:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Zwycięstwo na zakończenie przygotowań

Piłka nożna, Zwycięstwo zakończenie przygotowań - zdjęcie, fotografia

Wilga wreszcie wygrała. W ostatnim zimowym sparingu garwolinianie pokonali w Miętnem Hutnika Huta Czechy 2:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Trąbek. W 18. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał Sebastian Grzegorczyk. Siedem minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Sebastian Papiernik. Skrzydłowy Wilgi popisał się efektowną przewrotką.

Po przerwie nieznaczną przewagę osiągnęli garwolinianie. W 62. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sebastian Papiernik, który skutecznie zamknął akcję na długim słupku. Jak się później okazało był to ostatni gol w tym meczu.

– Był to niezwykle cenny sparing. Obie drużyny podeszły do tego meczu ambicjonalnie i grały bardzo twardo. Pierwszy mecz o punkty będzie nas kosztował jeszcze więcej wysiłku. Niestety po raz kolejny sami sprokurowaliśmy sytuację, po której straciliśmy bramkę – mówi Sergiusz Wiechowski - Życzyłbym sobie, żeby sytuacja kadrowa od początku przygotowań wyglądała tak jak w ostatnim meczu. W czwartek miałem do dyspozycji dziewiętnastu zawodników, a jeszcze nie było 5-6 ludzi – zaznacza.

Arkadiusz Zalewski wraca do Wilgi

Wilga dopięła już transfer Marka Górskiego z Wisły Maciejowice. Do Garwolina po półrocznej grze w Mazurze Karczew wraca Arkadiusz Zalewski. 28-latek obecnie przechodzi rehabilitację. Treningi rozpocznie najpóźniej za dwa tygodnie. Bliski przenosin do GKS-u jest także kapitan Wilgi Miastków Przemysław Baran.

– Pokazał się z dobrej strony. Rozmawiałem z nim i prawdopodobnie wypożyczymy go na pół roku – zaznacza Wiechowski.

Był to ostatni sparing piłkarzy z Garwolina przed startem rundy wiosennej. W najbliższą sobotę powalczą u siebie o punkty z Bronią Radom. Mecz zaplanowano na godzinę 15:00.

Wilga Garwolin - Hutnik Huta Czechy 2:1 (1:1)

Bramki: S.Papiernik 38', 62' -  Grzegorczyk 18'

Wilga: Fic (60' Lis) - Kwiatkowski, Karol Zawadka, Wiechowski, D.Papiernik, Kisiel, Głowala, Kosobucki, M.Macioszek, S.Papiernik, Górski oraz Zabiegałowski, Gac, Talar, Migas, Rękawek, Szwed, Sobieszek, Baran

Hutnik: P.Kardyka - B.Jedynak, M.Zawadka, Rękawek, Grudniak, A.Wardak, R,Głąbicki, R.Macioszek, Sibiliski, Grzegorczyk, K.Szostak oraz J.Wardak, Trzmiel, B.Głąbicki