:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C bezchmurnie

Porażka Zellera w Pucharze Polski

Zeller Zdrowie Garwolin przegrał w 1/32 Pucharu Polski w futsalu z Constractem Lubawa 2:6 . Mecz rozegrano w hali przy Żwirki i Wigury

Wynik nie oddaje tego, co tak naprawdę działo się na parkiecie. Garwolinianie przez niemal całe spotkanie toczyli zacięty bój z wiceliderem I ligi, doświadczenie wzięło jednak górę.

W pierwszej połowie gospodarze popełnili dwa kosztowne błędy. W 12. minucie Sebastian Grubalski odebrał piłkę przed polem karnym Arkadiuszowi Zalewskiemu i otworzył wynik. Tuż przed przerwą Mariusz Dróżdż niepotrzebnie wycofał futbolówkę do Daniela Fica.  Golkiper Zellera nie wiedział co zrobić. Gdyby ją przyjął, byłby to jego drugi kontakt w akcji, co skutkowałoby rzutem wolnym pośrednim z linii pola karnego. Postanowił więc odprowadzić ją za linię końcową, ta jednak wturlała się tuż przy słupku.

Na początku drugiej połowy piłkę do własnej bramki skierował niefortunnie interweniujący Arkadiusz Zalewski. Garwolinianie nie zamierzali jednak się poddawać. Podopieczni Tomasza Talarka rzucili się do ataku. Ofensywna taktyka przyniosła oczekiwany efekt.  W 29. minucie gry do siatki trafił Filip Gac, a chwilę potem bramkę kontaktową zdobył Arkadiusz Zalewski.

Gospodarze dążyli do wyrównania. W 36. minucie skrzydła podciął im Daniel Sass, który podwyższył prowadzenie Constractu. W końcówce przyjezdni zdobyli jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrali 6:2.

Zeller Zdrowie Garwolin - Constract Lubawa 2:6 (0:2)

Bramki: Gac 28:14, A.Zalewski 30:59 - Grubalski 11:59, 35:34, samobójcza 19:10, 24:06, Sass 35:59, Sadowski 37:04

Zeller: Jakubaszek - Gac, A.Zalewski, Pyra, Papiernik oraz Fic, M.Zalewski, Sitarek, Kowalski, Drożdż, Parzyszek, Godlewski, Szczęśniak