:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Złote i diamentowe gody w Parysowie

Był marsz weselny, tort i symboliczna lampka szampana. Pary z gminy Parysów, świętujące złote i diamentowe gody, otrzymały dziś przyznane przez prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego w Parysowie rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym. Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parysowie, gdzie wchodzące pary powitały dźwięki marsza weselnego. Następnie szacownych jubilatów i zaproszonych gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Ponceleusz. W wyjątkowym spotkaniu udział wzięli m.in.:wiceprzewodniczący rady gminy Jan Zawadka, przedstawiciele duchowieństwa z terenu gminy Parysów: ks. kan. Włodzimierz Tendorf, ks. Grzegorz Bochiński i ks. Piotr Łyczewski, skarbnik gminy Elżbieta Mucha, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Katarzyna Nomirska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie Irena Mazur i jej zastępca Małgorzata Borkowska-Całka.

 

Stanowią wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń

– Złote i diamentowe gody to okrągła rocznica wspólnego pożycia małżeńskiego, którą nie każde małżeństwo może się poszczycić. Wasza małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie stają się sprawą wagi państwowej. Za to wszystko drodzy jubilaci przyznane zostały wam przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Przed wieloma laty przyrzekaliście sobie wzajemnie, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. Przyrzeczenia dotrzymaliście, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Było na pewno w ciągu tych długich lat wiele dni radosnych i pięknych. Były również dni smutne i przykre. Wszystkie te przeżycia, radości i smutki, troski i obowiązki związały was jeszcze bardziej. Teraz możecie podsumować swoje długoletnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne, że daliście z siebie wiele rodzinie państwu i społeczeństwu, wychowują swoje dzieci, wnuki, a może nawet prawnuki na pociechę dla siebie i wiernych obywateli naszej ojczyzny. Te wspólne przeżyte ponad 50 i 60 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej. To dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń występujących w związki małżeńskie – mówiła do świętujących par wójt Bożena Kwiatkowska życząc jubilatom jeszcze wielu długich lat życia w zdrowiu i pomyślności.

 

Podczas uroczystości pary trzymając się za ręce, złożyły sobie nawzajem podziękowanie. Następnie wójt gminy Bożena Kwiatkowska odznaczyła pary medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, a wiceprzewodniczący rady Jan Zawadka i ks. kan. Włodzimierz Tendorf wręczyli małżonkom róże, obrazy i publikacje książkowe.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

60 lat

Krystyna i Stanisław Laskowscy

Ponad 60 lat przeżyli ze sobą także nieobecni na uroczystości:

Stanisława i Bernard Całka

Anna i Jan Bogusz

Janina i Jan Łubian

Stanisława i Henryk Mazek

 

50 lat

Kazimiera i Stanisław Bajera

Marianna i Jan Barcikowscy

Albina i Jan Całka

Regina i Mikołaj Jagła

Jadwiga i Stefan Kielak

Stanisława i Wiesław Metera

Anna i Jan Nowakowscy

Teresa i Ryszard Oskroba

Janina i Władysław Piłka

Elżbieta i Tadeusz Pułtorak

Helena i Witold Stachowscy

Krystyna i Eugeniusz Śledź

Jadwiga i Wiktor Tobiasz

Ponad 50 lat przeżyli ze sobą także nieobecni na uroczystości:

Alina i Wacław Kałasa

Pary nieobecne na uroczystości otrzymają nadane im medale w innym terminie.

 

Po pamiątkowym zdjęciu na scenie wystąpiła młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie z programem artystycznym „Biesiada weselna”. Do wspólnej zabawy włączyli się wszyscy uczestnicy wydarzenia. Podczas uroczystości nie zabrakło gromkiego „Sto lat”, pocałunków, szampana oraz okazałych tortów.

 

ur


Złote i diamentowe gody w Parysowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl