:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C rozproszone chmury

Zwiedzili Lublin i Państwowe Muzeum na Majdanku

Ponad 20 osób wybrało się na wycieczkę do Lublina zorganizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu. Zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku oraz stolicę województwa lubelskiego.

 

Podczas pobytu na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego uczestnicy wycieczki przeszli ś cieżk ą historyczn ą „Konzentrationslager Lublin 1941-1944” dokumentuj ącą najważniejsze obiekty i miejsca związane z historią obozu. Zwiedzili komory gazowe, krematoria oraz baraki więźniów i łaźnie.
-Muzeum to przerażające miejsce. Komory do zagazowywania ludzi, fragment drogi budowanej przez więźniów przytłacza. Historie ludzi opisane w muzeum sprawiają że człowiek docenia to co ma. Na Majdanku wszyscy mogliśmy się wyciszyć i pomyśleć choć przez chwilę o tragicznym losie osób, które tam zginęły. Był to moment na refleksje i przemyślenie tego, ile warte i jak kruche jest ludzkie życie – mówili.
Drugim celem wyjazdu było lubelskie Stare Miasto. Grupa pod opieką przewodnika Teresy Bożek zwiedziła Zamek a w nim Kaplicę Świętej Trójcy w której znajdują się średniowieczne freski stanowiące unikatowe dzieło sztuki. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Archikatedry, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Płaczącej. Zwiedzili też Zakrystię Akustyczną, gdzie zgromadzono cenne zbiory przedmiotów liturgicznych. Stojąc w jej rogu można usłyszeć szept osoby znajdującej się w innym rogu pomieszczenia.Turyści zeszli też do krypt, gdzie leżą zmarli biskupi lubelscy. Można tam oglądać ubrania zmarłych, portrety nagrobne, przedmioty z którymi chowani byli zmarli.

Celem kolejnego wyjazdu organizowanego przez GOK w Borowiu będą Magiczne Ogrody. Wyjazd już 8 sierpnia.

 

 


(inf.prasowa, oprac. MB) 2017-08-04 11:46:01


Zwiedzili Lublin i Państwowe Muzeum na Majdanku komentarze opinie

  • Agnieszka - niezalogowany 2017-08-04 13:45:02

    Nie wycieczki są nie tylko dla mieszkańców dla wszystkich chętnych.

  • emiś - niezalogowany 2017-08-04 12:36:56

    Super, czy te wycieczki są tylko dla mieszkańców gminy Borowie ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl