:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ślisko na drogach - 3 kolizje i wypadek. W szpitalu 15-latka

Opady atmosferyczne i śliska nawierzchnia powodują, że po drogach jeździ się coraz trudniej. Od poniedziałku 27 listopada na terenie powiatu garwolińskiego doszło do 16 zdarzeń drogowych. Tylko dziś doszło do trzech kolizji i jednego wypadku. W Korytnicy, w efekcie zderzenia dwóch osobówek, obrażenia odniosła 15-latka, która trafiła do szpitala.

– Okres jesienno-zimowy zdecydowanie nie sprzyja kierującym, którzy muszą zmagać się z trudnymi warunkami na drodze. Szczególnie rano jezdnia może być oblodzona i śliska, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej! Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów. Wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze – podkreśla asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

 

Nie dostosowali prędkości do warunków drogowych

Na efekty pogarszających się warunków atmosferycznych nie trzeba było długo czekać. – Od poniedziałku 27 listopada na terenie powiatu garwolińskiego doszło do 16 zdarzeń drogowych. Dziś o poranku doszło do 3 kolizji drogowych. W miejscowości Izdebno Kolonia kierowca BMW uderzył w drzewo. W Górznie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Seat i Skoda. W Łaskarzewie dostawczy mercedes zderzył się z peugeotem. W miejscowości Korytnica doszło do wypadku. Mężczyzna kierujący samochodem marki Opel Zafira, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z pojazdem marki Suzuki Swift jadącym z przeciwnego kierunku. Obrażeń ciała doznała 15-letnia pasażerka opla, która została przetransportowana do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, który dodaje, że przyczynami dzisiejszych zdarzeń drogowych są śliska nawierzchnia, spowodowana intensywnymi opadami śniegu i prędkość, której kierowcy nie dostosowali do warunków panujących na drodze.

 

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Mundurowi po raz kolejny przypominają, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji.

 

KPP Garwolin/ur


Ślisko na drogach - 3 kolizje i wypadek. W szpitalu 15-latka komentarze opinie

  • gość 2017-11-30 16:10:02

    szkoda że nigdzie nie odśnieżone.a fakt dużo kierowców grzeje jakby świeciło słońce i sucha jezdnia.

  • gościówa - niezalogowany 2017-12-01 14:22:47

    jak tam garwolińsko - pilawskie kołki? jak wam się jeździ na łysych letnich oponach? pińcetplus nie starcza na wódę a co dopiero na wysłane bezpieczeństwo

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na eGarwolin.pl