:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Marzena Świeczak: Stop! Samorząd nie może być polem walki poszczególnych frakcji

Wybory samorządowe 2018, Marzena Świeczak Stop! Samorząd może polem walki poszczególnych frakcji - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 30/10/2018 07:13

Kandydatka na burmistrza miasta Garwolina Marzena Świeczak (KWW Marzeny Świeczak wspierany przez Tadeusza Mikulskiego) wydała oświadczenie, w którym podkreśla, że samorząd nie może być polem walki poszczególnych frakcji, a kampania wyborcza powinna być jak najbardziej merytoryczna i pozbawiona jakichkolwiek negatywnych przekazów. W oświadczeniu kandydatka odnosi się także do zarzutu aprobowania przez nią nieludzkiego traktowania podwładnych przez kierowników w Urzędzie Miasta.

Poniżej publikujemy oświadczenie kandydatki na burmistrza Garwolina Marzeny Świeczak.

Stop! Samorząd nie może być polem walki poszczególnych frakcji.

Kampania wyborcza powinna być jak najbardziej merytoryczna i pozbawiona jakichkolwiek negatywnych przekazów. W jej trakcie oraz po jej zakończeniu należy kierować się wyłącznie interesem mieszkańców i dobrem miasta Garwolina. Moim zdaniem nadeszła pora wyciszyć emocje i powiedzieć STOP! Oskarżanie na portalu społecznościowym mojej osoby o to, iż „aprobuję nieludzkie traktowanie swoich podwładnych przez kierowników” narusza moje dobra osobiste i dyskredytuje w oczach mieszkańców miasta. Jest to tylko pomówienie w kierunku mojej osoby. Szerzona dezinformacja, iż nie chce wziąć udziału w debacie przedwyborczej jest nieprawdziwa. Zarówno przed pierwszą turą wyborów jak i teraz trwają rozmowy komitetów wyborczych w celu ustalenia jej zasad, tak by była merytoryczna i pozbawiona jakichkolwiek negatywnych przekazów.

Oświadczam, że jestem w ciągłym kontakcie z mieszkańcami miasta, z którymi rozmawiam zarówno o wizji miasta i pomysłach, które chciałabym zrealizować jak i o problemach, bo te należy rozwiązywać. Wierzę głęboko, że po zakończeniu kampanii, będziemy w stanie rozmawiać merytorycznie o potrzebach i oczekiwaniach mieszkańców. Jestem przekonana, że możemy zbudować nowoczesne miasto na miarę naszych oczekiwań, z którego będziemy jeszcze bardziej dumni.

Dla mnie każdy mieszkaniec i jego problem jest tak samo ważny i jestem gotowa na każdą opinię o mieście i problemach, które napotykają mieszkańcy. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w drugiej turze wyborów. 4 listopada samodzielnie zdecydujecie Państwo o przyszłości naszej Małej Ojczyzny.

Marzena Świeczak, 

kandydatka na burmistrza Garwolina 

 

oprac. ur

Reklama

Marzena Świeczak: Stop! Samorząd nie może być polem walki poszczególnych frakcji komentarze opinie

  • gość 2018-10-30 08:38:11

    witam, co innego pani pisze, a co innego robi. cytuję panią z ostatniego oświadczenia "Dla mnie każdy mieszkaniec i jego problem jest tak samo ważny i jestem gotowa na każdą opinię o mieście i problemach, które napotykają mieszkańcy" . To proszę wreszcie stanąć do debaty, abyśmy mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię o problemach w mieście, jak również dowiedzieć się odnośnie zamieszczonego w Kurierze Garwollińskim artykułu cytuję "Maria Perek nadal pracuje w Urzędzie Miasta Garwolin" Budzi też zastanowienie dlaczego pozostałe media lokalne w postaci egarwolin czy też wirtualny Garwolin - MILCZĄ. Czas Stanąć twarzą w twarz z mieszkańcami, a wtedy, każdy będzie mógł podjąć właściwy wybór.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 08:43:15

    Pani M, przecież jest Pani pionkiem w grze... proszę nam wytłumaczyć czemu w urzędzie są dwie Panie wiceburmistrz?

    Czemu Pani dostaje pensje i pensje dostaje Pani Perek która rzekomo Panią zastąpiła.

    To jest skandal!!!!!

    Powinna Pani odpuścić wybory, bo jeśli już na starcie wchodzi Pani w takie gry to potem będzie tylko gorzej!

    Cały urząd aż świszczy, ze Pani Perek została bo Pani M nie ogarnia w ogóle co się dzieje - tymczasem codziennie wmawia się nam ze jest Pani kompetentna i wykwalifikowana.

    To jakiś cyrk

  • gość 2018-10-30 08:52:04

    A czy p. Marzena Świeczak przeprosiła P. Iwonę Kurowską?? Żenujące.. .biegnie do gazety poskarżyć się a sama zrobiła to samo!!!! oskarżając o "brudną " kampanię. Z tego co widzę to p. Kurowska prowadzi czystą i merytoryczną kampanię. Proszę się zapoznać z wpisem p. Kurowskiej bo tego już portal już nie zamieścił, a szkoda...
    "Szanowna Marzena Świeczak Wiceburmistrz Miasta Garwolin, cytowana przez Ciebie wypowiedź osoby należącej do mojej rodziny jest jej prywatną opinią i w żadnym wypadku nie jest częścią kampanii prowadzonej pod moim szyldem. Sugestie takie są nieprawdziwe, a przez to godzą w moje dobra osobiste. Oczekuję, że spór między wami rozstrzygniecie we własnym zakresie, bez kierowania bezpodstawnych oskarżeń co do prowadzenia przez moją osobę „brudnej” kampanii. W związku z powyższym oczekuję, że do godziny 23.00 wycofasz swoje bezprawne oskarżenia o prowadzenie przeze mnie „brudnej” kampanii, pod rygorem skierowania sprawy do sądu w trybie wyborczym. Jednocześnie oświadczam, że nie są mi znane fakty dotyczące tolerowania przez Ciebie „nieludzkiego traktowania podwładnych przez kierowników”.
    Dominika Paziewska nie jest członkiem mojego sztabu wyborczego ani tym bardziej nie posiada żadnych pełnomocnictw do wypowiadania się w moim imieniu."
    https://www.facebook.com/IwonaKurowskaKandydatkanaBurmistrzaGarwolina/?hc_ref=ARTENeKd2AIoDEIwj9sL-awyfmfsXRjP4Ot4vyDvL_Fpxb5rsMtwHdRzsDdgYVHyiY8&fref=nf&__xts__[0]=68.ARD9HNwzFnUCPATyJsYyRPLkDyvp9lH7GxLC-nRTwbwqxezUPu2t5WaZ2iSn1EirJxuGKO108kqplEAVtMaHtKpp3n7yRHy-jsZzGnD3B1yySX5MplMEN3AOM0JF8XMhMjFOYfae-9y3f8P_opIkxssxZ0WsYpW8ecYjKH246_vqO43fUc2ctaDQWgXC0AxTAZty1cudtwHZZBGKtD0T&__tn__=kC-R

  • gość 2018-10-30 09:02:44

    Pani Marzeno, sama Pani doskonale wie, że do debaty nie dojdzie.W tym momencie nie ma na to szans. Proszę być obiektywną.

  • gość 2018-10-30 09:03:57

    Pani Marzeno, dlaczego Pani boi się sama odezwać do wyborców np.: na jakimś spotkaniu. Teraz tez jakoś nie daję wiary, że Pani sama opracowała to oświadczenie. Słabe to.

  • Świeczka Tadeusz - niezalogowany 2018-10-30 09:45:43

    Witam, proszę o ustalenie terminu spotkania Pani Marzena Świeczak - Wyborcy. Chciałbym usłyszeć co ma Pani do przekazania wyborcom. Jeśli mam oddać głos na Panią to chciałbym być na Pani spotkaniu wyborczym ale chyba takiego do tej pory nie było.
    Na facebooku też Pani mało odpowiada na pytania ludzi.
    Mam wrażenie że w ostatnich dniach Pani sposób wypowiedzi na facebooku stał się bardzo pewny siebie, wręcz bym powiedział pyszny. Proszę nie iść tą drogą. To powyższe oświadczenie też dla mnie wydaje się być atakujące. Miałem Panią za miłą osobę

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 10:27:49

    Bardzo mądrze powiedziane! Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Kampania Kurowskiej zaczyna być już zdecydowanie nie Do przyjęcia. Rozwazalem obydwie kandydatki ale w tej chwili zdecydowanie Pani Marzena. Pozdrawiam.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 11:02:09

    Marzena nie daj się wplątać w te pisowskie zagrywki poniżej pasa!

  • STOP dla M. - niezalogowany 2018-10-30 11:07:13

    STOP! Stop dla M. Osoba, która unika spotkań z mieszkańcami, jak diabeł święconej wody boi się debaty z udziałem swojej konkurentki i mieszkańców Garwolina, boi się i unika odpowiedzi na pytania, co tak naprawdę działo się w urzędzie i w mieście przez ostatnie 20 lat, nie może być burmistrzem! Bo jak? Dalej będzie to samo? Stop dla M!

  • gość 2018-10-30 11:08:03

    O litości, obie kandydatki są czyimiś marionetkami. Głosowałam na P. Zadrożną, wydawało mi się, że to ona ma najlepsze kwalifikacje na burmistrza. Jakże się co do niej pomyliłam. A to Wasze przekrzykiwanie zrobiło się PO PROSTU NUDNE!!!!! Obie Panie powinny trochę spuścić parę. Ludzie to nie " bezwolne i bezmózgie" istoty. Każdy wie na kogo głosować, a to wzajemne obrzucanie się błotem już się przejadło i dobrze nie świadczy o żadnej z kandydatek.

  • kondzio - niezalogowany 2018-10-30 11:16:41

    Wolne żarty, "samorząd nie może być polem walki..." czyli krótkim,żołnierskim ;) słowem: jak my rządzimy to jest ok, jak Oni rządzą to jest źle. Oj pani M jak Marionetka...czas dorosnąć.Burmistrz znalazł mięsko armatnie i wystawia na pierwszą linię :) w sumie szkoda mi Pani...ale z drugiej strony może parę "klapsów" od społeczeństwa przyda się Pani ;))) to otworzy Pani oczy.

  • MM - niezalogowany 2018-10-30 11:20:03

    Jest prośba obu kandydatek o wyciszenie,Jest czas wyborów i jest czas refleksji związanej z listopadowym świętem.Większość z nas podjęła decyzje na kogo głosować i żadne kłótnie,ostre wpisy w mediach tego nie zmienią.Zresztą pamiętajmy,że istnieje swiat poza mediami społecznościowymi i lokalnymi portalami,ludzie rozmawiają twarzą w twarz i mają własne zdanie.Po wyborach będziemy mieszkać w tym samym mieście,będziemy chodzić na spacery nad tę samą rzekę.Emocje opadną,a my pozostaniemy Garwolakami.I jedno się zmieni - stanowisko burmistrza obejmie kobieta.

  • gość 2018-10-30 12:57:31

    CHCEMY DEBATY!!!

  • gość 2018-10-30 13:00:34

    Prosimy o debatę!!!

  • gość 2018-10-30 13:54:11

    Podobno w niedzielę w transmisji z Watykanu na Anioł Pański Panią Iwonę i jej rodzinę ma pozdrowić i życzyć
    wygranej sam Papież :)
    Jeżeli Morawiecki Sasin i Szydło nie pomogą to może sam...... najwyższy(chociaż niskiego wzrostu ) przyjedzie ...

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 15:13:27

    Dość debat,przesłuchań,komisji.Dość PISU!!!!!!!!!!

  • gość 2018-10-30 15:19:14

    Pani Marzeno, niech się Pani nie da wciągnąć w żadne debaty! Pani Kurowska po pierwszej turze wystraszyła się przegranej i teraz usilnie próbuje Panią dyskredytować. Tak jak słusznie pisał ktoś wcześniej - ludzie nie są głupi. Zagłosują zgodnie z sumieniem.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 15:20:45

    Zawsze oszuści wystawia kogoś na odstrzal lub jakiegoś kozła ofiarnego kto się da wplatac w takie układy niech do nikogo potem niema żalu jak zaliczy twarde ladowanie na ryju lub dupie wstyd dla rodziny znajomych i samego siebie ale niektórych siła trzeba sprowadzać na ziemię żeby potem przejrzeli na własne oczy jak ich koledzy wydymali to chyba pani swieczak jest koniecznie potrzebne do nabrania rozumu i pokory.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-30 17:12:28

    Widać powstrzymali się z jawnego komentowania pod imieniem i nazwiskiem i grupa przenieśli się tu.. śmieszni kolesie P.iwony .. więcej oglady

  • Bob - niezalogowany 2018-10-31 09:12:00

    Pani Marzeno. Ze mną nie jest pani w kontakcie choć żywo interesuje się sprawami Garwolina. Nie ma pani nigdzie choć wpisy tu i uwdzie są ale podejrzewam że nie są to słowa Pani. W Garwolinie przez ostatnie 10 - 20 lat prócz rozpędu ekonomicznego (w całym kraju) nic ale to nic się nie dzieje jak przewracałem się o wystające płytki chodnikowe tak się o nie przewracam. Myślę że czas na zmiany.

  • Gośc - niezalogowany 2018-10-31 11:34:17

    Chwilę. Może niech pani minister nie mówi co kto ma mówić czy co ma robić. Pani minister nie zdaje sobie sprawy w jakie piekło Brnie.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-01 07:55:42

    A może dowiemy się jakie nagrody dostały obie panie prócz tego ze podwójne angaże maja to na pewno nagrody uznaniowe niemałe tez były i na pewno żadnej z pan nie pomineli

  • gość 2018-11-01 17:55:07

    OKRADANIE MIESZKANCÓW W IMIE PRAWA. ODCHODZI SIE NA EMERYTURE I NADAL PRACUJE ROBIAC ROBOTE ZA CELEBRYTKE, KTÓRA NIBY V-E BURMISTRZA LECZ W GODZINACH PRACY PROWADZI KAMPANIE WYBORCZA BY URZYMAC DOTYCHCZASOWY UKŁAD. BURMISTRZ TEZ PO WYBORACH MA ZAGWARANTOWANA PRACE W URZEDZIE PEWNIE, PEWNIE W MIEJSKEJ OSWIACIE TU SIE NIE WIELE ROBI A KASA JEST, DLATEGO JEST WALKA O BURMISTRZA BO NOWY MOŻE TE PLANY SNIWECZYC

  • gość 2018-11-06 12:38:38

    e ile jeszcze pan M postawi wiez> widokowych na cmentarz na kazdym rogu czy jeszcze wiecej stawiac moze i dusze cos pomoga.