:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Zostawiła dziecko w zamkniętym samochodzie i poszła na mszę

Inne Ciekawostki, Zostawiła dziecko zamkniętym samochodzie poszła mszę - zdjęcie, fotografia

Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się 31-letnia kobieta, która w gorące popołudnie zostawiła w zamkniętym samochodzie małe dziecko i poszła na mszę. Szybka reakcja przechodniów sprawiła, że dziecku nic się nie stało. Policja pochwala taką postawę i apeluje o reagowanie w podobnych sytuacjach.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 28 maja przy ul. Kościelnej w Garwolinie. 

- Po godzinie 18.00 otrzymaliśmy zgłoszenie od osoby postronnej, że przy ulicy Kościelnej w Garwolinie, w zamkniętym aucie znajduje się upośledzone dziecko w wieku około 4 lat, a w pobliżu samochodu nie ma nikogo. Popołudnie było gorące i osoba ta wezwała na miejsce policję. Policjanci ustalili, że matka dziecka znajduje się w kościele. Ksiądz z ołtarza wyczytał właścicielkę samochodu i poprosił, żeby wyszła i otworzyła auto - informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Zamknięty samochód staje się puszką - Reagujmy! 

Mundurowy dodaje, że pojazd znajdował się w miejscu zacienionym, ale przy panujących teraz wysokich temperaturach pozostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie jest nieodpowiedzialne i może zagrażać  zdrowiu i życiu dziecka. - Podczas upału zamknięty samochód staje się puszką. W tej sytuacji na szczęście nic się nie stało. Skończyło się na strachu dziecka spowodowanym zgromadzeniem się dużej ilości obcych osób wokół pojazdu. Dziękujemy za ich reakcję i wezwanie policji oraz apelujemy o reagowanie w podobnych sytuacjach - dodaje asp. szt. Marek Kapusta. 

ur

Fot. Poglądowe: policja.pl

Zostawiła dziecko w zamkniętym samochodzie i poszła na mszę komentarze opinie

  • gość 2018-05-29 13:30:45

    Niektórzy zdecydowanie nie powinni mieć dzieci!! Trzeba teraz tą mądrą mamę zostawić w aucie, zamknąć i pójść na długi spacer i wtedy może się przekona na własnej skórze, że takich rzeczy się nie robi!

  • gość 2018-05-29 15:02:05

    Co chcecie. Na mszy byłą. A tam wszystko wolno. Jest rozgrzeszona. O ile dała na tacę. Zabrać 500+ i będzie ok.

  • gość 2018-05-29 15:13:49

    W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa L....

  • Gość - niezalogowany 2018-05-29 15:28:01

    Od kiedy 18 to poludnie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-29 16:11:38

    Co za bzdura ,kłamstwo i manipulacja . Gdzie rzetelność dziennikarza . Zrobiliście sensacje a prawda jest zupełnie inna . eGarwolin strasznie się rozczarowałam tym artykułem.

  • redakcja eGarwolin.pl 2018-05-29 16:22:03

    Szanowna Pani, informacja o zajściu pochodzi od oficera prasowego KPP w Garwolinie. Prosimy o wskazanie kłamstwa i manipulacji.

  • gość 2018-05-29 16:42:43

    Oooo mamusia chyba się odezwała :P i jest rozczarowana... no nie do wiary... :P

  • Ruda - niezalogowany 2018-05-29 17:30:05

    Nie ważne czy rano czy południe. Jak można zostawić dziecko samo tym bardziej uposledzone.

  • gorące popołudnie - niezalogowany 2018-05-29 18:09:38

    Ludzie, czytajcie! To nie tak wiele.. chyba.. Popołudnie! Minęła właśnie 18.. jest masakryczny upał.. Podobnie było wczoraj! Do kogoś jeszcze nie dociera ze w takie dni do samej nocy bywa gorąco?? Poza tym o czym tu dyskutować?? Kobieta zachowała się nieodpowiedzialnie, a teraz próbuje odwracać sytuacje i twierdzi ze ktoś kłamie!

  • Gośćy - niezalogowany 2018-05-29 18:13:55

    To k...

  • Mama zostawionego dziecka - niezalogowany 2018-05-29 20:57:32

    Ja jestem mama zostawionego dziecka.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-29 22:34:22

    Nie wiem jak ta matkę określić....pusty łeb...brak słów

  • GośćAna - niezalogowany 2018-05-29 22:38:53

    Co za idiotyzm samo chore dziecko w samochodzie zamknąć. Ta kobieta nie powinna mieć dzieci

  • matka - niezalogowany 2018-05-30 06:18:59

    o co wam chodzi? jej samochód, jej dziecko. Może zrobić co jej się podoba i nikomu nic do tego. nie wtrącajcie się w nieswoje sprawy

  • Gość - niezalogowany 2018-05-30 07:37:10

    Co za PUSTAK z tej baby ja jeszcze zanim by policja przyjechała wywalił bym ze 3 szyby i wtedy rozumu by się nauczyła. A teraz redakcji się czepia. Jeszcze Redakcja powinna imię i nazwisko tej baby napisać dla przykładu.

  • Mykola Demko - niezalogowany 2018-05-30 08:19:49

    Jakiez to katolickie... Ciekawe czy chociaz pasibrzuszkowi w sukience hojny datek sypnela...

  • Gość - niezalogowany 2018-05-30 09:50:24

    To nie dziecko jest Upośledzenie-ono jest tylko chore, to jego MATKA JEST UPOSLEDZONA!!!

  • Mama zostawionego dziecka - niezalogowany 2018-05-30 10:07:54

    Nie rozumiem jakim prawem w ten sposób oceniacie moja osobę! Nie bronię się, źle zrobiłam zostawiając spiace dziecko w samochodzie to fakt. Na mszy nie byłam! Poszłam tylko powiedzieć dziecku że czekam w samochodzie bo drugie usunęli mi w samochodzie. Panie które zgłosiły całe zajście widziały jak siedzę i czekam w samochodzie chłodzony klimatyzacja. Przeszkadzało im to że odpalam samochód. Kiedy buły dzwony po komunii wyszłam na chwilę wiedząc że msza zaraz się skończy i po tym jak znalazłam dziecko i powiedziałam mu gdzie na niego czekam wyszłam z kościoła. Nie słyszałam żadnego ogłoszenia księdza bo już mnie w tym kościele nie było!

  • Mama zostawionego dziecka - niezalogowany 2018-05-30 10:14:12

    Uważam się za dobrą matkę. Jak każdy popełniał błędy, nie wierzę że wy którzy bawcie się teraz moją sprawą nie popelniliscie nigdy błędu! i to wy wszyscy którzy nie znając sytuacji dodajcie i snujecie sobie domysły jaką to ja jestem osobą macie problem. Problem że sobą!! Zajmijcie się swoim życiem i sobie zróbcie rachunek sumienia.

  • Mama zostawionego dziecka - niezalogowany 2018-05-30 10:17:00

    Nie reprezentujecie państwo żadnego poziomu swoimi wpisami - wstyd!!!

  • Joanna - niezalogowany 2018-05-30 10:36:02

    Czytam te komentarze i aż nie dowierzam, że ludziom tak łatwo przychodzi oczernianie innych. Wystarczy uderzyć w stół, a nożyce się odezwą. W żadnym wypadku nie usprawiedliwiam tej pani, bo oczywistym jest że nie powinna w taki upał zostawić dziecka w samochodzie. Ale np moja znajoma ma autystycznego syna i widzę jak wygląda opieka nad takim dzieckiem, ile poświęcenia to wymaga i że każdy przypadek jest bardzo indywidualny. Moja znajoma często wsiada do samochodu z synem i robi "rundke" po okolicy, bo samochód go uspokaja. Nie wiem czy podobnie jest w tym przypadku, ale ludzie... Pisać takie rzeczy że nie powinna mieć dzieci itp itd?? Jestem ciekawa czy którakolwiek osoba która napisala tego typu komentarz miała bliski kontakt np właśnie z osobą autystyczna. Nie macie swoich problemow więc wyzywacie się na innych. Oby tylko komuś wbić szpile w plecy. Jak nie tej kobiecie to chociaż żeby przy okazji obrzucić błotem księży, bo "im się zawsze należy". Czemu bohaterami jesteśmy tylko anonimowo?! Czy ktokolwiek z osob ktore tak ostro tu komentują, gdyby np owa mama stojąc pod tym kosciolem poprosila Cię o przypilnowanie przez pół godzinki jej dziecka bo nie ma go z kim zostawić, a potrzebuje się pomodlić w kościele, żeby nabrać sił do tego wszystkiego... To zrobiłbys to? Czy wyśmiał i odszedł?

  • Gość - niezalogowany 2018-05-30 11:51:57

    Przyjmuje tłumaczenie (staram się zrozumieć) i PRZEPRASZAM Z CAŁEGO SERCA za nazwanie pani UPOSLEDZONA!!!

  • gość 2018-05-30 13:21:26

    Proszę co się dzieje gdy informacja przekazana z jednego żródła do drugiego nie zgadza się do końca z prawdą. ,,Szanowna Pani, informacja o zajściu pochodzi od oficera prasowego KPP w Garwolinie. Prosimy o wskazanie kłamstwa i manipulacji. "Najpierw leci fala hejtu i oskarżeń. Dopiero po wypowiedzi mamy pozostawionego dziecka podkulamy ogony. Jedna osoba potrafiła nawet przeprosić. Dlatego pamiętajmy nie wszystko co jest napisane musi być prawdą i nie ferujmy wyroków pochopnie.

  • Gość - niezalogowany 2018-05-30 21:38:31

    Jestem tą osobą która przeprosił!!! Z nadal mam poczucie że nie wszystko jest w tym jasne z drugiej jestem rodzicem i wiem że takie sytuacje jak zaśnięcie dziecka są oczywiste, dlatego prosił bym szanowna redakcję żeby zadała ten temat jeszcze raz, co by uspokoić ludzi i w razie pomówienia sprostowac temat!! A mianowicie w opisie prosił bum i udzielenie info o której było zgłoszenie na policja i po jakim czasie policja przyjechała, dalej po jakim czasie przyszła mama do samochodu (jak twierdzi ona nie sluszala ogłoszenia od księdza bo już wyszła) do tego opinie policjantów na temat temp. W samochodzie oraz co by ukrucic ta fale hejtu to może jest jakiś monitoring w tym miejscy!!! NAPRAWDE WARTO TO WYJAŚNIĆ BO NAWET W STOSUNKU DO REDAKCJI PADŁY ZARZUTY NIE RZETELNOŚCI a co najistotniejsze ta historia oczernia mamę dziecka!!!

  • mm - niezalogowany 2018-05-31 20:38:12

    Naprawdę tych komętarzy nieda się czytać. Życzę wszystkim perfekcyjnym mama i tata żeby nigdy nie przydarzyło się wam nic takiego przykrego. Zreszta w ocenianiu ludzi garwolin z tego słynie zreszta nie tylko historie też potrafią takie tworzyć że w głowie się nie mieści .

  • Gość - niezalogowany 2018-05-31 22:41:44

    Kobieto przestań się głupio tłumaczyć... Masz nauczkę. Jest głośno o tej sprawie i dobrze!!!!! Przestroga dla innych mamusiek.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-01 00:14:23

    Witam czytam i zastanawiam się na osobami które mówią ,,przestań głupio się tłumaczyć,,Kobieto może masz jedno dziecko i niewiesz jak wygląda życie z dwójką czy trójka .dla osób które mają tylko jedno dziecko nie jestescie rodzicami tylko macie zabawie w postaci dziecka a oceniać będziecie mogli dopiero wtedy jak będziecie posiadac doświadczenie w podejmowaniu takich trudnych decyzji .

  • Mam horom curke - niezalogowany 2018-06-01 05:43:08

    Jestem madka coma horom curke. Jestę z po kolenia 90+. Fszystko mię sie na lerzy zadarmo. A tera zamknonć ryje i dawać kase na mię i horom curke.

  • ??? - niezalogowany 2018-06-01 20:03:06

    Zastanówcie się nad tym, ile razy zamkneliście dziecko w samochodzie i poszliście po drugie do przedszkola...Nie byłam, nie znam prawdy, nie oceniam....

  • Do??? - niezalogowany 2018-06-02 12:04:06

    Nigdy nie zostawiłem drugiego dziecka w samochodzie i nigdy bym nie zostawił nawet śpiącego!!! To tylko o tobie świadczy jeśli zostawiasz!!! Ciekawe jak byś się tłumaczyła jak dziecko by się perzebudzilo i gdzieś poszło, albo zadlawilo się śliną lub idąc już całkiem drastycznie ktoś by ci porwał dzieciaka!!! GŁUPIE RADY DAJESZ!!! ZASTANÓW SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ!!!

  • Hela - niezalogowany 2018-06-08 16:29:09

    A ja jestem osobą która wezwała policję. Nie widziałam żebyś czekała w samochodzie, nie widziałam nawet jak odchodzilas a tym bardziej nie przeszkadzało mi jakieś odpalanie silnika ?.! Zauważyły to inne osoby, nie widząc cię po kilku minutach wezwaliśmy policję, ona przyjechała po kolejnych (sprawdziłam ) 7 minut. W sumie inne osoby podawały że nie było cię pół godz, ja powiedziałam policji że max 20 minut( do momentu kiedy przyszłaś z policjantem) żeby już cię nie pogrążać. Nie miałam w tym żadnego interesu a skoro ty widziałaś osoby tam siedzące to mogłaś poprosić by ktoś popilnowal dziecka, były tam mamy również czekające na dzieci będące na mszy. Wybrałaś ten sposób. Nie nazywam cię zła matka, mysle, że musi ci być ciezko, nie podobają mi się też wyzwiska i groźby które tu padają. Dziecka w samochodzie nie powinnaś zostawić W ZADNYM WYPADKU!

  • ojciec dziecka - niezalogowany 2018-06-08 19:18:28

    jej dziecko, jej sprawa. nic nikomu do tego co matka robi ze swoim dzieckiem. jeśli chce to niech go zostawia gdzie jej się podoba. a wy zajmijcie się swoimi sprawami i nie wtykajcie nosa tam, gdzie nie trzeba.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-10 11:35:27

    Chyba nie wiesz, że za brak reakcji te osoby też mogłyby być pociągnięte do odpowiedzialności. Z resztą wiadomo, że taki komentarz mógł napisać tylko ktoś kto chce wybielić nieodpowiedzialną matkę

  • gość 2018-06-10 15:38:11

    pociągnięte do odpowiedzialności? o czym ty piszesz? jak wybiję szybę i wyciągnę dzieciaka to mamuśka oskarży mnie o zniszczenie mienia i molestowanie. Nie ma mowy. wyjątkowo mogę zadzwonić na policję i nawet w takim przypadku pewnie z 10 razy się zastanowię. Generalnie to co mnie nie dotyczy, kompletnie mnie nie interesuje. Wszystkim polecam tą maksymę.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-11 14:02:18

    To może tak samo według tej maksymy się zachowaj teraz. Nie wypowiadaj się tam gdzie ciebie to nie dotyczy. A sprawa nie jest o psie tylko o dziecku i nie jedno już zmarło w ten sposób więc taka obrona jest zupełnie nie na miejscu ale rozumiem, że trzeba próbować się wybielić na forum, ton wypowiedzi zupełnie jak tj "niewinnej" mamusi. Pijnego za kółkiem też bym zgłosiła bo e jednej sekundzie sprawa mnie nie dotyczy a w drugiej może taki typ kogoś potrącić. I jak wiesz mamusiu nikt nie wybił szyby tylko została wezwana policja. Głowę spusc i wyciągnij wnioski, dziecko spocone, płaczące zwróciło naszą uwagę i to jest prawidłowa postawa by je stamtąd wyciągnąc

  • gość 2018-06-12 06:32:58

    Prawidłowa postawa to nie wtykać nosa w nieswoje sprawy bo nos może zostać przestawiony. Ja się tego trzymam i innym tez polecam.

  • Gość - niezalogowany 2018-06-12 13:11:17

    Dyskusja z mamą która udaje kogoś kto broni sprawczyni zdarzenia nie ma sensu także proszę już nie udawać i oczekiwać wyroku sądu. On pokaże kto ma rację