:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C pochmurno z przejaśnieniami

Zapraszają organizacje pozarządowe do Miętnego

Kiedy: 2018-06-14 , godzina: 18:00 | Gdzie: Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

W Powiecie, Zapraszają organizacje pozarządowe Miętnego - zdjęcie, fotografia

„Poznajmy się!” pod takim hasłem Federacja Mazowia wraz z Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zapraszają wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu garwolińskiego na spotkanie, które odbędzie się 14 czerwca 2018 o godz. 18.00 w dworku Miętnem, ul. Główna 55.

Po co jest to spotkanie?

Celem spotkania jest wzajemna integracja, wymiana doświadczeń i wiedzy o możliwych źródłach finansowania działań, burza pomysłów nad wspólnymi projektami, ale także przestrzeń do rozmowy o trudnościach, z którymi mierzą się organizacje w powiecie garwolińskim.

Organizacje pozarządowe to wszystkie podmioty, które nie są organami lub jednostkami podległymi administracji publicznej (rządowej i samorządowej) oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. Organizacjami pozarządowymi są nie tylko podmioty, które mają osobowość prawną, ale także jednostki, które tej osobowości nie mają (np. stowarzyszenia zwykłe, koła gospodyń wiejskich).

- Wiosną i latem Federacja Mazowia odwiedzi większość powiatów województwa mazowieckiego. Chcemy poznać lokalne organizacje i zaprosić je do dołączenia do Federacji, ale także zachęcić do lokalnego sieciowania pokazując zalety takiej formy współpracy – informuje Anna Czyżewska z Federacji Mazowia.

- Chcemy zaprosić wszystkie zainteresowane organizacje do udziału i współtworzenia programu XIV Mazowieckiego Forum Inicjatyw Pozarządowych – ogólnowojewódzkiego spotkania III sektora, które odbędzie się jesienią w Warszawie – dodaje.

 Federacja Mazowia to działająca nieprzerwanie od 2002 roku ogólnowojewódzka federacja organizacji pozarządowych. W ostatnich latach Federacja Mazowia realizowała szereg projektów, których głównym celem było wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Mazowszu poprzez wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych i/lub zwiększanie zaangażowania mieszkańców w działalność obywatelską i społeczną.

- Zapraszam serdecznie do Miętnego na pierwsze tego typu spotkanie w powiecie garwolińskim adresowane do wszystkich lokalnych organizacji pozarządowych. Mile widziane delegacje stowarzyszeń, fundacji, klubów oraz innych podmiotów tzw. trzeciego sektora.  Myślę, ze może być to pierwszy krok do współtworzenia pewnego „porozumienia”, wzmocnienia sektora pozarządowego w powiecie poprzez integrację jego działaczy. Jest tak wiele w powiecie garwolińskim osób działających, społecznie. Zrzeszają się w lokalnych inicjatywach by wspólnie rozwiązywać problemy, rozwijać  zainteresowania, zachowywać kulturę i tradycję, pomagać, budować naszą „Małą Ojczyznę” – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem.  - Podczas czwartkowego spotkania będziemy mogli skorzystać z wiedzy, doświadczenia i fachowego doradztwa Federacji Mazowia – dodaje.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/2039429939710449/

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt: a.lau@mazowia.org.pl

 

Zadanie „Mazowia dla Mazowsza” ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Zapraszają organizacje pozarządowe do Miętnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl