:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C mgła

Zderzenie karetki z fordem na skrzyżowaniu w Garwolinie

Wypadki drogowe , Zderzenie karetki fordem skrzyżowaniu Garwolinie - zdjęcie, fotografia

W niedzielę 7 stycznia, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Mazowieckiej, doszło do zderzenia karetki pogotowia z osobowym fordem. Sprawcą kolizji okazał się być kierowca karetki, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Do kolizji drogowej z udziałem karetki pogotowia ratunkowego doszło w niedzielę 7 stycznia w Garwolinie.

– Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 14.09. Kierowca Volkswagena Craftera (karetka pogotowia) z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi, na czerwonym świetle, wjechał na skrzyżowanie ulic Kościuszki i Mazowieckiej. W tym momencie, zgodnie z sygnalizacją, na zielonym świetle z ulicy Mazowieckiej wyjechał mężczyzna, kierujący samochodem marki Ford Focus i doszło do kolizji drogowej. Sprawcą kolizji okazał się być kierowca karetki, mimo iż prowadził pojazd uprzywilejowany. Zarówno jadącym karetką, jak i osobom z forda nic poważnego się nie stało – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

ur

Fot. poglądowe: arch. eG

Zderzenie karetki z fordem na skrzyżowaniu w Garwolinie komentarze opinie

 • tengość - niezalogowany 2018-01-08 13:49:42

  Dobrze, że karetka była już na miejscu :D

 • gość 2018-01-08 14:03:16

  Ale to kierowca Focusa miał obowiązek przepuścić pojazd uprzywilejowany

 • ostrożny - niezalogowany 2018-01-08 15:27:54

  Do gość - obowiązek to miał kierowca karetki wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle jako pojazd uprzywilejowany zachować ostrożność i przepuścić inne pojazdy :P sygnały świetlne i dźwiękowe nie upoważniają kierowców karetek, radiowozów czy samochodów strażackich do narażania zdrowia i życia innych kierowców czy pieszych... bo jeśli pieszy akurat by przechodził przez pasy to karetka też ma prawo go potrącić jeśli już jest na przejściu??

 • gość 2018-01-09 09:02:37

  no i wyszło jeżdzenie strażanków w pogotowiu. Patrząc jak oni jeżdzili było to do przewidzenia.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-09 09:39:07

  No, znawcy kodeksu drogowego. Przecież obaj kierowcy przejeżdżając przez skrzyżowanie mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności Art.2 ust.22 kodeksu drogowego

 • ech - niezalogowany 2018-01-09 20:34:52

  Teraz przez takich kretynów karetki teraz będa jeżdżić prędkością rowerzysty

 • Gość 2 - niezalogowany 2018-01-10 00:45:36

  To jest Garwolin... Tego nie ogarniesz.. :P

 • Obywatel - niezalogowany 2018-01-10 11:06:06

  " no i wyszło jeżdzenie strażanków w pogotowiu. Patrząc jak oni jeżdzili było to do przewidzenia. " a to co myślisz że jeśli kartką jechał by adwokat, operator koparki, kelner, kucharz lub ktoś pracujący na innym stanowisku dodatkowo to zdarzenie nie miało by miejsca? wypadki zdarzają się każdemu nawet "starym kierowcą " Prawo jest prawem wjechał na czerwonym wina kierowcy. Ale przecież to oczywiste że kierowca nie zrobił tego specjalnie, jechali do kogoś kto potrzebował pomocy medycznej. Taka kolizja może się zdarzyć każdemu jadąc na sygnale. Najważniejsze że nikomu nic się nie stało.

 • gość 2018-01-10 11:54:43

  panie ostrożny niezalogowany \ nie wiem kto i kiedy dał ci prawo jazdy czy zdałeś egzamin z teorii za jajka , kury lub trzodę chlewną , ale poczytaj sobie debilu Polski kodeks drogowy zezwala kierującemu pojazdem uprzywilejowanym (przy zachowaniu szczególnej ostrożności) na niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a także znaków i sygnałów drogowych, w tym do sygnalizacji świetlnej. Kierujący takim pojazdem nie jest jednak zwolniony ze stosowania się do poleceń i sygnałów dawanych przez kierujących ruchem lub uprawnionych do przeprowadzania kontroli. Wszyscy uczestnicy ruchu zobowiązani są natomiast do ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu m.in. poprzez natychmiastowe usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się. ot i cała prawda więc sprawcą zdarzenia jest kierowca forda i nic tego nie zmieni

 • gość 2018-01-10 15:17:48

  Nie . Sprawcą jest kierowca karetki bo nie spełnił warunku szczególnej ostrożności .

 • gość 2018-01-19 15:21:09

  Sprawcą jest kierowca karetki bo tez nadużył swoich uprawnień włączając sygnalizacje świetlna. Gdzie nie jechał na wezwanie ani z pacjentem...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl