:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Wybory samorządowe 2018, Kandydatki burmistrza Garwolina pójdą sądu - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 30/10/2018 11:28

Wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych zawrzało. Kandydatki na burmistrza Garwolina, Marzena Świeczak i Iwona Kurowska, opublikowały posty, w których każda z nich zaznacza, że rozważa wejście na drogę sądową. O co chodzi?

Facebook już od jakiegoś czasu jest areną wyborczą Garwolina. Wczoraj, w godzinach popołudniowych (po godzinie 18.00), jedna z kandydatek na burmistrza Garwolina Marzena Świeczak (KWW Marzeny Świeczak wspierany przez Tadeusza Mikulskiego) w swoim publicznym poście określiła kampanię prowadzoną pod szyldem swojej przeciwniczki Iwony Kurowskiej jako „brudną” i opartą na nieprawdziwych informacjach i dezinformacji społeczeństwa. W poście domaga się również publicznych przeprosin ze strony członka rodziny kontrkandydatki, która w jej odczuciu swoim komentarzem narusza jej dobra osobiste i dyskredytuje w oczach mieszkańców miasta. Marzena Świeczak zaznaczyła, że bierze pod uwagę możliwość skierowania sprawy do sądu.

 

W odpowiedzi na ten post, tuż po godzinie 21.00, kandydatka na burmistrza Garwolina z ramienia PiS Iwona Kurowska publicznie wyjaśniła rywalce, że opinia członka jej rodziny jest opinią prywatną tej osoby i nie jest częścią kampanii prowadzonej pod jej szyldem. Iwona Kurowska zaznaczyła, że oczekuje wycofania przez Marzenę Świeczak, bezprawnych w jej odczuciu oskarżeń o prowadzenie przez nią „brudnej” kampanii, pod rygorem skierowania sprawy do sądu w trybie wyborczym.

 

Marzena Świeczak opublikowała oświadczenie

Publiczne przeprosiny członka rodziny kandydatki Kurowskiej w stosunku do Marzeny Świeczak pojawiły się na Facebooku. Dziś rano kandydatka, wspierana przez obecnego burmistrza Tadeusza Mikulskiego, opublikowała oświadczenie, w którym podkreśla, że samorząd nie może być polem walki poszczególnych frakcji, a kampania wyborcza powinna być jak najbardziej merytoryczna i pozbawiona jakichkolwiek negatywnych przekazów. – W jej trakcie oraz po jej zakończeniu należy kierować się wyłącznie interesem mieszkańców i dobrem miasta Garwolina. (…) Oskarżanie na portalu społecznościowym mojej osoby o to, iż „aprobuję nieludzkie traktowanie swoich podwładnych przez kierowników” narusza moje dobra osobiste i dyskredytuje w oczach mieszkańców miasta. Jest to tylko pomówienie w kierunku mojej osoby. Szerzona dezinformacja, iż nie chce wziąć udziału w debacie przedwyborczej jest nieprawdziwa. Zarówno przed pierwszą turą wyborów jak i teraz trwają rozmowy komitetów wyborczych w celu ustalenia jej zasad, tak by była merytoryczna i pozbawiona jakichkolwiek negatywnych przekazów – pisze w swoim oświadczeniu Marzena Świeczak (pełna treść oświadczenia – kliknij tutaj)

 

Iwona Kurowska sprawę przekazała swojemu prawnikowi

Facebookowy post Marzeny Świeczak, dotyczący kampanii kontrkandydatki, pozostał jednak niezmieniony. Na jej fan page'u nie pojawiło się ustosunkowanie do żądania rywalki. Co w tej sytuacji zamierza zrobić Iwona Kurowska? Czy rozważa wkroczenie na drogę sądową? – Sprawę przekazałam swojemu prawnikowi – informuje Iwona Kurowska. – Ja prowadzę swoją kampanię w sposób czysty i merytoryczny. Nie przychodzi mi do głowy, żeby pozywać w jakikolwiek sposób panią Marzenę Świeczak w związku z wypowiedziami, które pojawiają się na mój temat na jej fan page'u, a pojawiają się wypowiedzi różne, nie tylko krytyczne, ale też kłamliwe. Nie są to wypowiedzi pani Marzeny Świeczak. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby oskarżać panią Marzenę lub kogokolwiek z jej sztabu wyborczego, że to jest brudna kampania prowadzona przeciwko mnie. Są różne osoby wokół nas. One mówią różne rzeczy, wypowiadają swoje opinie. Czasami kłamią i to jest ich prywatna sprawa. Nie przychodzi mi do głowy, żeby oskarżać o to moją konkurentkę i jej współpracowników, że jest to brudna kampania prowadzona przeciwko mnie – podkreśla Iwona Kurowska.
 

Obie apelują o wyciszenie emocji

Obie kandydatki proszą swoich wyborców o zachowanie spokoju. – Moim zdaniem nadeszła pora wyciszyć emocje i powiedzieć STOP! – napisała w swoim oświadczeniu Marzena Świeczak. – Szanowni państwo, drodze przyjaciele, logika kampanii ma swoje prawa i wpisane są w nią silne uczucia. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich, w szczególności do zwolenników mojej kandydatury o wyciszenie emocji w rozmowach, publicznych wypowiedziach, dyskusjach. Spór ma sens wtedy, gdy nie przekraczamy pewnych granic, chociaż prawda musi być zachowana. Proszę pokażmy, że my Garwolacy potrafimy się różnić ładnie – apeluje w mediach społecznościowych Iwona Kurowska.

 

ur

Fot. materiały wyborcze kandydatek, screeny – Facebook.

Reklama

Kandydatki na burmistrza Garwolina pójdą do sądu? komentarze opinie

 • Zamiast debaty - niezalogowany 2018-10-30 12:08:06

  Zamiast debaty i publicznych odpowiedzi na niewygodne pytania mieszkańców Garwolina, pani Marzenka wydumała sobie problem "brudnej kampanii". A może zamiast sztucznych kryzysów, warto się zająć "brudami" w urzędzie? Tam dopiero będzie co sprzątać po 20 latach! Miliony złotych. STOP dla M! - to jest dobry postulat!

 • gość 2018-10-30 12:09:05

  Skoro apelują o wyciszenie to szeptem zapytam kiedy debata Ładne Panie ?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 12:14:57

  Bicie piany przez sztab P. Świeczak. Ślepy zobaczy, ze próbują przykryć aferę z byłą wiceburmistrz. Caly mit kompetentnej analityczki runął, ktos inny odwala czarną robotę. Słabe, nie damy się na to nabrać.

 • gość 2018-10-30 12:20:45

  Pani Marzeno, czy jak ktos pozyczy od pani kasę to po zrot idzie pani do jego szwagra, bratowej, teściowej, itp? A czy czuje sie pani odpowiedzialna za swoich ale inie swoich ludzi, którzy atakują P. Kurowską? Nie kupujemy tego!

 • gość 2018-10-30 12:38:32

  M jak manipulacja, zawsze czas płynie i z debaty nici, prawda pani M.? A może i p. Perek sie troche przykryje?

 • gość 2018-10-30 12:57:39

  i te słodkie,pełne miłości bliźniego komentarze na pewno piszą zwolennicy nieskalanej prawdy i sprawiedliwości, z nieprzymuszonej woli i troski o sprawy miasta.Skończcie Państwo z tym hejtem.I tak już nic nie zmienicie w decyzjach wyborców

 • gość 2018-10-30 13:05:40

  HHHeee to niech pani M rozpatruje sprawę do sądu, ale i tak nie ma szans. Bardzo ładna odpowiedź Pani Kurowskiej,

 • Marianna Kielak 2018-10-30 13:24:56

  Niedługo będziemy znali wynik.

 • gość 2018-10-30 13:29:37

  ALE PODOBNO W SĄDACH NI JAK SPRAWIEDLIWOŚCI NIE UŚWIADCZYSZ .WIEC PYTAM PO CO TAM IŚĆ. TAK TWIERDZI PIS DLATEGO ROBI REFORMĘ.ALE CIEKAWI MNIE NAJBARDZIEJ ILE Z TYCH OSÓB JEST KATOLIKAMI CYT:szanuj bliźniego swego jak siebie samego" koniec cytatu.

 • Do p. Świeczak - niezalogowany 2018-10-30 14:52:47

  Pani Marzeno, proszę do swoich wyborców nie mówić STOP. To nie grzeczne. Ja rozumiem, że temperatura jest wysoka. Oczywiście hamstwa nie można tolerować i jestem jak najbardziej za, ale nie da się prowadzić merytorycznej dyskusji, bez krytyki. Wiele osób oczekuje właśnie na takie merytoryczne od Pani odpowiedzi np. w temacie zatrudnienia Pani Marii Perek. To są bardzo ważne informacje do podjęcia decyzji wyborczej. Czy ta Pani jest zatrudniona, i co robi? Jak do tej pory Pani się na ten temat nie wypowiedziała. Więc jak mam to rozumieć?

 • Pytanie do M - niezalogowany 2018-10-30 14:59:14

  Pani Marzeno, przypomni Pani mieszkańcom kto robi wszystkie pomniki w Garwolinie. Merytorycznie.

 • gość 2018-10-30 15:31:12

  Generalnie każdy jest odpowiedzialny za swoje własne czynny i słowa. Jeśli kuzynka Pani Iwony Kurowskiej jest pełnoletnia, to niech odpowiada za własne słowa. Dlaczego za jej słowa ma przepraszać Iwona Kurowska? Tego nie rozumiem. Gdyby każda kandydatka miała przepraszać za słowa i opinie wyrażane przez ich zwolenników, to doszlibyśmy do paranoi.

  Ja osobiście oczekuję debaty, gdzie Panie wyjaśnią swoje stanowiska. Chciałbym w końcu Panią Świeczak zobaczy na żywo, bo na razie jest głęboko ukryta - niby jest, ale tak naprawdę jej nie ma. Panią Kurowską już widziałem, prowadziła spotkanie z Sasinem, Pietrzakiem, była u mnie w domu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 15:38:10

  Pani M taka zrobiona, że nie ma czasu odpowiedzieć co robi pani Perek w UM a i na debatę też się nie zgodzi bo zajęta przeglądaniem fb, zresztą patron m nie pozwoli bo kompromitacja pewna.

 • gość 2018-10-30 15:40:49

  Hejt jest tylko po stronie PIS, domagają się debaty, a moim zdaniem unikanie jej jest świetnym zagraniem M. Wygrała pierwszą turę i nie musi iść w pyskówki. Debata nic by nie wniosła, każdy zmontowałby 5min przekazu pokazując wielką wygraną i porażkę kontrkandydata. Pani K potrafi zdecydowanie lepiej się sprzedać, Sasin, Szydło, dla mnie to osoby skompromitowane, ale mają swoich fanów w Garwolinie. Wynik będzie blisko, ale wygra M.

 • gość 2018-10-30 15:43:33

  Generalnie każdy jest odpowiedzialny za swoje własne słowa i czynny. Jeśli słowa naruszające dobra osobiste wypowiedziała albo napisała osoba dorosła to niech za nie odpowiada. Skoro autorem spornej wypowiedzi nie jest Kurowska tylko osoba trzecia, choćby z najbliższej rodzinny, to dlaczego przepraszać ma Kurowska - tego nie rozumiem!

  Potrzebna jest debata, może o tym ktoś napisze

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 15:44:50

  "Brudy",zaniechania i dezinformacja-to są raczej cechy obecnych.Nalezy to zmienic bo w urzedach sami lenie i łapówkowicze.Pani Marzeno nie dla pani wejście na stołek bo robi pani intrygi.A pani Iwona to świerzosc.Prosze pani Iwono po wyborach zrobic porzadek z urzedami,które niszczą nam zycie.

 • Zenek - niezalogowany 2018-10-30 16:02:39

  Pani Marzeno ,trzymaj sie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 16:32:41

  Proszę nam wyjaśnić czemu miasto traci pieniądze zatrudniając dwie wiceburmistrz? Podobno miała być Pani kompetentna Pani M!!! A Panie w urzędzie szepczą ze jest Pani oderwana od rzeczywistosci i poza pozowaniem do zdjęć i cięciem wstążek nic Pani nie robi...

  Zatrudnienie Pani Pyrek na umowę o dzieło aby dalej robiła to co robi to skandal.

  Nie oddam na Panią głosu i żałuje ze go zmarnowałem w pierwszej turze wyborów.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 16:49:00

  Pani Kurowska popada w panikę, prezydent, premier, wicepremier, wiceminister, poseł... jeszcze może tyko prezes coś pomóc?
  Nie! Nic i nikt już nie pomoże. Za dużo lansu i nachalności. Odwiedziny w domach, do czego dochodzi?
  To działa jak budyń! O za dużo, to i świnia nie chce!

 • gość 2018-10-30 16:52:14

  Pani Marzeno, kampania wyborcza powinna być jak najbardziej merytoryczna. Powinna być pozbawiona hamskich wypowiedzi i przekazów, ale nie negatywnych, krytycznych argumentów. Wymiana opinii, zwłaszcza na tak eksponowane stanowisko, wymaga krytyki. Przytoczę tutaj opublikowaną informację np. sprawę pracy w urzędzie Pani Marii Perek. W jaki sposób przekazać społeczeństwu takie informacje nie krytykując. Chciałbym wiedzieć jako wyborca, podatnik czy to prawda, że dwie osoby w urzędzie robią to samo czy też nie? Za co mają płacone z pieniędzy podatników. To są ważne rzeczy przy podejmowaniu decyzji wyborczej. A Pani się do tego nie odniosła. Więc mam uznać, że to prawda? Mieszkaniec Garwolina

 • Garwolak - niezalogowany 2018-10-30 17:26:44

  Głupie pi.... zamiast się kłócić zróbcie coś może WSPÓLNIE dla grajdołka

 • Ona - niezalogowany 2018-10-30 19:18:24

  czekamy z niecierpliwościa na debatę :)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 20:11:24

  Pani I tonie i nie pomaga sobie tym jak to ktoś nazwał lansem.Kurcze normalnie Garwolińska Księżna Kate!!! Hehe Upadła gwiazda chciała bym aby tak jej mieszkańcy dokopali wynikiem wyborów żeby się już nie pokazała więcej w Garwolinie nie chce już się patrzeć na tą jej wymalowaną podrasowaną,( nieudolnie) twarz na plakatach.

 • gość 2018-10-30 21:10:05

  OJ MARZENKA KONCZ WASCI NIE RÓB WSTYDU JESTES CIENIZNA

 • gość 2018-10-30 21:14:28

  TA M JEST TAK KOMPETENTNA JAK I ten bioenergoterapeuta co normalnej pracy się boi . Jak nic czuć że macza palce w kampanii m . Nie ma co gdybać czy perek jest zatrudniona . Jest bip na stronie urzędu i sprawa jest jasna że płaci urząd jednej i drugiej . Może i p . Kurowska ma wady ale gorzej niż obecnie być nie może . Dlatego trzeba zmian bo inaczej zatrudnienie w mieście będzie po znajomościach . Dlatego magistratowi nie zależy by powstawały nowe miejsca pracy . Oni się nie przerwią od pracy . Widać jak kłamczucha nie chce wyjść z nory i styko warczy .

 • gość 2018-10-30 21:24:05

  chyba nie do garwolińskiego sądu ? Tu ktokolwiek przeciw obecnemu urzędowi lub policji ten winien i nie ma rozmowy .

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 15:34:59

  Pani perek została spowrotem zatrudniona bo potrafi pisać a pani swieczak tylko czyta to tak jak w kawale o milicjantach dlaczego chodzą parami bo jeden myśli a drugi to bezmuzg jeden umie pisać drugi czytać i to samo mamy w naszym urzędzie sporo podwójnych stanowisk osadzonych w ten sam sposób bo to ta sama ideologia jeden myśli za drugiego i kasę doja do siebie.

 • gość 2018-10-31 16:57:41

  O pomniki, to bardzo ciekawy temat. dlaczego wszystkie pomniki w mieście robi osoba z najbliższej rodziny Burmistrza, bez przetargów, konkursów itd?

 • gość 2018-10-31 17:27:20

  pani v-ce burmistrza boi sie publicznej debaty bo moze ktos zapyta jakie jest zadłużenie miasta przez dotychczasowych włodarzy i kto to spłaci ? Mieszkańcy nie chca płacić za durne pomniki , durne parki oraz inne durne pomysły włodarzy

 • gość 2018-10-31 17:55:15

  czyli zarobi prawnik o zwierzęcym nazwisku

 • Szary człowiek - niezalogowany 2018-10-31 18:11:34

  Nie jestem mieszkańcem Garwolina ale powiatu. Gdy przyglądam się obydwu paniom, jakoś większe zaufanie budzi we mnie Pani Świeczak niż Kurowska. ktoś zapyta a dlaczego? Odpowiem, że Pani Świeczak ma jakieś całkiem niemałe doświadczenie w samorządzie, ma gruntowne wykształcenie, nie stoi za nią taka machina propagandy partyjnej jak za Panią Kurowską. I mam dosyć tego upartyjnienia na każdym kroku. Pani Kurowska nie ma ponadto ani doświadczenia ani tak gruntownego wykształcenia. Za to zapewne góruje nad kandydatką strojami ale to w moich oczach jest zbyt małą przesłanką, ponadto budzi moją nieufność. Skromność w stroju też coś mi zawsze mówi o człowieku, w myśl przysłowia- Nie strój zdobi człowieka ale cnoty jego... I zawsze mam wrażenie, że jeśli ktoś ma mało cnót to usiłuje nadrobić właśnie bogactwem stroju, coś w rodzaju zasłony dymnej...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:14:17

  To wszystko w gruncie rzeczy kwestia smaku jak pisał Herbert. Ci, którzy go mają zagłosuj na p. Świeczak

 • szary człowiek - niezalogowany 2018-10-31 20:04:10

  Do szary człowiek.
  Może właśnie to, że pan nie jest mieszkańcem Garwolina utrudnia panu pełną obiektywną ocenę.
  Jeśli chodzi o wykształcenie to obie kandydatki je mają, tyle że co do "niemałego doświadczenia w samorządzie" p. Świeczak to ja mam obawy. Powołana została na wiceburmistrza na miejsce p. Perek a była wiceburmistrz p. Perek została z powrotem zatrudniona w urzędzie do wykonywania obowiązków, które wykonywała wcześniej wiec teoretycznie mamy dwie wiceburmistrz :) Nie jest pan mieszkańcem dlatego o tym wspominam. Jeśli chodzi o stroje fakt nie widzę nic niestosownego w jej strojach p. Kurowskiej przeciwnie - prosto i skromnie a zarazem elegancko. Jeżeli chce pan ocenić strój p. Świeczak proszę obejrzeć galerie z zdjęciami z imprez lub z sesji gdzie długość sukienek i spódnic mówi za siebie. podaję link - https://egarwolin.pl/artykul/wilga-garwolin-ma-nowy/517536 Takich ujęć znajdzie pan więcej na portalach garwolińskich. I nie chodzi o plotki jakie hulają po magistracie , "że jak się nachyla to jej majtki widać" ale o fakty czyli zdjęcia. miłego oglądania/ wrażeń. A na koniec dodam łacińską sentencję "O gustach się nie dyskutuje"

 • Szary człowiek - niezalogowany 2018-10-31 22:29:09

  No nieźle, nie chciałem byc niegrzeczny i pisać, że pozy Pani Kurowskiej na fotkach są hmm takie chyba nie do celów kampanii wyborczej a kojarzą mi się z seksizmem w wydaniu kobiecym albo krótko mówiąc są tym co określa się pojęciem od zawsze- wyzywające... Ale mniejsza a o to widac inaczej nie potrafi... Ja wiem, że dla was wyznawców pislamu wykształcenie nie ma znaczenia, dlatego np Patryk Jaki gostek po politologi może być ministrem od sprawiedliwości, pani Kępa po skończonej administracji może się samozwańczo tytułować prawniczką, a człowiek po skończonej szkole lalkarstwa pan Suski może być bodajże 5 osobą w państwie, pan minister Adamczyk może byc po magisterium w Koziej Wólce, zapytany o temat pracy magisterskiej nie pamiętał a w dokumentacji uczelni brak jego obecności na wykładach jak i dokumentacji aplikacyjnych, a pan Misiewicz sprzątacz w aptece może być v-ce ministrem MON przed którym kwiat naszego narodu generalicja i korpus oficerski, weterani z Iraku i Afganistanu prężyli się na baczność sic!!!!!! Ale dla mnie taka Pani Świeczka ze swoim doktoratem to jest ktoś, kto daje gwarancję, że ma tyle talentu i wytrwałości, że tak jak zdobyła ten swój doktorat na jednej z najlepszych uczelni w kraju tak samo się przyłoży do pracy na rzecz mieszkańców, bo ona już czegoś niezwykłego dokonała. A po stroju tego nie widać co nie??? A takie powtarzanie plotek o zbyt krótkich spódniczkch to już jest nie tylko brudna kampania a powiedziałbym rynsztokowa, tylko tyle potraficie pisOFFcy!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 07:47:48

  Przecież tam nawet nie jest wiadomo o jaka Marzenę chodzi. Dlaczego ktoś ją musiał przepraszać skoro nawet jej nazwisko nie było podane? Może chodziło o kogoś zupełnie innego. A ona sama pomówiła Panią Iwonę ze prowadzi brudna kampanie i nie przeprosiła. Dziwie się ze nikt jej o to nie pociągnął do odpowiedzialności

 • gośjaroslawć - niezalogowany 2018-11-01 08:09:59

  pani kurowska polskie nazwisko wydieram

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 10:03:58

  Tak czytam Pani Marzenki wpisy o zniesławieniu i zastanawiam się o co jej chodzi. Ten ktoś z rodziny wyraził swoją prywatna opinie i tak naprawdę nie osądził Pani Marzeny o mobbing tylko kierowników i to nie używając nazwisk. Wiec po co robi Pani z siebie takiego błazna...

 • Szary człowiek - niezalogowany 2018-11-01 10:58:44

  Kampania w Garwolinie jak czytam osiąga zenitu emocji, ciekawe że hejtują zwolennicy pisOFFców... Mnie się trochę udzieliło, i z tym sexizmem się trochę zapędziłem za co przepraszam panią Kurowską :) Resztę moich wczorajszych wypowiedzi podpisuję i dzisiaj już bez emocji i po głębszym przemyśleniu. Znacznie bardziej mnie przekonuje pani Świeczak i żałuję, że nie mogę oddać na nią swojego małego głosiku :) Ale proszę pani proszę się nie przejmować tymi atakami na swoją osobę, wierzę, że będzie Pani dobrym burmistrzem. I proszę o pracę na rzecz zgody narodowej w naszej małej powiatowej Ojczyźnie wbrew temu co zrobili politycy wszystkich opcji dzieląc i skłócając nas Polaków na każdym kroku! Może to 100 lecie odzyskania niepodległości skłoni ich i każdego z nas do głębszej refleksji. Pozdrawiam i tych co za panią Kurowską i tych co za panią Świeczak :)

 • cnoty Swieczak - niezalogowany 2018-11-01 12:15:47

  Drogi pani Szary Człowieku! Bardzo nie pan zainspirował swoja wypowiedzią. Postanowiłam sprawdzić stronę obu kandydatek na burmistrza - polecam innym wyborcom!! no i niestety pańskie uwagi nijak się mają do rzeczywistości!! Cnoty na zdjęciu w kościele podczas dożynek nie uraczysz, ale za to krótka szarą sukienkę p. Swieczak :( To już starościna Jonczyk się lepiej ubrała. Podczas składania kwiatów na grobach też długość mało odpowiednia, a przy gratulowaniu dzieciom jakby się bardziej pochyliła to ... i można tak wymienić. Odsyłam do galerii na stronę Marzena Świeczak Wiceburmistrz Miasta Garwolin. I żeby nie było, że się czepiam ,galerie pani Kurowskiej też przejrzałam i niestety takich wpadek nie znalazłam. Tak więc dziękuje, bo mogłam sobie sama wyrobić zdanie co do cnoty ubioru każdej z kandydatek :)))
  .

 • gość 2018-11-01 16:49:04

  a dziś na cmentarzu się lansowała gromniczakowa , tylko że odruch wymiotny powodowała , żaden lans ,dno i muł

 • Szary człowiek - niezalogowany 2018-11-01 18:59:22

  No nie droga Pani nie idzcie tą drogą, chce się powtórzyć za klasykiem...Ten wątek ad personam co do strojów słabiutki... dla wyborcy i przeciętnego człowieka nie zindoktrynowanego totalna prop-agitką pislamu w TVPiS czy innych mendiach (ha ha) to fakt zupełnie bez znaczenia. Ważne jest co obie panie mogą dać mieszkańcom swoją pracą. A największym plusem jest brak przynależności partyjnej pani Marzeny. Dosyć tego zawłaszczania mojej Ojczyzny przez fanatyczno-populistyczną partię, która zawłaszcza sobie po kolei wszystkie przymioty patriotyzmu i obywatelskości, tworząc sztuczny twór ideologiczno- logczny, w postaci- nie jesteś patriotą jeśli nie jesteś wyborcą PiS. Nie jesteś może nawet Polakiem, co najwyżej gorszym sortem, pożytecznym idiotą albo agentem Moskwy! A na pewno zdradziecką mordą! Ludzie zaczynają mieć was dość jak pokazały wybory w dużych miastach jak Warszawa czy Łódź... Im mniej partyjności w samorządzie tym więcej NORMALNOŚCI, której potrzebujemy jako naród jak tlenu... Dlatego pani Kurowska jest przekreślona na samym starcie, z tym swoim grzechem pierworodnym niejako, przynależności partyjnej! Samo poparcie kleru to też za mało na sukces w pracy samorządowej a księża niech się wezmą za wypranie swoich brudów a potem dopiero niech zaczną nam nakazywać jak mamy żyć...

 • PIS puka... - niezalogowany 2018-11-01 19:30:40

  PIS opanował kometarze pod artykułami... szoook
  Muszą wygrać, widać że sie boją...
  Co bedzie jesli Pani Iwona nie wygra?
  Jakie sa scenariusze? Ucieknie z dyrektorowania malutka wiejską szkółką?
  (no pewnie to nie TEN poziom, za nisko)
  Proszę odpowiedzieć bo nie wiem jak głosować ;-)

 • szaray człowiek - niezalogowany 2018-11-01 22:49:33

  Panie szary człowieku, nie wiem co, ale coś pana zalewa. Chyba żółć? Tyle pan jej wylał na pisowców, że aż się martwię o pana zdrowie :( A ja tylko odniosłam się do wykształcenia i kwestii ubioru kandydatek na burmistrza Garwolina które pan poruszył w swojej wypowiedzi. Nikogo nie obraziłam choć teraz czuję się obrażona jako kobieta. Skoro pan określa styl ubierania się jednej z kandydatek mianem "seksistowski i wyzywający" to bardzo współczuję pańskiej żonie (jeżeli takową pan "posiada") i zastanawiam się w co ona się ubiera skoro klasyka dla pana kojarzy się z jednym.... żal i smutek... Jeszcze raz odsyłam do galerii pani pani Marzeny Świeczak Wiceburmistrz Miasta Garwolin i czekam na recenzję.
  p.s. doceniam wykształcenie pani Świeczak, dr sejsmologii tak ?? czy jestem w błędzie? Pan taki znawca to proszę o sprecyzowanie i sprostowanie mojej wiedzy w tym zakresie.

 • szary człowiek - niezalogowany 2018-11-01 23:30:39

  Panie szary człowieku, w swojej ostatniej wypowiedzi użyłam słowa "sejsmologii". Z góry bardzo pana przepraszam jeżeli skojarzy się to panu "jednoznacznie", w razie wątpliwości odsyłam do słownika lub na stronę Państwowego Instytutu Geologicznego. Och.. zapomniałabym odnieść się kto za kim stoi i kto kogo popiera. Skoro pan nie mieszka w Garwolinie to wytłumaczę: za/ przed/ obok zależy na którym zdjęciu stoi pan burmistrz Mikulski oraz komitet :) Jak by miał pan problem z identyfikacją to proponuję spacer po Garwolinie. Takie największe bilbordy i sporo ich dookoła- będzie pan wiedział kto i co , bo zniżając się do pańskiego toku rozumowania: "że jak się nie ma cnót to się strojem nadrabia" można sądzić, że "mały człowiek robi duży cień" Wyraźnie podkreślam - idąc za tokiem pańskiego rozumowania!!!

 • Szary człowiek - niezalogowany 2018-11-02 06:02:26

  Miła pani warto się podpisać jakimś pseudonimem, łatwiej rozmawiać. Za to określenie ,, seksizm.. przeprosiłem już powyżej i były to moje emocje na niewybredny wpis na temat pani M Świeczak, nie odnosił się tak do pani Kurowskiejj jak pisząc chciałem odciąć się złośliwie adwersarzowi. I tutaj popełniłem błąd, chociaż fakt, gdzieś mi dzwoniło, że pani Świeczak styl ubierania bardziej mi odpowiada, a poza pani Kurowskiej na plakacie ma coś z uwodzenia a jako facet trochę mam do powiedzenia w tym temacie, mniejsza o to. NIe chcę do tego wracać. Ta żółć wylana na PiS fakt, trochę się nazbierało tego a dlaczego nie? Prze te 3 lata obecna władza zapracowała sumiennie... Znam ludzi z PiS, którzy są OK i staram się tego sporu z wyżyn politycznych nie przenosić na nasze Małe Ojczyzny, ale te wybory zostały tak upolitycznione przez PiS... Chce pani wiedzieć dlaczego mnie wkurza??? A taka pani B Szydło, premier od nic nie robienia rozbija się po kraju w 3 limuzyny z kilkoma ludźmi obstawy, jakiej nie ma niejeden prezydent czy premier w EU, to przerasta granice przyzwoitości ludzkiej i władzy ten przepych, to Bizancjum jakie prezentują na co dzień. Czego tak się boi co? Kilku rosłych facetów w trzech limuzynach, czy pani to nie śmieszy i nie złości? Mnie tak! Przecież to wszystko kosztuje i my za to płacimy! Przyjechała zrobiła pokazówkę i dalej w drogę a ja się pytam kiedy Oni mają czas pracować jak od kilku miesięcy robią wielki tour po kraju za dziesiątki milionów PLN!? A szanowny pan dyrektor szpitala jest taki zaangażowany politycznie, że nie ma czasu dopilnować porządku w szpitalu i jak było 20 lat temu, że w toaletach dla pacjentów brak papieru toaletowego i mydła a na SOR po kilku godzinach oczekiwania można zejść na korytarzu jak przed laty, tak jest i tak będzie... Co do wykształcenia pani Świeczak hmmm, rozumiem tą docinkę co ma sejsmologia do samorządu, tak? A to ma, że jakoś uwiarygadnia bardziej w moich oczach od konkurentki, ponieważ coś pokazała w życiu, że, jeśli jej bardzo zależy na czymś to może się wspiąć na wyżyny w swojej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu! A co do ,, dużego cienia małego człowieka,, sama dała pani sobie odpowiedź, jest jakaś różnica między cieniem a nachalną propagandą machiny partyjnej łącznie z wizytą strażniczki broszki z Warszawy!

 • gość 2018-11-02 06:08:59

  Po czynach ich poznamy.
  Pożyjemy zobaczymy!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:18:17

  Tadek i jego poplecznicy rzucają się jak darth wader i jego imperator z gwiezdnych wojen.

 • Gośćjarek - niezalogowany 2018-11-02 17:06:15

  Po mordzie widac ktore to pisowskie scierwo !! pis = polexit
  Powodzenia Pani Doktor !!!

 • gość 2018-11-02 22:04:59

  trudno konkurować z taką osobą jak M tak jak trudno usiedzieć obok człowieka który potrzebę pod siebie załatwia . Widziałem tę M na cmentarzu i nie wiedziałem że photoshop ma aż takie możliwości , sliska baba , no weż konkuruj jak nie wytrzymasz obok takiej . Naprawdę to będzie jak zawsze i grajdołek pozostanie grajdołkiem , tu komuna ma się dobrze i układziki dzialają . Za czyją kasę spotkania na starówce burmistrzu były >

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Sprzedam Dom 68 m Łaskarzew

Sprzedam dom w Łaskarzewie 15km od Garwolina, Bogata infrastruktura , szkoły sklepy blisko centrum miasta 250 m. Dom murowany , okna pcv, drzwi..


Pomogę zredagować pracę

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Sprzedam piekna dzialke

Sprzedam działke budowlana 2.071m2 na zamknietej prywatnej ulicy w Mierziaczce, 0.5km od obwodnicy Garwolina, 3km od centrum Garwolina. Prad, gaz,..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Firma Wydawnicza Michał Gawryołek z siedzibą w Ryki 08-500, ul. Szkolna 1

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"