:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Żelechów na „Stadionie Młodych”

Wczesnym rankiem w sobotę 6 października ponad 100 młodych i nieco starszych parafian z Żelechowa wyruszyło na jedno z największych religijnych wydarzeń w Polsce – „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”.

Tego dnia PGE Narodowy zmienił się w wielką świątynię, gdzie trwały 12-godzinne rekolekcje w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży. Ponad 40 tys. młodych ludzi uczestniczyło we wspólnej modlitwie, konferencjach, koncertach i pokazach artystycznych. To niesamowite wydarzenie, w którym nie mogło zabraknąć młodych z Żelechowa, którzy wspólnie ze swoim dekanalnym duszpasterzem młodzieży ks. Leszkiem Mućką i s. Dawidą oraz opiekunami wyjechali na spotkanie z żywym Bogiem.

– Nasza grupa była grupą zróżnicowaną. Tworzyli ją młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłość, jak i ci, którzy mówią o sobie: „jesteśmy młodzi duchem”. Byli wśród nas również rodzice, którzy przyjechali wraz z dziećmi – mówią o sobie uczestnicy wyjazdu

Najważniejszą częścią 12-godzinnych rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i Msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

– Spotkanie na PGE Narodowy to z pewnością ogromne duchowe doświadczenie, nie tylko jakieś show, ale głoszenie żywego Boga poprzez śpiew, muzykę, zabawę, ale także poprzez bogate świadectwa, konferencje czy duchowe medytacje. Te jednodniowe rekolekcje z pewnością pomagają w odkryciu Boga i doświadczeniu jego miłości. Był to czas spowiedzi, pojednania i całodniowej adoracji. 12-godzinne rekolekcje przemknęły w jednej chwili i aż ciężko było uwierzyć w to, że po północy zakończyliśmy nasze modlitewne czuwanie. Wyjeżdżając ze stadionu młodych z przekonaniem możemy powiedzieć, że włączyliśmy pełnię wiary – zapewniają uczestnicy wyjazdu.

Uczestnicy wyjazdu dziękują ks. Rafałowi Jarosiewiczowi oraz fundacji "SMS z Nieba" za wspaniale przygotowane rekolekcje, w których mieli zaszczyt uczestniczyć oraz proboszczowi ks. Eugeniuszowi Filipiukowi za duchowe wsparcie.

Inf. pras., oprac. ur

 

Żelechów na „Stadionie Młodych” komentarze opinie

 • gość 2018-10-08 15:58:46

  Tak dla ciekawości ,a na filmie KLER byliście , jakie słowa z rekolekcji można byłoby przekazać zgwałconym przez "duchownych" dzieciom - włączacie wiarę , a wyłączacie serca ,wrażliwość, odwracacie głowę żeby nic nie słyszeć i nic nie widzieć, czy taki był Chrystus ? cytat : Kto ślepy jest wiarą ten w nic prawdziwie nie wierzy.

 • Pawka - niezalogowany 2018-10-08 18:08:39

  Stuknij się w pusty łeb poj...e!!!

 • gość 2018-10-08 20:09:53

  Rzeczywiście, prawdziwie chrześcijańska odpowiedź.

 • gość 2018-10-08 20:51:26

  a co Pawka - zabolało -szybko leć do klechy, się wyspowiadac , przecież był śpiew , taniec , adoracja a ty wyzywasz innych - wielbisz Boga a poniżasz ludzi- gratuluje jesteś świetnym katolikiem

 • Gość - niezalogowany 2018-10-08 22:36:34

  Sam cię puknij w głowę Pawle dobrze napisała co tela cię dzieję w kościele i u krz....

 • gość 2018-10-09 10:17:07

  Cel jest szczytny, poświęcenie czasu pełne podziwu. Nie wszyscy księża to pedofile i złodzieje, tylko czy ci młodzi ludzie robią to dla wiary czy dla zabicia wolnego czasu, bo po komentarzach jakie zamieszczają to pokory i miłosierdzia w nich nie widać. Podziwiam osoby dorosłe które mimo tylu obowiązków maja czas na wycieczki.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl