:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -2°C bezchmurnie

Zasłużeni dla powiatu i miasta Garwolina docenieni

Podczas akademii okolicznościowej z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego wręczono statuetki „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” oraz wyróżnienia burmistrza Garwolina. Tegoroczną akademię uświetnił występ tancerzy ze Studia Ruchu Kordaszewscy.

 

 

 

Akademia okolicznościowa z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego odbyła się w sobotę 17 czerwca w sali widowiskowej garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury. W sali zasiedli m.in.: była poseł na Sejm RP Stanisława Prządka, wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, starosta rycki Stanisław Jagiełło, starosta garwoliński Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna, przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, wiceprzewodniczący rady Marcin Kobus, sekretarz powiatu Jerzy Piesio, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, wiceburmistrz Maria Perek, przewodniczący rady miasta Marek Jonczak, dziekan kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. prałat Ryszard Andruszczak, radni, dyrektorzy szkół i instytucji, przedsiębiorcy oraz wyróżnieni, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju miasta Garwolina i powiatu garwolińskiego.

Gości akademii powitali prowadzący dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie Małgorzata Antolak i dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol. Spotkanie było okazją do podsumowania najważniejszych osiągnięć miasta Garwolina i powiatu. Burmistrz Tadeusz Mikulski i starosta garwoliński Marek Chciałowski przedstawili najważniejsze inwestycje realizowane w mieście i powiecie. (Niebawem więcej informacji)

Tradycyjnie, podczas akademii z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego wręczono statuetki „Zasłużony dla Powiatu” oraz wyróżnienia burmistrza Garwolina.

 

Przyczyniają się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego

Tytuł „Zasłużony dla Powiatu” nadawany jest osobom fizycznym i prawnym, organizacjom pozarządowym oraz innym jednostkom nieposiadającym osobowości prawnej, które całokształtem swojej działalności zawodowej lub społecznej albo realizacją swoich zadań przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu garwolińskiego, albo też poprzez inne swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. W tym roku, w uznaniu za szczególną działalność na rzecz powiatu garwolińskiego Kapituła tytułu „Zasłużony dla Powiatu” przyznała statuetki w pięciu dziedzinach: Nauka i oświata, Kultura i sztuka, Sport, Działalność samorządowa i Działalność społeczna.

W wyniku głosowania laureatami tegorocznego tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” zostały następujące osoby i instytucje:

Nauka i oświata: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie
Kultura i sztuka: Teatr Rękawiczka
Sport: Vita Sport Zdrowie Garwolin
Działalność samorządowa:
Tadeusz Głasek
Działalność społeczna:
Hanna Stefańska-Baran.

 

Zasłużeni dla lokalnej społeczności Garwolina

Tradycyjnie, podczas akademii, wręczono również wyróżnienia przyznane przez burmistrza miasta Tadeusza Mikulskiego osobom zasłużonym dla społeczności lokalnej. Otrzymali je: wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Cezary Ochnik z firmy Ochnik, Wiesław Sowa z firmy Czan, Krzysztof Kot i Sebastian Jędrych – twórcy portalu Garwolin.org Ocalić od zapomnienia, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w piłce plażowej Filip Gac, zawodnik MMA Jakub Piesiewicz, dawny zawodnik GKS Wilga Garwolin Wojciech Rybacki, kapelmistrzowie Orkiestry Dętej OSP Garwolin Tadeusz Miętus i Zbigniew Miętus oraz posłowie Sejmu Dzieci Młodzieży: Natalia Sobór, Michał Lasocki, Maciej Łyżwiński i Dominik Kęsik. Tego dnia, na ręce kapelmistrzów garwolińskiej orkiestry trafiły także puzony, ufundowane przez burmistrza Garwolina.

Podczas uroczystej akademii specjalne wyróżnienie Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" oraz podziękowanie od ośrodka Monar w Głoskowie otrzymała dr Hanna Stefańska-Baran, która zapewniła swoich podopiecznych, że nie odejdzie z ośrodka.

Tego dnia, starosta garwoliński Marek Chciałowski wręczył burmistrzowi Tadeuszowi Mikulskiemu oraz wicemarszałek województwa Janinie Ewie Orzełowskiej pamiątkowe ryngrafy jako symbol podziękowania za owocną współpracę. Rozwoju miasta i powiatu oraz aktywnych samorządowców gratulowali w sobotę m.in. była poseł Stanisława Prządka i wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Akademia była także okazją do przekazania studentom Społecznej Akademii Nauk kluczy do miasta oraz wręczenia nagród najzdolniejszym.

 

Wydarzenie uświetniły pokazy filmów, nagrodzonych w konkursie filmowym "A to powiat właśnie" oraz występy tancerzy ze Studia Ruchy Kordaszewscy.

 

(ur) 2017-06-18 08:34:10


Zasłużeni dla powiatu i miasta Garwolina docenieni komentarze opinie

  • mach - niezalogowany 2017-06-19 06:24:52

    Jak można wszystkie nagrody powiatowe wręczyć tylko ludziom z Garwolina? Brzydko się bawicie, panie starosto.Pomijam listę nagrodzonych, ale takich laureatów bez trudu można było znaleźć w powiecie.I chociaż nagrody zwinęli miejscowi, to sala i tak była pustawa. Trzeba było spędzić klasy wojskowe z Żelechowa czy Sobolewa - macie w tym wprawę.

  • ROZPED - niezalogowany 2017-06-18 16:29:18

    Sala prawie pusta, tak sie robi "dniGarwolina"ZENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl