawe które szkoły otrzymają sprzęt, czy to będzie tylko 12 laptopów, a wiem że wszystkie garwolińskie szkoły podstawowe potrzebują. Jedynie w szkole nr 5 jest dużo, poza tym to katastrofa. Ostatnio realizowane projekty z edukacji nie doposażyły w odpowiednią ilość pracowni komputerowych w mieście Garwolin a szkoda.

  • Basia - niezalogowany 2018-08-29 23:38:54

    Ciekawe ile tego sprzętu komputerowego za 23 000,00 zł. Czy to nie jest tylko 12 laptopów. Które po zakończeniu projektu dopiero po grudniu 2019 r, dostanie szkoła. Szkoła nr 5 ma dużo komputerów, bo tam dyrektor zaradny, zostaje szkoła nr 2 i szkoła nr 1. Ciekawe która dostanie.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-30 07:54:56

    Rewelacyjna kiełbasa wyborcza.ostatnio burmistrz denerwował się jak redaktor zapytał go o ulice dobra ? A tu ciach droga jest .ciekawe skąd znalazły się pieniądze.wybory powinny być co roku .widać jak komuś bardzo zależy na pozostaniu w układzie.mysle że czas i pora o zmianę i żadne komputery czy drogi już nie pomogą.zobaczcie jak wygląda rzeka chciałbym żeby burmistrz przepłynął się kajakiem ....

  • Gość - niezalogowany 2018-08-30 10:26:25

    Co za brednie! Prosta, uboga i tłusta kiełba... Mam nadzieje, ze ta Pani nie wygra wyborów, jeszcze nie widziałem takiej pacyny, która tak nie umiejętnie prowadzi kampanie. Czy Urząd Miasta będzie Pani teraz przypisywał zasługi za każde pierdniecie tego roku? Może jeszcze Pani sobie przypisze zasługi za wybudowanie deweloperskich osiedli Czana i Ochnika? Jak z rozmachem to z rozmachem! Niezły FAKE News, prawda jest tama ze nje miała Pani żadnego, ale to żadnego wpływu na pozyskanie sprzętu i organizacje tych szkoleń. Pewne, jest tez to ze remont drogi na dobrej to również nie Pani zasługa pewne jest tez to, ze nie umie Pani podjąć żadnej decyzji bez Tadka o czym świadczy chcociazby Pani odpowiedz ze należy się z Panią kontaktować w godzinach pracy urzędu! Czyli co, jak dojdzie w mieście do katastrofy po 16:00 to Pani decyzje podejmie dopiero dnia następnego po 8:00? Kpina! Idę z cała rodzina i zagłosujemy, ale nie na Panią!

  • Gość - niezalogowany 2018-08-30 14:08:21

    Pani Marzena przekazała tylko dobre wieści a nie przypisala sobie żadnych zasług gdyż jak wiemy jest na stanowisku od niedawna . Skąd tyle nienawiści w waszych komentarzach? Jaka kielbasa? Sporo sie dzieje w naszym mieście dobrych rzeczy i warto o tym mówić. A że przed wyborami robią ulicę? Świetnie

  • Gość - niezalogowany 2018-08-30 14:34:34

    Ci wszyscy co wylewają taka fale pomyj jak sadze na pewno nic w życiu nie osiągneli ale za to super potrafią krytykować. Chyba bardzo boli co niektórych ze udaje się tyle rzeczy zrealizować.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-30 15:50:30

    Nie od dziś wiadomo, że pusty dzban dźwięczy najgłośniej, stąd jak ktoś tak mocno nienawidzi innego człowieka, za to, że coś robi, pewnie sam tylko patrzy i krytykuje. Życzliwości trochę życzę, by człowiek człowiekowi nie był wilkiem!

  • gość 2018-08-30 17:08:19

    Nie ma co robić zamętu .Ta pani nie nadaje się ani na to stanowisko ani na burmistrza nawet w szkole jej nie szło a przynajmniej opinie tragiczne miała .

  • Gość - niezalogowany 2018-08-30 18:42:17

    To dobrze,że udało się wiele zrealizować,ale jednak chyba trochę słabo,że dopiero tuż przed wyborami.Być może pan/pani X ,Y lub Z (czyli pusty dzban,co to z pewnością nic w życiu nie osiągnąl-słowa wcale nie zaprawione jadem

  • Gall Anonim - niezalogowany 2018-08-31 10:52:17

    Ta fala krytyki mnie zadziwia i zastanawiam się na czyje zlecenie piszecie takie kąśliwe komentarze. Ja wraz z moją całą rodziną oddamy głos na Panią Marzenę Świeczak. A nie będę ukrywał rodzinę w Garwolinie mam bardzo podkreślam BARDZO liczną.

  • gość 2018-08-31 11:16:22

    Za to jedna z kandydatek daje tylko artykuły sponsorowane tylko po to żeby nie komentować bo tego boi się najbardziej! Straszne kompleksy.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-31 13:45:15

    Być może pan/pani X ,Y lub Z (czyli pusty dzban,co to z pewnością nic w życiu nie osiągnąl-słowa wcale nie zaprawione jadem)

  • gość 2018-08-31 17:55:40

    Nabór jest ciągły zapraszamy do składania wniosków.

  • gość 2018-08-31 17:58:28

    Nie ma co robić zamętu .Ta pani nie nadaje się ani na to stanowisko ani na burmistrza nawet w szkole jej nie szło a przynajmniej opinie tragiczne miała ....i dlatego wyjechała ;)

  • gość 2018-08-31 18:23:56

    Dobrze że będą wybory-można z siebie wypuścić duuuużo jadu inaczej człowiek by pękł

Dodajesz jako: |