:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Żona skoczyła z mostu do rzeki – Zaskakujący finał poszukiwań samobójczyni

W niedzielę w nocy mężczyzna zgłosił na numer alarmowy, że jego żona zniknęła i najprawdopodobniej skoczyła do rzeki. Kobiety przez około 5 godzin szukało około 100 strażaków z 19 zastępów straży oraz policjanci. Wykorzystano łodzie, na miejscu pracowali płetwonurkowie. Finał poszukiwań samobójczyni był zaskakujący.

W niedzielę 26 sierpnia, o godzinie 21.37, do służb ratowniczych wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym, że na moście na ul. Kościuszki w Garwolinie mogło dojść do tragedii. Zgłaszający mężczyzna twierdził, że jego 36-letnia żona zniknęła i najprawdopodobniej rzuciła się z mostu do rzeki. Przerażony mężczyzna dodał, że znalazł obuwie. Mąż przyznał, że żona zapowiadała, że utopi się w rzece.

 

Samobójczyni szukało około 100 strażaków, zaangażowano łodzie i płetwonurków

Natychmiast do akcji poszukiwawczej zaangażowano duże ilości służb. – W związku ze zgłoszeniem dotyczącym próby samobójczej mieszkanki gminy Garwolin, na rzece Wildze działania prowadziło około 100 strażaków z 19 zastępów straży pożarnej. Podczas poszukiwań wykorzystano dwie łodzie ze straży, pracowali płetwonurkowie. Na miejscu byli policjanci oraz wielu mieszkańców, którzy dopingowali mundurowych w działaniach – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Zaskakujący finał poszukiwań

W trakcie działań okazało się, że znalezione buty nie należą do 36-letniej kobiety. – W akcję był zaangażowany policyjny informatyk, który przeglądał sprzęt komputerowy potencjalnej samobójczyni. Policjanci rozpytywali także wśród rodziny kobiety. Jeden z jej członków przyznał, że przywoził ją do Garwolina, ponieważ kobieta kontaktowała się z nim, że około godziny 17.00 musi być w mieście, bo ma autobus do Warszawy. Najprawdopodobniej, kobieta około godziny 17.00 mogła udać się do Warszawy na jakiś kurs – mówi asp. szt. Marek Kapusta.

 

Rzecznik garwolińskiej policji dodaje, że na chwilę obecną mąż kobiety nie złożył na policji zawiadomienia o zaginięciu żony. Jeśli kobieta nie wróci do domu, mężczyzna planuje to zrobić dziś w godzinach porannych.

 

Działania zostały zakończone około godziny 2.00 w nocy.

 

Aktualizacja: Strażacy nie odnaleźli kobiety 

– Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kobiecie, która prawdopodobnie zeskoczyła z mostu do rzeki w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na prowadzeniu poszukiwań na rzece Wildze z wykorzystaniem łodzi oraz pieszych patroli na obu brzegach. Ponadto dno rzeki zostało sprawdzone przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego. W wyniku prowadzonych działań nie odnaleziono kobiety. W akcji trwającej prawie cztery godziny uczestniczyło sześć zastępów PSP wyposażonych w trzy łodzie i jeden ponton oraz sześć zastępów OSP – informuje kpt. Sebastian Świąder z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Aktualizacja: 27.08.2018, godz. 12:17

 

W poniedziałek 27 sierpnia rodzina kobiety zgłosiła jej zaginięcie na policję. Apelowała także do wszystkich o pomoc w poszukiwaniach. Tego samego dnia kobieta wróciła do domu. (Czytaj więcej>>>)

Aktualizacja: 27.08.2018, godz. 15:40

 

ur

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikom!


Żona skoczyła z mostu do rzeki – Zaskakujący finał poszukiwań samobójczyni komentarze opinie

 • gość 2018-08-27 08:38:56

  Czy na mieś cie nie ma monitoringu który załapałby obszar mostu? Wówczas widaćby było czy ktoś tapla się w błocie czy nie... Szkoda gadać...

 • gość 2018-08-27 08:42:04

  do fałszywego alarmu 19 zastępów (100 strażaków), a do pożaru składu butli z gazem przy budynku mieszkalnym ile było zastępów?! kto tym zarządza?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-27 10:30:27

  Gdzie i ile zastępów straży się wysyła decyduje centrala. W uninie wystarczyłoby środków gdyby tylko hydranty były sprawne, wieksza ilość strażaków wprowadzilaby niepotrzebny zamęt.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-27 15:04:37

  Unin to nie Kolonia Unin. Inna gmina, parafia -tak w roli wyjasnienia.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-30 17:47:42

  Nie stać was na kamerkę na moście? W dzisiejszych czasach monitoring to podstawa, a wy tylko kasę na pomniki trwonicie.... Król, kaczki, co jeszcze?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl