:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C rozproszone chmury

Zalety oprogramowania do wypełniania deklaracji

Co roku wszyscy musimy złożyć deklarację podatkową. Stojąc przed wyborem w jaki sposób wypełnić swój obowiązek prawny, warto zastanowić się nad skorzystaniem ze specjalnych oprogramowań, które umożliwiają przesłanie PIT przez internet. Dlaczego takie rozwiązanie może być dla nas korzystne?

 

Praca szybka, łatwa i przyjemna

 

Większość osób korzystających ze specjalnych aplikacji czy oprogramowania do wypełniania PIT przez internet zwraca uwagę na łatwość korzystania z nich. Zamiast zastanawiać się nad formularzem, przytłoczeni długością i stopniem skomplikowania dokumentu, możemy dać się poprowadzić za rękę.

 

Dobre programy pomagają przebrnąć przez gąszcz przepisów. Automatyczne systemy podliczeń zdecydowanie usprawniają pracę. Dzięki nim unikamy ręcznego wykonywania operacji kalkulacyjnych. Co więcej, jeżeli w trakcie wypełniania dokumentów stwierdzimy, że na którymś etapie popełniliśmy błąd, możemy wrócić i go poprawić, bez konieczności wypełniania dokumentu od początku.

 

Mniej błędów i automatyczne alerty

 

Specjalistyczne oprogramowania podpowiadają co wpisywać w konkretne pozycje lub blokują możliwość wprowadzenia innych niż pożądane danych. Wypełniony PIT można zapisać na swoim komputerze i wrócić do niego w późniejszym czasie. Mamy również możliwość przesłania PIT przez internet.

 

Kolejnym plusem programów są rozszerzenia automatycznie zaciągające wstępnie wypełnione deklaracje z Ministerstwa Sprawiedliwości lub PIT-11. Pozwala to na uniknięcie pomyłek przy przepisywaniu danych.

 

Oszczędność pieniędzy

 

Formularze PIT wysyłane przez internet są mniej kosztowne. Nawet jeżeli zapłacimy za specjalistyczne oprogramowanie do pracy, to możemy je wykorzystać wielokrotnie, nie ponosząc już kosztów pojedynczej wysyłki dokumentów (za każdym razem koperta, znaczek, itp.). To rozwiązanie ułatwia życie nie tylko rodzimych przedsiębiorców, ale również międzynarodowych korporacji, których działy kadrowe/finansowe znajdują się w różnych miejscach na świecie. Inwestycja w oprogramowanie może być więc w sumie oszczędnością, szczególnie dla przedsiębiorców zatrudniających więcej niż jednego pracownika. Pojedynczy użytkownik na pewno zaoszczędzi natomiast na drukowaniu dokumentów oraz szukaniu interpretacji i odpowiedzi na pytania (część dostępu do artykułów specjalistycznych jest płatna). Należy również zwrócić uwagę na ogromny profit w postaci zmniejszenia ryzyka narażenia się na odpowiedzialność skarbową, w przypadku błędnego wypełnienia deklaracji.

 

Szybkość i bezpieczeństwo

 

Pracując elektronicznie, PIT możemy wysłać przez internet, czyli „klik i gotowe”. Nie musimy drukować, podpisywać oraz wysyłać papierowych dokumentów. Oszczędzamy również czas, który musielibyśmy poświęcić na wizytę w urzędzie skarbowym bądź na poczcie aby dostarczyć nasze druki księgowe.

 

Wysyłając PIT przez internet przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania zgodnego z wymaganiami Ministerstwa Finansów generuje się Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Jest to rodzaj specjalnego numeru nadawanego przez organ podatkowy, który potwierdza poprawność wysyłki PIT (brane pod uwagę względy formalne). Na poświadczeniu widnieje również odpowiednia data, stanowiąca potwierdzenie odbioru UPO jest dowodem nadania, który można pobrać od razu, a nawet później z portalu podatkowego.

 

 

Artykuł sponsorowany

 

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl