:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Zapewnili sobie utrzymanie

Wilga Garwolin wygrała na własnym stadionie z Pilicą Białobrzegi 2:0 i jest już pewna utrzymania w IV lidze.

O zwycięstwie Wilgi zadecydowała wyższa skuteczność pod bramką. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego otworzyli wynik w 21. minucie. Michał Kępka ograł przy linii końcowej trzech obrońców, następnie zagrał do wbiegającego na krótki słupek Kamila Zawadki, a ten pokonał byłego reprezentanta Polski Sebastiana Przyrowskiego.

Z upływem czasu na boisku zarysowała się wyraźna przewaga gości. Bardzo dobrze w bramce Wilgi spisywał się Daniel Fic, który między innymi obronił groźne strzały z dystansu Zbigniewa Obłuskiego i Włodzimierza Putona. W 34. minucie znakomitą okazję zmarnował Konrad Paterek, który z bliska posłał piłkę minimalnie obok bramki. Tuż przed przerwą gospodarzy od utraty gola uratował słupek.

Pozostały dwie kolejki do końca

Po zmianie stron przyjezdni nadal zaciekle atakowali, brakowało im jednak skuteczności. Dużo lepiej pod bramką rywala spisywali się zawodnicy z Garwolina. W 55. minucie prowadzenie Wilgi podwyższył Paweł Pyra. Po dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego, piłkę głową zgrał mu Arkadiusz Zalewski. 21-latek efektownym uderzeniem z półwoleja pokonał Przyrowskiego.

Garwolinianie spokojnie dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca. Dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze. Wilga zakończy rozgrywki co najmniej na jedenastym miejscu.

- Cieszy wynik i utrzymanie, choć mecz nie był za ładny. Co mieliśmy zrobić, zrobiliśmy. Styl w tym momencie był drugorzędną sprawą - zaznacza Sergiusz Wiechowski.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwie ligowe kolejki. W najbliższą sobotę Wilga zmierzy się na wyjeździe z Energią Kozienice.

- W dwóch ostatnich meczach damy szansę młodzieżowcom, by mogli zobaczyć jak to jest rozegrać cały mecz w IV lidze - podkreśla trener.

Wilga Garwolin - Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)

Bramki: Kamil Zawadka 21", Pyra 55"

Wilga: Fic - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Korgul, Janisiewicz, Talar (28" Pyra), Wiechowski (90" Migas), Rękawek (76" R.Macioszek), Kamil Zawadka, Zalewski, Kępka (88" Sobieszek)