:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C zamglenie

Zniszczone molo do naprawy. Trwa uzupełnianie desek w pomostach dla wędkarzy

Dla jednych to molo, na którym można posiedzieć przy ładnej pogodzie nad wodą, dla innych pomost dla wędkarzy, którzy łowią tu ryby. Drewniane mostki przy zbiornikach wodnych przy rzece Wildze są notorycznie niszczone. Trwa ich naprawa.

 

Najświeższa informacja o zniszczeniu molo przy zalewie przy rzece Wildze w Garwolinie pojawiła się na Spotted Garwolin. Jak informuje poirytowany spotter, 16 maja, grupa młodzieży szkolnej miała zniszczyć pomost dla zabawy. Okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek. Dewastacja molo jest bolączką Garwolina.

– Do zniszczeń pomostów dla wędkarzy dochodzi przez okrągły rok i cały czas. My to sukcesywnie naprawiamy. Tydzień temu napisaliśmy zamówienie na naprawę wszystkich tych mostków. Analiza ich stanu wykazała, że brakuje około 40 desek, 2 podciągów i około 2 słupków. Zleciliśmy prace firmie Korona pana Krzysztofa Saganka. Naprawy są właśnie wykonywane – informuje Albert Baran, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

– Notorycznie to się dzieje. Przechodzi jakaś fala tego łobuzerstwa i niszczą to. Nie można jednak generalizować, że tylko i wyłącznie z tego powodu, ponieważ pomosty są wykonane z drewna, które ma określoną żywotność i niektóre trzeba naprawiać i wymieniać samoistnie, bo wiadomo, że drewno butwieje i trzeba go wymienić. Większość napraw jednak jest ze względu na dewastację – dodaje kierownik Baran.

 

(ur) 2017-05-19 12:38:11

Zniszczone molo do naprawy. Trwa uzupełnianie desek w pomostach dla wędkarzy komentarze opinie

  • mikulski - niezalogowany 2017-05-22 07:53:26

    Molo, kosz, to żenada i nie jest to zadna rewelacja tylko to miasto od x lat tak "naprawia" to i owo. :zzz

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl