:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Zdrowie pożegnało się z Halowym Pucharem Polski

Portal eGarwolin.pl 27/01/2019 17:04

Na 1/16 finału rywalizację w Halowym Pucharze Polski zakończyło Zdrowie Garwolin. Ekipa dowodzona przez Karola Kopcia przegrała przed własną publicznością z współliderem I ligi GI Malepszy Futsal Leszno 2:11.

Początek spotkania należała do gospodarzy. Już w 1. minucie wynik atomowym uderzeniem z dystansu otworzył Filip Gac. Piłkę z autu wyłożył mu Karol Kopeć. Prowadzenie Zdrowia mógł podwyższyć Mateusz Zieliński, ale uderzył z bliska wprost w bramkarza. Co nie udało się jemu, w 9. minucie zrobił Michał Zalewski. 25-latek powalczył o piłkę, którą pod pole karne rzucił Dominik Pusek, a następnie oddał precyzyjny strzał. Po chwili mogło być już 3:0.  Strzelec drugiego gola zagrał wzdłuż bramki do Pawła Pyra, a ten trafił w słupek.

Niewykorzystana okazja szybko się zemściła. Po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego, bramkę kontaktową zdobył Jan Martin. Chwilę potem ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. W 13. minucie goście byli bliscy wyjścia na prowadzenie. W słupek trafił Kacper Konopacki. W odpowiedzi poprzeczkę bramki GI Malepszy Futsal Leszno ostemplował Marcin Makulec.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to zdecydowana dominacja przyjezdnych, którzy na przerwę schodzili prowadząc 5:2.

W drugiej połowie strzelali tylko goście

W drugiej połowie dysponujący większym doświadczeniem zawodnicy z Leszna, spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Chwilę po wznowieniu gry, wynik podwyższył najlepszy zawodnik współlidera  I ligi - Adrian Niedźwiedzki, który w tegorocznych rozgrywkach zdobył 18 bramek.

Przyjezdni pokusili się jeszcze o pięć goli i ostatecznie wygrali w Garwolinie 11:2.

- Myślę, że byliśmy gościnny, nawet chyba przesadziliśmy z tą gościnnością - przyznaje opiekun drużyny Piotr Kapica. - No cóż, gratulacje dla Leszna i powodzenia w kolejnych rundach - dodaje.

To nie koniec sezonu dla naszych zawodników, wręcz przeciwnie. Przed podopiecznymi Karola Kopcia arcyważne spotkania w kontekście walki o awans do I ligi. Już w najbliższą niedzielę zmierzą się we własnej hali z Borem Regut. Mecz zaplanowano na godzinę 19:00.

1/16 finału Pucharu Polski

Zdrowie Garwolin - GI Malepszy Futsal Leszno 2:11 (2:5)

Bramki: Filip Gac 1' (1:0) , Michał Zalewski (2:0) 9' - Martin 11' (2:1), 12' (2:2), Marcinkowski 15' (2:3), 37' (2:10), Konopacki 15' (2:4), Pietruszko 18' (2:5), 31' (2:7), 36' (2:9), Niedźwiedzki 22' (2:6), samobójcza 33' (2:8)

Zdrowie: Anusiewicz - Kopeć, Gac, S.Papiernik, Makulec oraz Pusek, R.Głąbicki, Mateusz Zieliński, M.Zalewski, Pyra, Wardak

Kibice, którzy przegapili to spotkanie, mogą obejrzeć je na YouTubowym kanale Telewizji Leszno.

(ŁS)

Zdrowie pożegnało się z Halowym Pucharem Polski komentarze opinie

• Piotr Kapica 2019-01-29 00:34:52

Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie. Wszystkie krzesełka zajęte oraz bardzo dużo miejsc stojących. Może było 300 osób ? Dawno hala nie była tak zapełniona. Tylko premier Morawiecki może z nami konkurować. Przez większość pierwszej połowy graliśmy jak równy z równym. Ten mecz pokazał w którym miejscu jesteśmy na futsalowej mapie. Dopiero zaczynamy naszą przygodę i widać ile jeszcze musimy się uczyć. Obejrzałem ten mecz jeszcze raz i uważam, że nie się czego wstydzić. Zabrakło szczęścia, doświadczenia i futsalowych umiejętności. Gratulacje dla Leszna. Gramy dalej.