:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Strażacy proszą o pomoc – potrzeba około 100 tys. zł!

Inne Powiat, Strażacy proszą pomoc potrzeba około - zdjęcie, fotografia
Portal eGarwolin.pl 29/10/2018 10:02

– Często słyszy się, że powodem śmierci człowieka było zbyt późne nadejście pomocy. Gdy tylko będziemy wyposażeni w sprzęt ratowniczy, będziemy mogli przystąpić do działań ratujących życie, zanim jeszcze przyjedzie karetka pogotowia. Zdarzeń na naszych drogach nie brakuje. Dodatkowo sytuację tą potęguje budowa trasy S17, gdzie o wypadek nie trudno – piszą strażacy z OSP w Sulbinach, którzy proszą o pomoc w sfinansowaniu zakupu sprzętu ratownictwa technicznego. Ochotnicy z Sulbin swój apel kierują do firm działających na terenie gminy Garwolin, powiatu oraz całej Polski. Potrzeba około 100 tys. zł.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sulbinach (gmina Garwolin) zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi, którzy doceniają pracę strażaków, którzy dostrzegają ich trud i poświęcenie podczas działań ratowniczo-gaśniczych, o wsparcie finansowe na zakup sprzętu ratownictwa technicznego.

 

Finansowanie z gminy i KSRG to za mało

– Nasza jednostka istnieje od 1961 roku. W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu mieszkańców Sulbin, a w szczególności dzięki ogromnemu wsparciu Urzędu Gminy Garwolin udało się wybudować strażnicę z garażem. Nieco inaczej zarysowuje się sytuacja naszej jednostki w zakresie niezbędnego wyposażenia. Nieliczny sprzęt do ratownictwa jest już przestarzały oraz nie spełnia aktualnych wymogów. Hydrauliczne nożyce do cięcia, rozpieracz ramieniowy, aparat oddechowy powietrzny, specjalistyczne ubrania strażackie oraz hełmy – bez tych podstawowych elementów członkowie naszej straży, nie są odpowiednio wyposażeni podczas działań ratowniczych. Finansowanie ze strony samorządu lokalnego pokrywa jedynie bieżące potrzeby w zakresie gotowości bojowej. Dotacje jakie otrzymujemy z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, czy innych instytucji pomagają w doposażeniu naszej jednostki, jednak to wszystko w dalszym ciągu za mało. Stan wyposażenia naszej jednostki daje wiele do życzenia. Na końcu warto wspomnieć, że strażacy-ochotnicy, służąc lokalnej wspólnocie nie pobierają żadnego finansowego wynagrodzenia, a wszelkie środki okazjonalnie uzyskane przeznaczają na drobny sprzęt dla jednostki. To świadczy, że kierują się pasją, poczuciem patriotycznej misji i odpowiedzialności za Małą Ojczyznę – podkreślają członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulbinach.

 

Posiadając sprzęt, będą szybciej i skuteczniej ratować życie i mienie

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej jednostki. Lista sprzętu, jaki powinniśmy mieć, aby ratować życie ludzkie jest bardzo długa. Potrzeba ok. 100 000 zł. Często słyszy się, że powodem śmierci człowieka było zbyt późne nadejście pomocy. Gdy tylko będziemy wyposażeni w sprzęt ratowniczy, będziemy mogli przystąpić do działań ratujących życie, zanim jeszcze przyjedzie karetka pogotowia. Zdarzeń na naszych drogach nie brakuje. Dodatkowo sytuację tą potęguje budowa trasy S17, gdzie o wypadek nie trudno podczas remontów, ale gdy droga będzie już gotowa do użytku – prędkość znacznie wzrośnie na zegarach. Czasem myślimy, że nas to nie dotyczy, że my nie ulegniemy żadnemu wypadkowi i nie będziemy potrzebować pomocy. Los nie wybiera…. Dziś obcy człowiek, jutro ja….. Państwa wsparcie finansowe, byłoby znaczącym wkładem w podwyższenie skuteczności niesionej przez nas pomocy podczas pożarów, wypadków i innych nieszczęśliwych wydarzeń. Za okazałą pomoc z góry serdecznie dziękujemy.

Najprostszą formą wsparcia OSP w Sulbinach jest wykonanie przelewu

84 9210 0008 0024 2093 2000 0010

w tytule należy wpisać: „Darowizna dla OSP Sulbiny na zakup sprzętu ratowniczego”.

Ochotnicy zaznaczają, że są otwarci na inne możliwości wsparcia. Wszystkich zainteresowanych zachęcają do kontaktowania się w tej sprawie pod nr tel: 512 245 584 lub pod adresem e-mail: ospsulbiny998@gmail.com

 

W zamian za wsparcie strażacy z OSP Sulbiny mogą zaoferować: certyfikat z podziękowaniem, oficjalne podziękowanie na stronie internetowej Gminy Garwolin i GCAK w Sulbinach oraz w gazecie „Nasza Gmina”, informację w mediach lokalnych na temat wsparcia finansowego ze strony darczyńców, polecanie usług firmy darczyńcy, za większą wpłatę lub zakupienie konkretnego sprzętu ratowniczego zobowiązują się oznakować sprzęt logiem firmy darczyńcy jako głównego sponsora.

Jesteśmy również otwarci na inne sposoby promocji. Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w ratowanie życia ludzkiego.

Serdecznie prosimy o wsparcie.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

OSP Sulbiny.

 

OSP Sulbiny, oprac. ur

Fot. Weronika Jarząbek

 

Reklama

Strażacy proszą o pomoc – potrzeba około 100 tys. zł! komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-29 14:49:20

  Ten problem dotyczy wszystkich jednostek OSP w kraju. Zarówno tych w KSRG czy spoza systemu. Wsparcie jakie dostają jednostki w stosunku do cen sprzętu strażackiego jest zbyt małe. Zrzucanie odpowiedzialności za gotowość bojową na samorządy, to porażka naszego systemu bezpieczeństwa publicznego. Zaczęło się od tego, że to samorządy współfinansują zakup radiowozów dla Policji i tym samym skończy się to dla PSP i OSP. Tylko radiowóz kosztuje 70-80 tysięcy, a wóz bojowy 10 razy tyle. Jeśli samorząd da 20-30 tysięcy na zakup radiowozu, to dać 200-300 tysięcy stanowi już problem. A zwykle w gminach jednostek jest od kilku do kilkunastu. Policjant jak jeździ radiowozem 10 letnim, to już grat. A strażacy jeżdżą wozami 40-to letnimi w dodatku z ogromną masą na sobie. I jakoś problemu nikt nie widzi. Ja u siebie też potrzebuję sprzęt ratownictwa technicznego i nie ma chętnych żeby pomóc. A wypadków miesięcznie mamy około 10

 • radom-112 - niezalogowany 2018-10-29 14:52:10

  Aaaaa zapomnieliście o błyszczącym Kołodzieju? W Niecieplinie ....był i zapominał o Sulbinach!

 • 1gość - niezalogowany 2018-10-29 19:37:37

  Pogadajcie z KGPSP, może z p. Jopkiem?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-29 21:05:32

  Dlaczego prośba jest kierowana do firm i obywateli, a nie do urzedów oraz innch instystycji?

  Płacimy: podatki, zus, opłaty za autostrady, a nawet za zaświadczenie o wykroczeniach i zaświadczenie o niekaralności i wiele innych państwowych rzeczy, ktore z tychże podatków powinno być ‚w cenie’.

  Wstyd, że ludzie są chętni do pomocy i proszą obywateli, a nie rząd bo wiadomo, że na Państwowe liczyć nie można.

  A wiadomo, że lepiej kupić pso-wóz do łapania niewinnych 16latków za gram palenia, niż zainwestować w wóz który ratuje życie!!!

  Rzad jezdzi pancerną 7ką, policja łapie za bzdury nowymi kijankami, a jak na wsi pali się dom niewinnych, poczciwych ludzi to jedzie stary Star albo Jelcz.

 • Agnieszka G. - niezalogowany 2018-10-29 21:41:29

  Do Gość: Chwalisz się czy żalisz? Ty jesteś strażakiem? Z tego co wiem i co daje się zauważyć prawdziwi strażacy niosą pomoc innym i ratują ludzkie życie ze szczerą ochotą i oddaniem. A ty pisząc ten komentarz ratujesz własną d... użalając się przy tym jaki jesteś biedny i nieszczęśliwy bo wyjeżdżasz do 10 wypadków miesięcznie! A OSP Sulbiny do 10 tygodniowo i co dalej się chcesz licytować? Jako prawdziwy strażak powinieneś im życzyć powodzenia a nie krytykować i wypowiadać się za wszystkie jednostki jako potrzebujące. Chcesz się podłączyć i liczysz na to że może i Tobie ktoś da ? Zamiast siedzieć i pisać bzdurne komentarze zacznij działać! Za komentowanie nikt ci nic nie da. Jak byś miał trochę chęci i pasji do bycia strażakiem też byś wpadł na pomysł tak jak OSP Sulbiny żeby chociaż się postarać o ośrodki wsparcia tak jak oni którzy włożyli kupę pracy i czasu żeby zadziałać w tym kierunku. A ty co robisz dla swojej straży oprócz tego że piszesz głupie komentarze użalając się nad swoim żywotem. Każda jednostka OSP potrzebuję sprzętu itp to jest oczywiste tylko nie każda robi coś w tym kierunku więc nie krytykuj innych tylko weź się do roboty i zrób coś dla swojej jednostki. I trochę więcej empatii pseudo strażaku.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 13:43:59

  Każdy pomysł jest dobry, najważniejsze żeby był skuteczny. Pieniądze same do jednostki nie przyjdą trzeba samemu poszukać, od kogo, kiedy, i ile. Powodzenia

 • gość 2018-10-30 14:16:16

  Pani Agnieszko G. Proszę jeszcze raz przeczytać wpis do którego się pani odnosi. Ale tak na chłodno z lodem przy skroni. Przecież człowiek napisał jak jest. Od tego mamy Państwo, a nie żebranina na każdym kroku. Podatki w górę, opłaty w górę, akcyza, ..... Jak trzeba kupić karetkę, samochód dla policji, samochód dla straży, na chore dzieci, niepełnosprawnych to Państwa nie stać i "żebranina" po ludziach. Przecież ciągle słyszę, że stan finansów Państwa jest świetny, no to w czym problem. Dać potrzebującym i po sprawie.

 • Strażak do gość - niezalogowany 2018-10-31 12:13:04

  To nie miejsce na wylewanie żalów do Państwa.
  Jak nie chcesz pomagać to nie musisz. Pytanie czy jakbyś np. uległ wypadkowi to Ty byś nie "żebrał" o pomoc od strażaków?...

 • Agnieszka G - niezalogowany 2018-11-01 06:56:21

  Do Gość: Cytuje..."Ja u siebie też potrzebuję sprzęt ratownictwa technicznego i nie ma chętnych żeby pomóc. A wypadków miesięcznie mamy około 10" Mój komentarz bardziej odnosi się do ww zdania! Gość pisze że u siebie potrzebuję i nie ma chętnych. Chętni napewno by się znaleźli tylko trzeba coś w tym kierunku zrobić bo nikt nie przyjdzie sam i nie powie "masz" A lód to sobie proszę przyłożyć! Zebrają to "biedni pod kościołem" jak to się mówi a OSP prosi o pomoc i wsparcie finansowe na zakup reszty sprzętu ratującego życie. Część dofinansowywala gmina. A ze swoim komentarzem to można iść do władzy i im to powiedzieć dlaczego jest jak jest. OSP w Sulbinach nie będzie siedzieć bezradnie i czekać aż Państwo im da bo może się nie doczeka! Co powinno Państwo to każdy wie, Państwo powinno wiele rzeczy robić a nie robi! Pani/Pana komentarz ma się nijak do artykułu ww bo OSP to wszystko wie. I wie że Państwo nie da dlatego sami chcą zorganizować potrzebny sprzęt z pomocą ludzi którzy mają ochotę wesprzeć ich w tym działaniu! I to jest żebranie bo mi się wydaje że chęć niesienia pomocy innym!

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Sprzedam dom piętrowy (1/2 bliżniaka) w Garwolinie ul II Armii Pojska Polskiego 75. Działka 350m2, powierzchnia użytkowa 110 m2 (kuchnia, 2..


MAGAZYNIER

Piekarnia Oskroba S.A. - jeden z liderów branży piekarniczej w Polsce poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Miejsce pracy: Człekówka,..


Dam prace Fryzjerowi

Salon Fryzjerski w Garwolinie zatrudni fryzjera męskiego na umowę o prace (pełne świadczenia). Informacji udziele telefonicznie i na spotkaniu pod..


praca kierowca - magazynier

Zatrudnimy na stanowisko kierowca - magazynier wymagane prawo jazdy Kat. B lub C więcej informacji na miejscu lub pod numerem telefonu 25/6820417..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


OKNA DRZWI BRAMY PLISY ROLETY

Zapraszamy do punktu sprzedaży Garwolin ul. Kościuszki 48B W ofercie : - okna PCV - drzwi wew, i zew. - bramy garażowe - drzwi stalowe - rolety (..


Kupię pamiątki, książki , mapy

Kupię rzeczy związane z powiatem garwolińskim - książki, opracowania, wspomnienia, - pamiątki, medale, - mapy, - zdjęcia, - itp.


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez egarwolin.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

E-NET Kot Krzysztof z siedzibą w Garwolin 08-400, II Armii Wojska Polskiego 47

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"