:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Zamknięte sklepy w niedziele – sprawdź, w które i wyraź swoją opinię

Inne Ciekawostki, Zamknięte sklepy niedziele sprawdź które wyraź swoją opinię - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższą niedzielę, 11 marca, w całej Polsce sklepy będą zamknięte. Zdania o nowej ustawie ograniczającej handel w niedziele, są podzielone, zarówno wśród sprzedaców, jak i klientów. Sprawdź, kiedy nie zrobisz zakupów i wyraź swoją opinię o niedzielach wolnych od handlu.

Wprowadzona przez Sejm RP ustawa ograniczająca handel w niedziele dzieli Polaków. Większość sprzedawców z powiatu, z którymi rozmawialiśmy cieszy się z niedzieli bez pracy. Niektórym radość spędzania wolnego dnia z rodziną przysłania obawa o mniejsze zarobki. Niezadowolenia nie kryją klienci, przyzwyczajeni do tego, że większe zakupy robili właśnie w niedzielę, która była dla nich dniem wolnym od pracy. Sklepy tymczasem zachęcają do dużych zakupów w soboty i przed niedzielami bez handlu kuszą promocjami.

 

Czas dla rodziny

– Ograniczenie handlu w niedziele jest ważnym społecznie zagadnieniem. Może prowadzić do wzmocnienia więzi społecznych, szczególnie rodzinnych. Wśród osób zatrudnionych w handlu istotną grupę stanowią kobiety-matki, a niedziela to często najbardziej dogodny moment na spędzenie czasu z dziećmi i rodziną. Wolna od pracy niedziela daje wszystkim członkom rodziny możliwość wspólnego odpoczynku i przywraca jej pierwotny sens związany ze świętowaniem tego dnia – argumentuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które aktywnie włączyło się w prace nad nowymi przepisami.

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca, w 2018 roku w każdym miesiącu, handlowe będą po dwie niedziele. W roku 2019 sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Od roku 2020 handlować będzie można tylko w 4 niedziele w roku. Co ważne, zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje w określonych miejscach, w tym m.in. na stacjach paliw, w kwiaciarniach, aptekach, sklepikach z pamiątkami i dwocjonaliami, zakładach pogrzebowych i przy cmentarzach.

Wyraź swoją opinię o niedzielach wolnych od handlu. W zależności od tego, czy jesteś klientem czy sprzedawcą, wybierz odpowiednią sondę i odpowiedz na jedno pytanie. 

 

ur

Fot. freeimages.com, Grafika poniżej: mpips.gov.pl

Zamknięte sklepy w niedziele – sprawdź, w które i wyraź swoją opinię komentarze opinie

  • Głosuję na PIS - niezalogowany 2018-03-09 18:03:12

    I bardzo dobrze. Czekam kiedy sklepy będą zamknięte w piątek (post) oraz w sobotę. Wreszcie wszyscy mieszkańcy Garwolina będą spędzali czas w kościele.

  • Jebać pis - niezalogowany 2018-03-09 19:17:45

    Wreszcie wszyscy mieszkańcy Garwolina będą spędzali czas w kościele. - NIEDOCZEKANIE TWOJE

  • Gość - niezalogowany 2018-03-09 21:35:20

    Zrobcie jeszcze poniedzialki pracujace dopiero od południa, tak żeby po świętowaniu w niedziele wspólnie z rodziną, kaca można bylo odleżeć.

  • gość 2018-03-09 22:04:29

    no jak tu żyć - z głodu przyjdzie umrzyć... No człowiek kajzerki nigdzie nie kupi ! Normalnie dramat!

  • gość 2018-03-09 22:15:11

    Szkoda że nie we wszystkie niedziele. Żydzi w szabas nie handlują to i my powinniśmy nasze święto świętować.

  • Gość - niezalogowany 2018-03-09 23:08:11

    Cały tydzień Tesco czynne jest do godziny 24,więc KAŻDY zdąży w tym czasie zrobić zakupy( przed czy też po pracy).Nie musi robić tego w weekend a tym bardziej w niedziele! Uważam,że w sobotę też powinny być zamknięte sklepy !

  • Gość - niezalogowany 2018-03-10 00:10:34

    PiS to całkiem poje.... Jak tak mają robić to niech każda instytucja nie pracuje A nie tylko sklepy. Totalny idiotyzm

  • Gość - niezalogowany 2018-03-10 08:54:06

    Właśnie za te niedziele nie zagłosuje na PIS

  • Gość - niezalogowany 2018-03-10 12:51:30

    Jak zamykają sklepy w niedziele to niech i będą pozamykane zakłady pracy- tam też pracują matki wychowujące dzieci

  • Gość - niezalogowany 2018-03-10 15:59:16

    Idź Ty pisowcu. A bułki w poniedziałek rano będziesz jadł/jadła z czwartku

  • Gość - niezalogowany 2018-03-10 16:24:54

    Dawna solidarność walczyła o wolne soboty i niedziele kto znowu je wprowadził nasi chciwi prywaciaze i 10-12 godzinny dzień pracy tyle to i kon niewytrzyma a wciskaja bajki że im więcej będziesz pracował to więcej zarobisz guwno prawda żeby zarobić trzeba dobrze zarabiać na dłuższej pracy tylko się dorabiaja chciwi prywaciaze kturzy niezasluzyli na miano ludzi to chciwe bestie gotowe obedrzec ze skóry za parę groszy to zwykle chieny promujące wyzysk i tanie niewolnictwo.

  • gość 2018-03-10 19:28:07

    Ta i księżom dać wolne w niedziele, msze w tygodniu też odprawiają więc w niedzielę niech odpoczywają. NIEDZIELE WOLNE DLA KSIĘŻY !!!!! I KASY FISKALNE

  • gość 2018-03-11 08:39:21

    Zagraniczne firmy na zachodzie niechandluja w soboty i niedziele . W Polsce chcieliby 8 dniw tygodniu.

  • Gośćja - niezalogowany 2018-03-11 09:37:27

    powinni jeszcze net wyłączyć.to bu coniektorzy glupot nie pisali

  • gość 2018-03-11 16:56:44

    Może teraz Grażynka i Janusz spędzi czas na spacerze lub uprawiając sport itp . :)

  • Gosc - niezalogowany 2018-03-11 17:20:29

    To jest ograniczenie swobód. Dać wolne lekarzom, strażakom , energetyce, PKP , klawiszem , piekarzom. Przecież tez maja dzieci. Tylko sklepy najważniejsze . PiS-owi chodzi , żeby dowalić tzw zagranicznemu kapitałowi: lidl, biedronka .

  • gość 2018-03-12 09:02:46

    i bardzo dobrze we wszystkie niedziele powinien być zakaz handlu :)))

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 10:57:29

    A globi otwarte w niedzielę , szef się kręcił po sklepie a pracownice towar wykładały!!! Napewno z własnej woli i sympatii do właścicieli!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-03-12 14:41:46

    Ubogie garwolskie galerianki nie będą miały po co stać przy tesko, czy biedronce jak będzie zamknięte. Też im się stopa życiowa opuści.

  • gość 2018-03-13 09:59:51

    Powróćmy do normalności. Jeden dzień tygodniu bez handlu jest dla mnie ok.

  • Gość1 - niezalogowany 2018-03-13 21:49:38

    Jeżeli niedziela ma być dla rodziny to niech wszystkie zakłady pracy zamkną a nie tylko supermarkety! Ten kto wybrał pracę w takim sklepie wiedział że będzie musiał pracować i w niedziele. A jeżeli chce spędzać czas z rodziną to niech sobie zmieni robotę.

  • Gośćk - niezalogowany 2018-03-18 09:42:33

    Ok Ale wszystkie zakłady pracy niech zamkną

  • Gość - niezalogowany 2018-03-19 01:09:29

    Ale macie problemy... Polska to głupi naród... Jakoś na zachodzie sklepy mogą być zamknięte w weekendy i jakoś żyją...

  • gość 2018-03-19 12:56:36

    Jak tak chcesz polske porównywać do zachodu to zacznij od wyrównania pensji minimalnej. Bo ceny w sklepach już są te same.

  • gość 2018-03-20 12:18:56

    A ja się cieszę, że zamykają w niedziele. Problem z "wolnymi niedzielami" mają tylko osoby, które nigdy w handlu nie pracowały.

  • goś - niezalogowany 2018-03-22 20:22:18

    Myślę że portal zgłosi do prokuratury ten wulgarny podpis,ktoś to ma pod kontrolą ?

  • gośćówa - niezalogowany 2018-03-23 20:10:46

    Najbardziej to alkoholicy widać ujadają że im do żłoba odcieli dostęp ,po inteligentnych" wpisach to widać hahahahaha yes,yes