:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C mgła

Zwycięzcy konkursu historycznego nagrodzeni

W tegorocznej, XVI edycji Powiatowego Konkursu Historycznego "Polskie drogi do niepodległości w XIX wieku" wzięło udział blisko 200 uczniów szkół z powiatu garwolińskiego. Pasjonaci historii zostali nagrodzeni podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego 2018.

W XVI edycji Powiatowego Konkursu Historycznego "Polskie drogi do niepodległości w XIX wieku" wzięło udział blisko 200 uczniów szkół z powiatu garwolińskiego. Finał konkursu odbył się w czwartek 7 czerwca w CSIK. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego w niedzielę 17 czerwca. Pasjonaci historii otrzymali dyplomy oraz statuetki. Zwycięzcom i wyróżnionym nagrody wręczyli i gratulowali m.in.: wicestarosta powiatu Urszula Zadrożna, przewodniczący rady miasta Garwolina Marek Jonczak i koordynator konkursu Zbigniew Marciniuk.

 

Szkoły podstawowe:

Miejsce I: Kacper Rychlik – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie – op. Ewa Karczmarczyk

miejsce II: Jakub Misiak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie – op. Renata Bednarczyk

miejsce III: Jan Garwoliński – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie – op. Aneta Białek

wyróżnienia: Krystian Piecek (Szkoła Podstawowa im. Pamięci Wanat w Dąbrowie, op. Agata Narojczyk), Szymon Biernacki (Szkoła Podstawowa w Woli Rębkowskiej , op. Elżbieta Sobieszek), Adam Przybysz (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, op. Jolanta Zuchniak), Zofia Ostolska (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie, op. Ewa Karczmarczyk).

 

Gimnazja:

miejsce I: Weronika Makulec – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie – op. Małgorzata Rusak

Jakub Metera – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pilawie – op. Renata Sikora

miejsce II: Jakub Osiak – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie – op. Małgorzata Rusak

Jakub Banaszek – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Rębkowskiej – op. Anna Zielińska

miejsce III: Albert Płatek – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Rębkowskiej – op. Anna Zielińska

wyróżnienia: Kacper Bylinka (Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, op. Elżbieta Sobieszek), Konrad Król (Publiczne Gimnazjum w Gończycach, op. Bożena Jurczak), Jacek Gugała (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie, op. Małgorzata Rusak), Łukasz Głowala (Zespół Szkolno- Przedszkolny w Woli Rębkowskiej, op. Anna Zielińska), Marek Nowicki (Zespół Oświatowy w Borowiu, op. Małgorzata Pałyska).

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

miejsce I: Maciej Łyżwiński – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiegio w Garwolinie – op. Ewa Gałązka

miejsce II: Natalia Kłos – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiegio w Garwolinie – op. Ewa Gałązka

miejsce III: Marcin Czarnecki – Zesppół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKU/CKP im. Tadeusza Kosciuszki w Garwolinie – op. Iwona Górska

wyróżnienia: Natalia Żywicka (Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiegio w Garwolinie, op. Ewa Gałązka), Kamila Kowalczyk (Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, op. Ewa Pawełek), Kamil Dziubak (Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie, op. Urszula Kobielus).

 

Podczas Dni Garwolina i Powiatu podziękowania trafiły także na ręce opiekunów, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

 

ur

fot. z konkursu – Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa, z wręczenia nagród – ur

 

 


Zwycięzcy konkursu historycznego nagrodzeni komentarze opinie

  • gość 2018-06-28 10:35:24

    Jestem rodzicem jednego z laureatów. Jestem bardzo rozczarowany sposobem w jaki wręczane były nagrody. Myślę, że nie jestem w tym osamotniony. Nagrody wręczano w tym samym momencie kiedy startował bieg "Avon kontra przemoc". Przy scenie pozostali tylko bezpośrednio zainteresowani - laureaci i ich opiekunowie. Na scenę poproszono jednocześnie wszystkich zwycięzców z wszystkich kategorii wiekowych. Nagrody wręczano w przypadkowej kolejności. Osoba wręczająca brała nagrodę zza kulis i dopiero szukała osoby, której miała ją wręczyć. Stojąc przy scenie wiedziałem, który to mój syn i jaki wynik uzyskał. Nie wiedziałem kim są pozostałe osoby, jaki wynik osiągnęły i jakie szkoły reprezentują. PEŁNA ŻENADA. Nagrodami były książki wydane dwa lata temu "25 lat Parafii MBC w Garwolinie". Co ta książka ma wspólnego z konkursem, który dotyczył powstań polskich w XIX wieku, tego nawet chyba organizatorzy nie wiedzą. Nie mam nic przeciwko nagrodzie książkowej, ale powinna być ona w jakiś sposób związana z tematem konkursu. Uczestnicy konkursu, jego laureaci, włożyli bardzo dużo wysiłku w przygotowanie się do niego. Uzyskali naprawdę bardzo dobre wyniki. Dlaczego nie zostało to docenione przez organizatorów? WSTYD!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl