:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Żelechowska siedziba rodu Ciołków

We wtorek 17 stycznia o godz. 11.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbędzie się spotkanie połączone z wykładem pt. „Żelechowska siedziba rodu Ciołków w świetle źródeł historycznych i nieinwazyjnych badań archeologicznych”. Prelegentami będą: Wojciech Bis z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Michał Zbieranowski z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.

 

Wiosną i latem 2016 r. na terenie domniemanego zamku rodu Ciołków w Żelechowie prowadzone były nieinwazyjne badania geofizyczne. W badaniach uczestniczyli pracownicy Instytutu Archeologii i Etnologii PAN - Zastępca Dyrektora Instytutu Tomasz Herbich - jeden z pionierów archeologicznych badań geofizycznych w Polsce, Wojciech Bis i Robert Ryndziewicz, Wiesław Więckowski z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Michał Mnich a także członkowie Towarzystwa Historycznego Żelechów: Grzegorz Kapczyński, Michał Sztelmach, Grzegorz Szymczak i Jan Zduńczyk.

 

Równolegle z badaniami archeologicznymi Michał Zbieranowski z Instytutu Historii PAN przeprowadzał kwerendę źródeł historycznych dotyczących Żelechowa.

 

Na wykład zapraszają: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, portal Dawny Żelechów oraz Towarzystwo Historyczne Żelechów. Honorowy patronat nad spotkaniem sprawuje burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka.

 

(inf. MGOK Żelechów oprac. KK) 2017-01-10 09:34:19

Żelechowska siedziba rodu Ciołków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl