:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

KAMAR wygrywa Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej

Piłka nożna, KAMAR wygrywa Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 36
 • MED-LEGAL
  MED-LEGAL
 • KAPSEL & KORKOCIĄG
  KAPSEL & KORKOCIĄG
 • CPI ZAWADY
  CPI ZAWADY
 • KAMAR
  KAMAR
  +31

W sobotę 12 maja 2018 roku został rozegrany Drugi Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej. Miejscem zmagań zespołów sześcioosobowych był Orlik Arena przy Publicznej Szkole Nr 2 w Garwolinie (al. Legionów – Koszary). Turniej rozgrywany był jako impreza towarzysząca w ramach obchodów Święta I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie.

W turnieju wystąpiło 5 ekip, które rywalizowały systemem każdy z każdym. Niestety z przyczyn kadrowych tytułu nie mógł bronić zeszłoroczny triumfator - zespół KS Leszczyny. W takim wypadku faworytem turnieju był zespół CPI Zawady. Już w pierwszym meczu zespół z Zawad musiał uznać wyższość Kamaru, który okazał się czarnym koniem tego turnieju. Bardzo dobrze turniej rozpoczął zespół Michałków, natomiast z każdym meczem rozkręcał się Kapsel & Korkociąg. Największe problemy miał zespół Med-Legal, który pomimo ambitnej postawy nie osiągnął w turnieju żadnych zdobyczy punktowych. Ostatecznie turniej nieoczekiwanie wygrał zespół Kamaru, dla którego jest, to największy sukces w krótkiej, acz burzliwej historii klubu. Na drugi miejscu faworyzowany zespół CPI Zawady, a na trzecim ekipa z branży napojów Kapsel & Korkociąg, która rok temu też była na podium (drugie miejsce).

Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Przybysz (Kapsel & Korkociąg), który 7-krotnie razy pokonywał bramkarza rywali. Najlepszym bramkarzem został Patryk Tkaczewski (CPI Zawady), który skapitulował tylko sześciokrotnie. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Dawid Dycio (Kamar). Dawid nagrodę dedykował swojej Mamie, która tego właśnie dnia miała urodziny.

Poziom turnieju był niezwykle wysoki. Świadczą o tym również dwa nie lada wyczyny. Jarek Mikulski z zespołu CPI Zawady wykopał piłkę na dach hali sportowej, a drugi zawodnik (o jeszcze nie ustalonych personaliach) wykopał piłkę na balkon sąsiedniego przy orliku bloku.

Kamar wystąpił w składzie:
Adam Sobiech (kapitan), Mariusz Lasek (bramkarz), Jakub Kot, Dawid Dybcio, Robert Rękawek, Adrian Majewski, Jakub Godlewski, Paweł Witek, Paweł Kołodziejczyk.

Pamiątkowe puchary i statuetki oraz historyczne zestawy pocztówek pułkowych wręczali: Danuta DurysDyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych i Wojciech SzczegotPrezes Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1. Pułku Strzelców Konnych. Tradycyjnie, najlepsza drużyna otrzymała z rąk Wojciecha Szczegota, piękną rzeźbioną, drewnianą tablicę z podkowami. W tym roku były to dwie podkowy, gdyż była to druga edycja turnieju. Autorem tej artystycznej nagrody jest Jerzy Jarząbek.
 

KAMAR wygrywa Kawaleryjski Turniej Piłki Nożnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl