:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C mgła

Interdruk wygrywa Puchar Przewodniczącego PR LZS Kazimierza Sionka

Piłka nożna, Interdruk wygrywa Puchar Przewodniczącego Kazimierza Sionka - zdjęcie, fotografia

W sobotę 7 kwietnia 2018 roku na dwóch orlikach – w Garwolinie i Górznie odbyła się trzecia edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Przewodniczącego Powiatowej Rady LZS w Garwolinie Kazimierza Sionka.

Pierwsze miejsce zajął zespół Interdruku, który w finale pokonał po rzutach karnych (2:1), zespół Med-Legal. W regulaminowym czasie był remis 2:2.
Mecz o trzecie miejsce pomiędzy GKS Górzno a KS Leszczyny, również zakończył się rzutami karnymi. Z presją lepiej poradził sobie zespół, który jest nową drużyną w LZS-ach, czyli zespół z Górzna, wygrywając w 2:1. W regulaminowym czasie było 0:0.
W turnieju o Puchar Kazimierza wystąpiło 8 ekip, podzielonych na dwie grupy. Grupa A swoje mecze rozgrywała na orliku w Garwolinie (przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Koszarach). W tej grupie rywalizowały drużyny: KS Leszczyny, KS Wola Starogrodzka, Med-Legal i Piorun Lipówki. Dla zespołu Med-Legal był to debiut w rozgrywkach LZS, ale tylko z nazwy. Zawodnicy tego zespołu, to członkowie Conectum Garwolin, który uczestniczy w Powiatowej Lidze LZS. Awans do półfinałów pewnie wywalczyły drużyny: KS Leszczyny i Med-Legal.  Małą niespodzianką jest odpadnięcie z rywalizacji zespołów, które bardzo dobrze radzą sobie w Powiatowej Lidze LZS: KS Wola Starogrodzka i Piorun Lipówki.

Grupa B rywalizowała na orliku w Górznie (przy Hali Sportowej). W tej grupie zagrały 3 drużyny z LZS-ów i jedna amatorska: Ave Krzywda, GKS Górzno, Interdruk i Kapsel&Korkociąg. Dla GKS Górzno, Turniej o Puchar Kazimierza był debiutem w rozgrywkach LZS. Zespół Interdruku, to mieszanka zawodników Płomienia Górki i Absolwenta Budel. Natomiast Kapsel&Korkociąg w dużej mierze był oparty o zawodników Husarza Sławiny. Losy awansu w tej grupie ważyły się do ostatniego meczu, a dokładnie do ostatnich sekund. Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce awans do półfinałów wywalczyły ekipy Interdruku i GKS-u.

Półfinały i finały odbyły się na orliku w Górznie. W półfinałach mieliśmy kolejne wyrównane i zacięte spotkania. Interdruk wygrał z KS Leszczyny po karnych (3:2). W regulaminowym czasie było 0:0 – podobnie jak w meczu o 1 i 3 miejsce. W jedynym meczu, w którym o zwycięstwie nie decydowały karne, był półfinał pomiędzy Med-Legal a GKS Górzno. Tutaj również nie brakowało dramaturgii do ostatnich sekund. Ostatecznie w meczu debiutantów lepszy okazał się Med-Legal, wygrywając rzutem na taśmę 3:2.

Bardzo dawno już nie oglądaliśmy turnieju, w którym oba mecze finałowe kończyły się karnymi. To, co stało się podczas meczu o pierwsze miejsce przejdzie niewątpliwie do historii LZS-ów. Pierwsze 6 karnych wykonywanych przez zawodników Interdruku i Med-Legal było nieskutecznych. Ostatecznie tylko 3 rzuty karne spośród 11, znalazły drogę do bramki. Kolejną ciekawostką jest fakt, że drużyna, która nie przegrała meczu podczas całego turnieju (chodzi oczywiście o czas regulaminowy) zajęła dopiero 4 miejsce. Tymi nieszczęśnikami była ekipa KS Leszczyny. Podobny los wcześniej spotkał Polskę podczas ostatnich Mistrzostw Europy.

Najlepszym bramkarzem został Sławek Osiak z KS Leszczyny, który przepuścił tylko 3 bramki w całym turnieju. Drugie miejsce zajął Piotr Domarecki z Interdruku (6 bramek puszczonych). Na trzecim miejscu Dominik Gałkowski z GKS Górzno również z 6 puszczonymi bramkami.

Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Kościesza z Med-Legal, który strzelił 6 bramek. Drugie miejsce, z 4 bramkami, zajął Piotr Dąbrowski z Pioruna. Na trzecim Hubert Owczarczyk (GKS Górzno), który czterokrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Nad całością zawodów czujnym okiem pieczę sprawował, aby puchar trafił w godne ręce, patron turnieju – przewodniczący Powiatowej Rady LZS - Kazimierz Sionek. Szef naszych rodzimych LZS-ów wręczał osobiście puchary i nagrody, a pomagał mu w tym dzielnie wiceprzewodniczący LZS i wójt gminy Górzno w jednej osobie – Waldemar Sabak. Najlepsi zawodnicy, oprócz statuetek, otrzymali profesjonalny sprzęt do uprawiania tej kulturalnej, aczkolwiek skomplikowanej dyscypliny sportu.

Zespół Interdruku sprawnie kierowany przez Piotra Domareckiego wystąpił w składzie: Dawid Domarecki, Marcin Szwed, Tomasz Jarzyna, Daniel Kondej, Artur Janisiewicz, Marcin Jarzyna, Mateusz Kowalski, Łukasz Śliwecki, Piotr Domarecki.


Interdruk wygrywa Puchar Przewodniczącego PR LZS Kazimierza Sionka komentarze opinie

  • gość 2018-04-11 18:50:32

    Tyle razy podkreślone jest to nazwisko, czy to Kazimierz Sionek z prywatnej kieszeni ufundował puchar, czy już zaczął za pieniądze przekazane ze Starostwa robić sobie kampanię wyborczą.

  • gość 2018-04-11 22:22:57

    Gościu, przecież ten tekst pisała małżonka Kazimierza Sionka- Elżbieta. Ona też prowadzi stronę Komitetu PiS w Parysowie i Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Parysowie, gdzie promuje siebie i małżonka. Wystarczy?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl