:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Zdjęcia mieszkańców w kalendarzu miasta Garwolina na 2018 rok

Konkurs fotograficzny „Garwolin oczami mieszkańców” został rozstrzygnięty. W kalendarzu miasta Garwolina na rok 2018 znajdzie się 7 zdjęć, wykonanych przez uczestników fotograficznej rywalizacji.

W październiku Urząd Miasta Garwolina ogłosił konkurs fotograficzny „Garwolin oczami mieszkańców”. Organizatorzy zachęcali mieszkańców i sympatyków miasta także spoza Garwolina do przejrzenia swoich archiwów i zgłoszenia zdjęć przedstawiających miejsca rekreacji, pracy, nauki, wyjątkowe chwile w życiu społeczności miasta, w tym m.in.: wydarzenia kulturalne, sportowe, święta lokalne i narodowe.

Przed komisją konkursową było trudne zadanie: wybór najlepszych zdjęć ilustrujących poszczególne miesiące z jednoczesnym uwzględnieniem ważnych wydarzeń, jakie czekają Garwolin w 2018 roku: jubileusz 600-lecia parafii pw. Przemienienia Pańskiego (w sierpniu) i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości (listopad). Z uwagi na to, że wśród nadesłanych prac dominowały zdjęcia z rzeką, a także jesienne ujęcia, miesiące takie jak marzec, maj i lipiec a także sierpień i listopad zostaną zilustrowane fotografiami pochodzącymi z archiwum Urzędu Miasta.

 

Spośród 166 nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała 7 zdjęć, odpowiadających założeniom konkursu i konstrukcji kalendarza. Znajdą się w kalendarzu na 2018 r.

Laureatami konkursu zostali:

Adrian Stoń – za zdjęcie z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca, który odbył się w Garwolinie w 2017 r. (styczeń)

Marek Mikulski – za zdjęcie skutej lodem rzeki Wilgi (luty)

Tomasz Turek – za zdjęcia z drona, ilustrujące miesiące kwiecień i czerwiec

Maciej Kwiatkowski – za zdjęcie wędkarza nad rzeką (wrzesień)

Piotr Adamiak – za zdjęcie jesiennej alei nocą ilustrujące październik.

Dariusz Skwarek – za zdjęcie zachodu słońca (grudzień)

 

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przysłali wiele urokliwych zdjęć Garwolina oraz zapraszają wszystkich do fotografowania miasta przez cały rok i do udziału w kolejnych konkursach.

Laureaci otrzymają kalendarze oraz nagrody pieniężne (po 200 zł). O dacie i miejscu rozdania nagród poinformujemy w późniejszym terminie.

 

Miasto Garwolin, oprac. ur

 


Zdjęcia mieszkańców w kalendarzu miasta Garwolina na 2018 rok komentarze opinie

  • Edyta - niezalogowany 2017-12-04 23:26:57

    Piękne zdjęcia. Gratuluję zwycięzcom.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl